van avermaetGreg van Avermaet (BMC Racing) imponuje formą przed mistrzostwami świata! Tym razem wygrał Primus Classic Impanis- Van Petegem. Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step) zajął trzecie miejsce!

Czwarta edycja belgijskiej jednodniówki, została rozegrana dziś na trasie z Brakel do Haacht w pobliżu Brukseli. W sumie zawodnicy musieli pokonać 195 kilometrów, a w ucieczce dnia kręciło aż dziesięciu kolarzy. Byli to: Tosh Van der Sande (Lotto-Belisol),  Greg Van Avermaet (BMC), Romain Cardis (Team Europcar), Albert Timmer (Team Giant-Shimano), Tizano Dall Antonia (Androni Giocattoli), Andreas Schillinger (Team NetApp), Kenny De Ketele (Topsport Vlaanderen – Baloise), Jérôme Kerf (Color Code – Biowanze), Tom Derniers (Wallonie-Bruxelles) oraz Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step)! 50 kilometrów po starcie, różnica dzieląca peleton od czołówki wyniosła 5 minut.

Peleton stopniowo odrabiał straty i w efekcie grupka Gołasia na 45 km przed metą, miała już tylko 2 minuty i 20 sekund w zapasie. Harcownicy nie poddawali się i przewaga została ustabilizowana.

Tymczasem z peletonu ruszyła kontra: Gianni Meersman (Omega Pharma – Quick-Step), Vincent Jérôme (Team Europcar), Daan Olivier, Ramon Sinkeldam (Team Giant Shimano), Tom Jelte Slagter (Garmin Sharp), Jasper De Buyst (Topsport Vlaanderen – Baloise), Bjorn Leukemans (Wanty – Groupe Gobert) oraz Jimmy Janssens (Team 3 M). 15 kilometrów przed metą, ich strata do czołówki wynosiła lekko ponad minutę, a wjeżdżając na ostatni kilometr, przewaga zmalała do 11 sekund.

Ostatecznie pierwszy linię mety przekroczył Greg van Avermaet (BMC Racing). Belg, który ostatnio wygrał Grand Prix de Wallonie znów udowodnił, że może okazać się czarnym koniem w Reprezentacji Belgii na Mistrzostwa Świata w Ponferradzie. Drugi finiszował Tosh van der Sande (Lotto-Belisol), a trzeci był Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step)! Polak na 8 dni przed mistrzostwami świata, sygnalizuje wysoką formę!

Wyniki:

1 VAN AVERMAET Greg 31 BEL19850517 BMC BMC RACING TEAM 4:20:04
2 VAN DER SANDE Tosh 15 BEL19901128 LTB LOTTO BELISOL 0:00:00
3 GOLAS Michal 24 POL19840429 OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:00:00
4 TIMMER Albert 57 NED19850613 GIA TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:00
5 CARDIS Romain 47 FRA19920812 EUC TEAM EUROPCAR 0:00:00
6 SINKELDAM Ramon 56 NED19890209 GIA TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:11
7 MEERSMAN Gianni 26 BEL19851205 OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:00:11
8 DE BUYST Jasper 111 BEL19931124 TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:11
9 LEUKEMANS Bjorn 126 BEL19770701 WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:11
10 JEROME Vincent 45 FRA19841126 EUC TEAM EUROPCAR 0:00:11
11 SCHILLINGER Andreas 105 GER19830713 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 0:00:11
12 SLAGTER Tom Jelte 86 NED19890701 GRS GARMIN SHARP 0:00:11
13 JANSSENS Jimmy 174 BEL19890530 MMM TEAM 3M 0:00:11
14 DALL ANTONIA Tiziano 94 ITA19830726 AND ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0:00:11
15 OLIVIER Daan 55 NED19921124 GIA TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:11
16 VAN GENECHTEN Jonas 18 BEL19860916 LTB LOTTO BELISOL 0:00:57
17 VAN POPPEL Danny 77 NED19930726 TFR TREK FACTORY RACING 0:00:57
18 VAN STAEYEN Michaël 116 BEL19880813 TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:57
19 MEZGEC Luka 54 SLO19880627 GIA TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:57
20 BYSTRØM Sven Erik 164 NOR19920121 OHR TEAM OSTER HUS – RIDLEY 0:00:57
21 DRUYTS Gerry 173 BEL19910130 MMM TEAM 3M 0:00:57
22 ZABEL Rick 38 GER19931207 BMC BMC RACING TEAM 0:00:57
23 BILLE Gaetan 191 BEL19880406 WIL VERANDAS WILLEMS 0:00:57
24 WASTYN Emiel 198 BEL19920101 WIL VERANDAS WILLEMS 0:00:57
25 HOFLAND Moreno 6 NED19910831 BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:00:57
26 TEUNISSEN Mike 157 NED19920825 RDT RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 0:00:57
27 GERTS Floris 153 NED19920503 RDT RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 0:00:57
28 BURTON Jérémy 193 BEL19840913 WIL VERANDAS WILLEMS 0:00:57
29 STRAND Galta Fredrik 165 NOR19921019 OHR TEAM OSTER HUS – RIDLEY 0:00:57
30 VANDENBERGH Stijn 21 BEL19840425 OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:00:57
31 STENUIT Robin 207 BEL19900616 WBC WALLONIE – BRUXELLES 0:00:57
32 SALOMEIN Jarl 114 BEL19890127 TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:57
33 JANS Roy 125 BEL19900915 WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:57
34 BOS Theo 4 NED19830822 BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:00:57
35 PONS Gaëtan 137 BEL19920101 CCB COLOR CODE – BIOWANZE 0:00:57
36 TRUSOV Nikolay 68 RUS19850702 TCS TINKOFF-SAXO 0:00:57
37 WARNIER Antoine 136 BEL19930624 CCB COLOR CODE – BIOWANZE 0:00:57
38 SCHWARZMANN Michael 107 GER19910107 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 0:00:57
39 VAN ZUMMEREN Stef 178 BEL19911220 MMM TEAM 3M 0:00:57
40 PARDINI Olivier 195 BEL19850730 WIL VERANDAS WILLEMS 0:00:57
41 WERTZ Thomas 138 BEL19921106 CCB COLOR CODE – BIOWANZE 0:00:57
42 KOHLER Martin 34 SUI19850717 BMC BMC RACING TEAM 0:00:57
43 HAVIK Yoeri 144 NED19910219 RIJ CYCLINGTEAM DE RIJKE 0:00:57
44 HOOGERLAND Johnny 95 NED19830513 AND ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0:00:57
45 MCCARTHY Jay 65 AUS19920908 TCS TINKOFF-SAXO 0:00:57
46 LELEU Antoine 135 BEL19931020 CCB COLOR CODE – BIOWANZE 0:00:57
47 VEELERS Tom 58 NED19840914 GIA TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:57
48 HUSHOVD Thor 35 NOR19780118 BMC BMC RACING TEAM 0:00:57
49 ROOSEN Timo 156 NED19930111 RDT RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 0:00:57
50 SCHÄR Michael 32 SUI19860929 BMC BMC RACING TEAM 0:00:57
51 MATZKA Ralf 104 GER19890824 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 0:00:57
52 LANDER Sebastian 36 DEN19910311 BMC BMC RACING TEAM 0:00:57
53 DELFOSSE Sébastien 202 BEL19821129 WBC WALLONIE – BRUXELLES 0:00:57
54 DI SERAFINO Matteo 98 ITA19860827 AND ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0:00:57
55 BECKERINGH Derk Abel 152 NED19920923 RDT RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 0:00:57
56 BERNAUDEAU Giovanni 42 FRA19830825 EUC TEAM EUROPCAR 0:00:57
57 JENSEN August 167 NOR19910829 OHR TEAM OSTER HUS – RIDLEY 0:00:57
58 TULIK Angelo 48 FRA19901202 EUC TEAM EUROPCAR 0:00:57
59 VAN POPPEL Boy 76 NED19880118 TFR TREK FACTORY RACING 0:00:57
60 SILVESTRE Fabio 72 POR19900125 TFR TREK FACTORY RACING 0:00:57
61 DOCKX Gert 13 BEL19880704 LTB LOTTO BELISOL 0:00:57
62 VANSUMMEREN Johan 87 BEL19810204 GRS GARMIN SHARP 0:00:57
63 CARNEVALI Jean-albert 192 BEL19930919 WIL VERANDAS WILLEMS 0:00:57
64 DE WEERT Kevin 22 BEL19820527 OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:00:57
65 BLIKRA Havard 163 NOR19911102 OHR TEAM OSTER HUS – RIDLEY 0:00:57
66 DEKKER Thomas 81 NED19840906 GRS GARMIN SHARP 0:00:57
67 VAN EMPEL Etienne 158 NED19940414 RDT RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 0:00:57
68 DRUCKER Jean-Pierre 122 LUX19860903 WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:57
69 CHEVRIER Clement 71 FRA19920629 TFR TREK FACTORY RACING 0:00:57
70 SCHLECK Frank 74 LUX19800415 TFR TREK FACTORY RACING 0:00:57
71 VAN HUMMEL Kenny Robert 91 NED19820930 AND ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0:00:57
72 PETROV Evgeny 66 RUS19780525 TCS TINKOFF-SAXO 0:00:57
73 DE WINTER Ludwig 131 BEL19921231 CCB COLOR CODE – BIOWANZE 0:00:57
74 LENNERTZ Sam 185 BEL19900903 VGS VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENT 0:00:57
75 SCHORN Daniel 106 AUT19881021 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 0:00:57
76 RICKAERT Jonas 113 BEL19940207 TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:57
77 HELVEN Sander 115 BEL19900530 TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:57
78 KREDER Wesley 123 NED19901104 WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:57
79 GREIPEL André 11 GER19820716 LTB LOTTO BELISOL 0:00:57
80 DE VREESE Laurens 124 BEL19880929 WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:57
81 FRAPPORTI Marco 93 ITA19850330 AND ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0:00:57
82 JUODVALKIS Egidijus 175 LTU19880408 MMM TEAM 3M 0:00:57
83 KREDER Raymond 83 NED19891126 GRS GARMIN SHARP 0:00:57
84 GÉROMBOUX Arnaud 132 BEL19910208 CCB COLOR CODE – BIOWANZE 0:00:57
85 LINDEMAN Bertjan 151 NED19890616 RDT RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 0:00:57
86 BENOOT Tiesj 12 BEL19940311 LTB LOTTO BELISOL 0:00:57
87 AMORISON Frédéric 201 BEL19780216 WBC WALLONIE – BRUXELLES 0:00:57
88 DUFRASNE Jonathan 205 BEL19870802 WBC WALLONIE – BRUXELLES 0:00:57
89 STYBAR Zdenek 28 CZE19851211 OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:00:57
90 PESTIAUX Loïc 206 BEL19911113 WBC WALLONIE – BRUXELLES 0:00:57
91 NUYENS Nick 85 BEL19800505 GRS GARMIN SHARP 0:00:57
92 ROBERT Frederique 127 BEL19890125 WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:57
93 SIJMENS Nico 121 BEL19780401 WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:57
94 GIRDLESTONE Dylan 82 RSA19891011 GRS GARMIN SHARP 0:01:16
95 DE BACKER Bert 52 BEL19840402 GIA TEAM GIANT-SHIMANO 0:01:16
96 SÖRENSEN Nicki 67 DEN19750514 TCS TINKOFF-SAXO 0:01:16
97 RAST Grégory 73 SUI19800117 TFR TREK FACTORY RACING 0:01:16
98 HANSEN Jesper 62 DEN19901023 TCS TINKOFF-SAXO 0:01:16
99 GULDHAMMER Rasmus 61 DEN19890309 TCS TINKOFF-SAXO 0:01:16
100 NAULEAU Bryan 43 FRA19880317 EUC TEAM EUROPCAR 0:01:16
101 DUIJN Huub 141 NED19840901 RIJ CYCLINGTEAM DE RIJKE 0:01:16
102 KERF Jérôme 133 BEL19930901 CCB COLOR CODE – BIOWANZE 0:01:16
103 KOLÁR Michal 63 SVK19921221 TCS TINKOFF-SAXO 0:01:16
104 DE PAUW Moreno 112 BEL19910812 TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:16
105 DE KETELE Kenny 117 BEL19850605 TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:16
106 MORTON Lachlan David 84 AUS19920102 GRS GARMIN SHARP 0:01:16
107 VANMARCKE Sep 1 BEL19880728 BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:01:16
108 WAEYTENS Zico 118 BEL19910929 TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:16
109 CORDEEL Sander 182 BEL19871107 VGS VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENT 0:01:16
110 RUIJGH Rob 187 NED19861112 VGS VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENT 0:01:16
111 JEANDESBOZ Fabrice 44 FRA19841204 EUC TEAM EUROPCAR 0:01:16
112 GROEN Ike 142 NED19920531 RIJ CYCLINGTEAM DE RIJKE 0:01:16
113 FENN Andrew 23 GBR19900701 OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:01:16
114 WYNANTS Maarten 8 BEL19820513 BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:01:16
115 STASSEN Julien 208 BEL19881020 WBC WALLONIE – BRUXELLES 0:01:16
116 VOECKLER Thomas 41 FRA19790622 EUC TEAM EUROPCAR 0:01:16
117 SIEBERG Marcel 16 GER19820430 LTB LOTTO BELISOL 0:01:16
118 VERMELTFOORT Coen 148 NED19880411 RIJ CYCLINGTEAM DE RIJKE 0:01:16
119 VEREECKEN Nicolas 197 BEL19900221 WIL VERANDAS WILLEMS 0:02:05
120 GALLOPIN Tony 14 FRA19880524 LTB LOTTO BELISOL 0:07:15
121 HONIGH Nino 154 NED19950107 RDT RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 0:14:53
122 MANNAERTS Jelle 194 BEL19911014 WIL VERANDAS WILLEMS 0:14:53
123 STEEGMANS Gert 27 BEL19800930 OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:14:53
124 WATSON Calvin 78 AUS19930106 TFR TREK FACTORY RACING 0:14:53
125 JARC Blaz 102 SLO19880717 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 0:14:53
126 BOL Jetse 2 NED19890908 BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:14:53
127 JACOBSEN Tormod Hausken 161 NOR19930817 OHR TEAM OSTER HUS – RIDLEY 0:14:53
128 LAMOISSON Morgan 46 FRA19880907 EUC TEAM EUROPCAR 0:14:53
129 DERNIES Tom 204 BEL19901122 WBC WALLONIE – BRUXELLES 0:15:26
130 PICOUX Maximilien 134 BEL19951112 CCB COLOR CODE – BIOWANZE 0:15:26

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa