Juan Mannuel GarateJeden z najlepszych hiszpańskich górali w ostatnich latach  – Juan Manuel Garate oficjalnie zakończył karierę.

Doświadczony zawodnik tak naprawdę nie ściga się już od roku, ale dopiero teraz postanowił ogłosić, że przechodzi na sportową emeryturę. Garate w sezonie 2014 posiadał kontrakt z Belkin Pro Cycling i pobierał wypłatę, ale nie był brany pod uwagę przy okazji ustalania składów na wyścigi. Wszystko przez konflikt, jaki powstał między nim, a szefostwem teamu w 2013 roku.

38-latek nie znalazł kontraktu w żadnej z drużyn na przyszły sezon i dlatego postanowił zakończyć swoją przygodę ze sportem. Garate to jeden z niewielu zawodników, który na swoim koncie ma wygrane etapy w trzech wielkich tourach. Dwukrotnie meldował się w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej Giro d`Italia, zdobył tytuł mistrza kraju i wygrał Clasica San Sebastian.

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułOleg Tinkov: „Dave Brailsford jest hipokrytą, a ja chcę zmienić kolarstwo”
Następny artykułCarlos Betancur: Mam jeszcze trochę do zrzucenia