BaarleDylan van Baarle (Garmin-Sharp) został nowym liderem wyścigu Tour of Britain. Na siódmym etapie najlepszy okazał się Julien Vermote (Omega Pharma – Quick Step).

Zawodnicy tego dnia musieli pokonać aż 225 kilometrów z Camberley do Brighton. W końcówce na kolarzy czekało kilka podjazdów. Na pokazanie się przed kamerami, ten odcinek wybrał Marcin Białobłocki (Velosure-Giordana). Oprócz Polaka w ucieczce kręcili także: Julien Vermote (Omega Pharma-Quick Step), Dylan van Baarle (Garmin-Sharp), Ignatas Konovalovas (MTN – Qhubeka) oraz Kevin Ista (IAM Cycling)

Piątka zgodnie współpracowała i 40 kilometrów przed kreską, strata zasadniczej grupy wynosiła niecałe 4 minuty. Białobłocki wrócił do reszty stawki.

Mocne tempo podyktowała ekipa Movistar, ale na jednym z podjazdów kłopoty miał ich lider i pierwszy kolarz klasyfikacji generalnej – Alex Dowsett.

Tymczasem Vermote zaatakował z czołówki i ruszył samotnie w kierunku mety. Młody Belg wytrzymal do końca i wygrał etap. Drugi był Konovalovas, a trzeci van Baarle. Holender dzięki temu zdobył koszulkę lidera.

Finisz z grupki faworytów po czwarte miejsce, wygrał Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step). Polak jest także wiceliderem imprezy. Marcin Białobłocki zajął trzynaste miejsce.

Wyniki 7 etapu:

1 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep 5:12:34
2 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN-Qhubeka 0:00:23
3 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin-Sharp
4 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-QuickStep 0:01:20
5 Lars-Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team
6 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
7 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
8 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
9 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
10 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
11 Matthieu Boulo (Fra) Team Raleigh
12 Jon Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team
13 Marcin Bialobloski (Pol) Giordana Racing Team
14 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
15 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura
16 Sébastien Reichenbach (Sui) IAM Cycling
17 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
18 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky
19 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo
20 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
21 Steve Lampier (GBr) Giordana Racing Team 0:01:35
22 Ben Swift (GBr) Team Sky 0:02:03
23 Mark Christian (GBr) Team Raleigh
24 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 0:02:15
25 Tao Geoghegan Hart (GBr) Great Britain 0:01:20
26 Karel Hnik (Cze) MTN-Qhubeka 0:02:34
27 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
28 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
29 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Sharp
30 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
31 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
32 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
33 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-QuickStep
34 Liam Holohan (GBr) Madison Genesis
35 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
36 Richard Handley (GBr) Rapha Condor JTL
37 Dylan Girdlestone (Rsa) Garmin-Sharp
38 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
39 Dennis Van Niekerk (Rsa) MTN-Qhubeka
40 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:02:40
41 Alex Peters (GBr) Madison Genesis
42 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-QuickStep 0:02:51
43 Owain Doull (GBr) An Post-Chainreaction 0:03:14
44 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 0:03:40
45 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-QuickStep 0:06:08
46 Morgan Kneisky (Fra) Team Raleigh 0:06:35
47 Joshua Hunt (GBr) NFTO
48 Mark McNally (GBr) An Post-Chainreaction
49 Leopold König (Cze) Team NetApp-Endura 0:07:18
50 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:07:30
51 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
52 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 0:11:25
53 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura
54 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
55 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-QuickStep
56 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team
57 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura
58 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp
59 Pablo Lastras Garcia (Esp) Movistar Team
60 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
61 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
62 Bol Jetse (Ned) Belkin Pro Cycling Team
63 Martin Kohler (Sui) BMC Racing Team
64 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
65 Shane Archbold (NZl) An Post-Chainreaction
66 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
67 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team
68 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
69 Adam Blythe (GBr) NFTO
70 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:16:53
71 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
72 Jim Songezo (Rsa) MTN-Qhubeka
73 Markus Barry (Ned) Belkin Pro Cycling Team
74 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura 0:24:00
75 Thomas Moses (GBr) Rapha Condor JTL
76 James Lowsley Williams (GBr) NFTO
77 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka
78 Germain Burton (GBr) Great Britain
79 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis
80 Ryan Mullen (Irl) An Post-Chainreaction
81 Christopher Lawless (GBr) Great Britain
82 Kristian House (GBr) Rapha Condor JTL
83 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin-Sharp
84 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
85 Robert Partridge (GBr) Giordana Racing Team
86 George Atkins (GBr) Team Raleigh
87 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
88 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
89 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
90 Jack Wilson (Irl) An Post-Chainreaction
91 Daniel McLay (GBr) Great Britain
92 Chris Opie (GBr) Rapha Condor JTL
93 Christopher Latham (GBr) Great Britain
94 Yanto Barker (GBr) Team Raleigh
95 Michael James Northey (NZl) Madison Genesis
96 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
97 James Moss (GBr) Giordana Racing Team
98 Ian Wilkinson (GBr) Team Raleigh
99 Ian Bibby (GBr) Madison Genesis
100 Dale Appleby (GBr) NFTO
101 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
102 Enrique Sanz Unzue (Esp) Movistar Team
103 Bradley Morgan (GBr) Giordana Racing Team
104 Nathan Edmondson (GBr) Giordana Racing Team
105 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
106 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
107 Thomas Scully (NZl) Madison Genesis
DNF Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
DNF Glen O’Shea (Aus) An Post-Chainreaction
DNS Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
DNS Sam Bennett (Irl) Team NetApp-Endura

Klasyfikacja generalna:

1 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin-Sharp 30:22:02
2 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-QuickStep 0:00:19
3 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 0:00:25
4 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:00:35
5 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:00:36
6 Jon Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:00:45
7 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky 0:00:47
8 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:00:49
9 Sébastien Reichenbach (Sui) IAM Cycling 0:00:51
10 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:00:59
11 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN-Qhubeka
12 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:01:07
13 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 0:01:22
14 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:01:25
15 Tao Geoghegan Hart (GBr) Great Britain
16 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 0:01:27
17 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo 0:01:32
18 Steve Lampier (GBr) Giordana Racing Team 0:01:35
19 Matthieu Boulo (Fra) Team Raleigh 0:01:48
20 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 0:02:11
21 Lars-Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 0:02:13
22 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:02:22
23 Karel Hnik (Cze) MTN-Qhubeka 0:02:50
24 Richard Handley (GBr) Rapha Condor JTL 0:03:04
25 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-QuickStep 0:03:07
26 Ben Swift (GBr) Team Sky 0:03:31
27 Alex Peters (GBr) Madison Genesis 0:03:38
28 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:04:06
29 Liam Holohan (GBr) Madison Genesis 0:04:18
30 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 0:04:27
31 Dennis Van Niekerk (Rsa) MTN-Qhubeka 0:04:53
32 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:05:05
33 Marcin Bialobloski (Pol) Giordana Racing Team 0:05:15
34 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF 0:06:14
35 Leopold König (Cze) Team NetApp-Endura 0:06:49
36 Mark Christian (GBr) Team Raleigh 0:08:21
37 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 0:10:57
38 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 0:11:18
39 Owain Doull (GBr) An Post-Chainreaction 0:11:31
40 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:12:08
41 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:12:50
42 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 0:13:22
43 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-QuickStep 0:13:43
44 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling 0:14:17
45 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura 0:15:37
46 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep 0:15:40
47 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:15:43
48 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-QuickStep 0:17:52
49 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 0:18:09
50 Morgan Kneisky (Fra) Team Raleigh 0:18:45
51 Pablo Lastras Garcia (Esp) Movistar Team 0:19:03
52 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:20:24
53 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Sharp 0:20:25
54 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:20:29
55 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:21:07
56 Adam Blythe (GBr) NFTO 0:21:13
57 Mark McNally (GBr) An Post-Chainreaction 0:23:09
58 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 0:23:19
59 Dylan Girdlestone (Rsa) Garmin-Sharp 0:23:51
60 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:23:54
61 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 0:25:40
62 Martin Kohler (Sui) BMC Racing Team 0:26:27
63 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:27:51
64 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura 0:28:22
65 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis 0:29:44
66 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka 0:31:23
67 Enrique Sanz Unzue (Esp) Movistar Team 0:35:22
68 Thomas Moses (GBr) Rapha Condor JTL
69 Michael James Northey (NZl) Madison Genesis 0:36:39
70 Robert Partridge (GBr) Giordana Racing Team 0:38:31
71 Bol Jetse (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:38:33
72 Germain Burton (GBr) Great Britain 0:40:31
73 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura 0:40:40
74 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-QuickStep 0:40:49
75 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:42:09
76 Shane Archbold (NZl) An Post-Chainreaction 0:42:11
77 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:42:26
78 Kristian House (GBr) Rapha Condor JTL 0:43:04
79 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:43:52
80 Thomas Scully (NZl) Madison Genesis 0:44:49
81 George Atkins (GBr) Team Raleigh 0:45:34
82 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 0:46:48
83 Jim Songezo (Rsa) MTN-Qhubeka 0:47:56
84 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin-Sharp 0:48:15
85 Dale Appleby (GBr) NFTO 0:48:45
86 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 0:49:36
87 Nathan Edmondson (GBr) Giordana Racing Team 0:50:21
88 Ryan Mullen (Irl) An Post-Chainreaction 0:51:09
89 Daniel McLay (GBr) Great Britain 0:54:18
90 Joshua Hunt (GBr) NFTO 0:55:15
91 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 0:55:55
92 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team 0:56:05
93 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:57:39
94 Ian Bibby (GBr) Madison Genesis 0:59:00
95 Yanto Barker (GBr) Team Raleigh 1:01:35
96 Markus Barry (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:03:52
97 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 1:03:58
98 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF 1:05:51
99 Chris Opie (GBr) Rapha Condor JTL 1:07:54
100 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 1:08:42
101 Ian Wilkinson (GBr) Team Raleigh 1:09:52
102 Bradley Morgan (GBr) Giordana Racing Team 1:11:34
103 James Moss (GBr) Giordana Racing Team 1:12:59
104 James Lowsley Williams (GBr) NFTO 1:18:40
105 Christopher Latham (GBr) Great Britain 1:19:13
106 Jack Wilson (Irl) An Post-Chainreaction 1:24:44
107 Christopher Lawless (GBr) Great Britain 1:25:18