Polski Związek Kolarski przedstawia skład reprezentacji Polski na szosowe mistrzostwa świata, które rozegrane zostaną w hiszpańskiej Ponferradzie (21-28.09.2014).

Elita mężczyznTaciak Kwiatkowski Bodnar

Wyścig ze startu wspólnego:
1. Bodnar Maciej – Cannondale
2. Gołaś Michał – Omega Pharma–Quick-Step Cycling Team
3. Huzarski Bartosz – Team NetApp – Endura
4. Kwiatkowski Michał – Omega Pharma–Quick-Step Cycling Team
5. Niemiec Przemysław – Lampre – Merida
6. Paterski Maciej – CCC Polsat Polkowice
7. Podlaski Michał – ActiveJet Team
8. Poljański Paweł – Tinkoff – Saxo
9. Wiśniowski Łukasz – Etixx

Rezerwa:
1. Bernas Paweł – BDC Marcpol
2. Matysiak Bartłomiej – CCC Polsat Polkowice
3. Rutkiewicz Marek – CCC Polsat Polkowice

Jazda indywidualna na czas:
1. Bodnar Maciej – Cannondale
2. Taciak Mateusz – CCC Polsat Polkowice

Rezerwa:
1. Gradek Kamil – BDC Marcpol

Selekcjoner – Piotr Wadecki

Elita kobiet

Wyścig ze startu wspólnego:
1. Brzeźna-Bentkowska Paulina – TKK Pacific Toruń
2. Bujak Eugenia – BTC City Ljubljana
3. Guz Paulina – LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
4. Jasińska Małgorzata – Ale Cipollini
5. Niewiadoma Katarzyna – Rabo Liv Women Cycling Team
6. Plichta Anna – TKK Pacific Toruń

Rezerwa:
1. Brzeźna Monika – TKK Pacific Toruń
2. Gorycka Paula – 4F Racing Team
3. Szybiak Ewelina – Vaiano Fondriest
4. Wilkos Katarzyna – TKK Pacific Toruń

Jazda indywidualna na czas:
1. Bujak Eugenia – BTC City Ljubljana
2. Pawłowska Katarzyna – Boels Dolmans Cycling Team

Rezerwa:
1. Niewiadoma Katarzyna – Rabo Liv Women Cycling Team
2. Plichta Anna – TKK Pacific Toruń

Trener – Mariusz Mazur

Młodzieżowcy (U23)

Wyścig ze startu wspólnego:
1. Brożyna Piotr – Telkom Gimex
2. Latoń Eryk – BDC Marcpol
3. Owsian Arkadiusz – ActiveJet Team
4. Kasperkiewicz Przemysław – Bauknecht – Author
5. Warchoł Bartosz – TKK Pacific Toruń

Rezerwa:
1. Kaczmarek Jakub – Telkom Gimex
2. Oborski Dominik – TKK Pacyfic Toruń

Jazda indywidualna na czas:
1. Kasperkiewicz Przemysław – Bauknecht – Author
2. Rekita Szymon – GSDD Altopack

Rezerwa:
1. Latoń Eryk – BDC Marcpol

Trener – Tomasz Brożyna

Juniorki

Wyścig ze startu wspólnego:
1. Lach Marta – UKS Sokół Kęty
2. Pikulik Daria – BCM Nowatex Ziemia Darłowska
3. Płosaj Nikol – UKS Jedynka Limaro Kórnik
4. Skalniak Agnieszka – KK Tramwajarz Łódź

Rezerwa:
1. Radzicka Natalia – UKS Jedynka Limaro Kórnik

Jazda indywidualna na czas:
1. Pikulik Daria – BCM Nowatex Ziemia Darłowska
2. Radzicka Natalia – UKS Jedynka Limaro Kórnik

Rezerwa:
1. Płosaj Nikol – UKS Jedynka Limaro Kórnik

Trener – Marcin Adamów

Juniorzy

Wyścig ze startu wspólnego:
1. Adamczyk Dawid – WLKS Krakus BBC Czaja
2. Sławek Damian – LKS POM Strzelce Krajeńskie
3. Soliński Patryk – GKK Opty Mazowsze Grodzisk Maz.

Rezerwa:
1. Gutek Mikołaj – KK Tarnovia Tarnowo Podgórne
2. Sajnok Szymon – GKS Cartusia Kartuzy

Jazda indywidualna na czas:
1. Gutek Mikołaj – KK Tarnovia Tarnowo Podgórne
2. Sajnok Szymon – GKS Cartusia Kartuzy

Rezerwa:
1. Górecki Patryk – KS Olimpic Piaseczno

Trener – Waldemar Cebula

Kierownikiem reprezentacji będzie Andrzej Piątek.

 

Źródło:www.pzkol.pl