Mathieu van der PoelPhil Bauhaus (Team Stoltin) wygrał ostatni etap Baltic Chain Tour. Cały wyścig padł łupem Mathieu van der Poela (BKCP Powerplus).

Kolarze ścigali się dziś po Estonii. Wyścig Baltic Chain Tour zakończył się w Tallinie, płaskim etapem o długości 179 kilometrów. Po raz kolejny o tym kto wygra, zadecydował sprint z peletonu. Wygrał go 20-letni Niemiec Phil Bauhaus, który pokonał kolarza Orica GreenEdge – Aidisa Kruopisa, jadącego w tym wyścigu w barwach Reprezentacji Litwy. Trzeci był lider – Mathieu van der Poel. Najlepszy z Polaków – Leszek Pluciński (BDC MarcPol) był 18.

Mistrz świata juniorów, ostatecznie zapewnił sobie triumf w całym wyścigu, który posiadał kategorię 2.2 UCI. Piotr Kirpsza (BDC MarcPol) zajął dziewiąte miejsce!

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułUSA Pro Challenge: Van Garderen wygrywa jazdę na czas. Świetni Polacy! (video)
Następny artykułElizabeth Armitstead z Pucharem Świata. Chantal Blaak wygrała w Szwecji