Bjarne RiisBjarne Riis w wywiadzie dla duńskiej gazety BT opowiedział o swoich wymaganiach wobec największych gwiazd w jego teamie, czyli Alberto Contadora i Petera Sagana.

“Peter jest w stanie wygrać każdy z klasyków zaliczanych do grona monumentów, więc oczekuję od niego zwycięstwa w przynajmniej jednym z nich. Biorąc pod uwagę wszystkie jego miejsca na podium w tych wyścigach, to nie wyobrażam sobie braku zwycięsta w kolejnym sezonie. W przeciwnym razie będę bardzo rozczarowany”, powiedział duński menadżer Tinkoff-Saxo.

“Jeśli chodzi o wielkie toury to myślę, że także powinniśmy triumfować przynajmniej w jednym z nich”, dodał odnosząc się do Alberto Contadora. “W przyszłym sezonie wystąpi w Giro d’Italia i w Tour de France. Myślę, że dla niego będzie to odpowiednia motywacja. Oczywiście jest spore ryzyko jeśli startuje się w dwóch tourach pod rząd, ale wierzę, że on potrafi się zregenerować w odpowiednim czasie. Jeśli nie uważałbym tak, to nigdy nie doprowadziłbym to realizacji takich planów”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa