nacer bouhanniOgłaszanie składów na mistrzostwa świata w hiszpańskiej Ponferradzie trwa. Kolejną reprezentacją, która podała efekty selekcji jest Francja. W jej składzie znaleźli się kolarze znani z drużyn World Tour i z występów w tym sezonie, tacy jak Nacer Bouhanni czy Romain Bardet. 

Trener “Trójkolorowych” Bernard Bourreau opisuje swoją drużynę jako mieszankę sprinterów, górali oraz specjalistów od wyścigów klasycznych. Bourreau nie zdecydował się na obranie strategii z góry i dostosowanie do niej składu. Woli być przygotowanym na różne scenariusze.

Jednak patrząc na nazwiska francuskiej kadry wydaje się, że to szybkie finisze będą najmocniejszą stroną tej ekipy. Nacer Bouhanni z rozprowadzeniem Geoffreya Soupe może powalczyć z takimi kolarzami, jak John Degenkolb czy Simon Gerrans, jeśli oczywiście dojdzie do finiszu z dużej grupy.

W jeździe indywidualnej na czas powalczą natomiast Sylvain Chavanel oraz Jerome Coppel. Chavanel wygrał w ostatnim dniu sierpnia wyścig o wielką nagrodę Plouay, a Coppel był aktywny w zakończonej w niedzielę hiszpańskiej Vuelcie, a na 10. etapie, który był właśnie samotną walką z czasem, zajął 12. miejsce.

Skład Francji na wyścig ze startu wspólnego: Romain Bardet (AG2R-La Mondiale), Warren Barguil (Giant-Shimano), Nacer Bouhanni (FDJ.fr), Sylvain Chavanel (IAM Cycling), Tony Gallopin (Lotto-Belisol), Cyril Gautier (Europcar), Jean-Christophe Peraud (AG2R-La Mondiale), Kevin Reza (Europcar), Geoffrey Soupe (FDJ.fr).

Jazda indywidualna na czas: Sylvain Chavanel (IAM Cycling), Jérôme Coppel (Cofidis).

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska