Bardzo dużo transferów przeprowadziły ekipy Pro Continental przed sezonem 2014/2015. Przedstawiamy zestawienie potwierdzonych nabytków na dzień 02.10.2014 r.
W gronie Pro Continental pojawi się w przyszłym roku holenderska ekipa Roompot/Orange Cycling Team. Najbardziej okazałe wzmocnienia przeprowadziła MTN – Qhubeka, w barwach której zobaczymy między innymi Theo Bosa, Tylera Farrara, Matthew Gossa czy wreszcie Edvalda Boassona Hagena. Francuski Cofidis wziął pod swoje skrzydła krnąbrnego Nacera Bouhanni z FDJ.fr.
Na polskim podwórku ekipa CCC Polsat Polkowice póki co postawiła na bardzo zdolną i perspektywiczną młodzież. Z Hiszpanii wrócą Jakub Kaczmarek i Piotr Brożyna, a Michał Paluta spróbuje swoich sił na trochę wyższym szczeblu rywalizacji.
Androni Giocattoli – Venezuela
1. Marco Benfatto (Włochy) z Continental Team Astana
2. Carlos Gimenez (Wenezuela)
Bardiani – CSF
1. Luca Sterbini (Włochy)
2. Luca Chirico (Włochy)) z MG Kvis – Wilier
3. Alessandro Tonelli (Włochy)
4. Paolo Simion (Włochy)
5. Simone Sterbini (Włochy)
6. Simone Andreetta (Włochy)
Bretagne – Séché Environnement
1. Kevin Ledanois (Francja)
2. Matthieu Boulo (Francja) z Team Raleigh
3. Jonathan Hivert (Francja) z Belkin-Pro Cycling Team
4. Pierrick Fedrigo (Francja) z FDJ.fr
5. Yauheni Hutarovich (Białoruś) z AG2R La Mondiale
6. Maxime Cam (Francja)
Caja Rural – Seguros RGA
1. Carlos Barbero Cuesta (Hiszpania) z Euskadi
2. Hugh Carthy (Wielka Brytania) z Rapha Condor JLT
CCC Polsat Polkowice
1. Jakub Kaczmarek (Polska) z Telco-m Gimex
2. Piotr Brożyna (Polska) z Telco-m Gimex
3. Michał Paluta (Polska) z TKK Pacific Toruń
Cofidis, Solutions Crédits
1. Stephane Rossetto (Francja) z BigMat – Auber 93
2. Jonas Ahlstrand (Szwecja) z Team Giant-Shimano
3. Kenneth Vanbilsen (Belgia) z Topsport Vlaanderen – Baloise
4. Michael van Staeyen (Belgia) z Topsport Vlaanderen – Baloise
5. Steve Chainel (Francja) z AG2R La Mondiale
6. Dominique Rollin (Kanada)
7. Nacer Bouhanni (Francja) z FDJ.fr
8. Geoffrey Soupe (Franccja) z FDJ.fr
9. Anthony Turgis (Francja)
Cult Energy Pro Cycling
1. Russell Downing (Wielka Brytania) z NFTO
2. Rasmus Guldhammer (Dania) z Team Trefor – Blue Water
3. Joel Zangerle (Luksemburg) z Leopard Development Team
4. Alex Kirsch (Luksemburg) z Leopard Development Team
5. Linus Gerdemann (Niemcy) z MTN – Qhubeka
6. Gaetan Bille (Belgia) z Verandas Willems
IAM Cycling
1. Maxime Vantomme (Belgia) z Roubaix Lille Métropole
2. Stef Clement (Holandia) z Belkin-Pro Cycling Team
3. Jérome Coppel (Francja) z Cofidis, Solutions Crédits
4. Thomas Degand (Belgia) z Wanty – Groupe Gobert
5. Sondre Holst Enger (Norwegia) z Team Sparebanken Sřr
MTN – Qhubeka
1. Reinardt Janse van Rensburg (RPA) z Team Giant-Shimano
2. Natnael Berhane (Erytrea) z Team Europcar
3. Serge Pauwels (Belgia) z Omega Pharma – Quick-Step
4. Theo Bos (Holandia) z Belkin-Pro Cycling Team
5. Stephen Cummings (Wielka Brytania) z BMC Racing Team
6. Tyler Farrar (USA) z Garmin Sharp
7. Matthew Goss (Australia) z Orica GreenEDGE
8. Edvald Boasson Hagen (Norwegia) z Team Sky
Neri Sottoli – Alé
1. Matteo Busato (Włochy) z MG Kvis – Wilier
2. Eugert Zhupa (Albania)
3. Jakub Mareczko (Włochy)
Roompot/Orange Cycling Team (nowa drużyna)
1. Mike Terpstra (Holandia)
2. Dylan Groenewegen (Holandia) z Cyclingteam de Rijke
3. Brian van Goethem (Holandia) z Metec – TKH Continental Cyclingteam
4. Tim Kerkhof (Holandia) z Etixx
5. Huub Duyn (Holandia) z Cyclingteam de Rijke
6. Berden de Vries (Holandia) z Cyclingteam Jo Piels
7. Sjoerd van Ginneken (Holandia) z Metec – TKH Continental Cyclingteam
8. Wesley Kreder (Holandia) z Wanty – Groupe Gobert
9. Raymond Kreder (Holandia) z Garmin Sharp
10. Marc de Maar (Holandia) z UnitedHealthcare
11. Jesper Asselman (Holandia) z Metec – TKH Continental Cyclingteam
12. Ivar Slik (Holandia) z Rabobank Development Team
13. Johnny Hoogerland (Holandia) z Androni Giocattoli – Venezuela
14. Michel Kreder (Holandia) z Wanty – Groupe Gobert
15. Maurits Lammertink (Holandia) z Cyclingteam Jo Piels
16. Reinier Honig (Holandia) z Team Vorarlberg
17. Etienne Van Empel (Holandia) z Rabobank Development Team
18. Andre Looij (Holandia) z Rabobank Development Team
Team BORA (NetApp Endura)
1. Emanuel Buchmann (Niemcy) z Rad-Net Rose Team
2. Patrick Konrad (Austria) z Team Gourmetfein Simplon Wels
3. Shane Archbold (Nowa Zelandia) z An Post – Chain Reaction
4. Dominik Nerz (Niemcy) z BMC Racing Team
5. Bjorn Thurau (Niemcy) z Team Europcar
6. Phil Bauhaus (Niemcy) z Team Stölting
Topsport Vlaanderen – Baloise
1. Oliver Naesen (Belgia) z Cibel
2. Jens Wallays (Belgia)
3. Floris De Tier (Belgia)
4. Amaury Capiot (Belgia)
5. Jef Van Meirhaeghe (Belgia)
6. Bert Van Lerberghe (Belgia)
Wanty – Groupe Gobert
1. Marco Marcato (Włochy) z Cannondale
Foto:bettiniphoto.net