Nairo QuintanaNairo Quintana potwierdził, że wróci na trasę Tour de France w przyszłym sezonie. Przypomnijmy, że kolarz Movistaru w tym roku skoncentrował się na Giro d’Italia, które wygrał. Hiszpańskiej Vuelty nie ukończył z powodu kraksy.

“Po wygraniu Giro w tym roku i upadku na Vuelcie, który przydarzył mi się jadąc w koszulce lidera, moim celem na 2015 rok stał się wyścig Tour de France”, powiedział Quintana dla stacji ESPN. Młody kolarz dodał jednocześnie, że jego złamane ramię, ma się coraz lepiej. W tej chwili osiągnąłem 75% sprawności swojej ręki, ale myślę, że wszystko będzie dobrze w ciągu najbliższych kilku tygodni”.

Znany jest już także wstępny kalendarz startów lidera Movistaru na pierwszą część 2015 roku. Quintana sezon rozpocznie od Tour de San Luis. Po przyjeździe do Europy, weźmie udział w Paryż-Nicea, Volta Catalunya, Vuelta al Pais Vasco i Ardeńskich Klasykach. Później wróci do ojczyzny, gdzie będzie trenował w górach. Przed Tour de France, Kolumbijczyk sprawdzi formę na Tour de Suisse.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa