Manuel BellettiDavide Rebellin nie zdołał awansować na pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej Tour du Limousin. Włoch ostatecznie był trzeci, a z dobrej strony na ostatnim etapie pokazali się kolarze CCC Polsat Polkowice.

Ostatni etap Tour du Limousin to odcinek pomiędzy Meuzac, a Limoges.  Kolarze do pokonania mieli 175 kilometrów na nieco bardziej płaskiej, niż poprzednie etapy trasie.

Ucieczkę utworzyli: Axel Domont (AG2R-La Mondiale), Christophe Kern (Europcar),  Jérémy Bescond (Cofidis), Edoardo Zardini (Bardiani – CSF), Florian Guillou (Bretagne-Seché) oraz José Gonçalves (La Pomme – Marseille 13). Czołówka na 24 kilometry przed metą, miała niespełna 2 minuty przewagi nad grupą!

Wtedy do pracy zabrała się ekipa CCC Polsat Polkowice, która ciągnęła grupę na rzecz drugiego w generalce Davide Rebellna. Polska drużyna zdołała skasować harcowników na ostatnim kilometrze. Finisz po etapowy triumf wygrał Manuel Belletti (Androni), pokonując Kevina Rezę (Europcar) oraz Björna Leukemansa (Wanty-Gobert), który dzięki bonifikacie, zepchnął Rebellina na trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji wyścigu.

Mauro Finetto (Neri Sottoli) wygrał klasyfikację generalną.

Wyniki:

1. BELLETTI Manuel ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 4:23:30
2. REZA Kevin TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
3. LEUKEMANS Björn WANTY – GROUPE GOBERT + 00′ 00”
4. SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 00”
5. COLBRELLI Sonny BARDIANI CSF + 00′ 00”
6. FEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 00”
7. TRONET Steven BIGMAT – AUBER 93 + 00′ 00”
8. DUQUE Leonardo Fabio COLOMBIA + 00′ 00”
9. BATTAGLIN Enrico BARDIANI CSF + 00′ 00”
10. SISKEVICIUS Evaldas TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 00′ 00”
11. SALOMEIN Jarl TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 00′ 00”
12. ISTA Kevin IAM CYCLING + 00′ 00”
13. ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
14. VICHOT Arthur FDJ.FR + 00′ 00”
15. SPRENGERS Thomas TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 00′ 00”
16. GARCIA Marcos CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 00′ 00”
17. REBELLIN Davide CCC POLSAT POLKOWICE + 00′ 00”
18. BERARD Julien AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
19. FINETTO Mauro NERI SOTTOLI + 00′ 00”
20. TURGIS Jimmy ROUBAIX LILLE METROPOLE + 00′ 00”
21. GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
22. PARRINELLO Antonio ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 00′ 00”
23. BONGIORNO Francesco Manuel BARDIANI CSF + 00′ 00”
24. GRMAY Tsgabu Gebremaryam MTN – QHUBEKA + 00′ 00”
25. FERNANDEZ Ruben CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 00′ 00”
26. VAN NIEKERK Dennis MTN – QHUBEKA + 00′ 00”
27. EL FARES Julien TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 00′ 00”
28. FONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 00”
29. DASSONVILLE Flavien BIGMAT – AUBER 93 + 00′ 00”
30. VACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 00”
31. RENAULT Maxime BIGMAT – AUBER 93 + 00′ 00”
32. CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 00′ 00”
33. HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING + 00′ 00”
34. WALLAYS Jelle TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 00′ 00”
35. VALENCIA Juan Pablo COLOMBIA + 00′ 00”
36. LABORIE Christophe BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 00”
37. DI GREGORIO Rémy TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 00′ 00”
38. FERRARI BARCELO Fabricio CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 00′ 00”
39. SAINT MARTIN Clement TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 00′ 00”
40. BONNAFOND Guillaume AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
41. MOLINA Antonio CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 00′ 00”
42. MENUT David BIGMAT – AUBER 93 + 00′ 00”
43. GARCIA  Egoitz COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 00”
44. ROSSETTO Stéphane BIGMAT – AUBER 93 + 00′ 00”
45. TAARAMAE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 00”
46. DEGAND Thomas WANTY – GROUPE GOBERT + 00′ 00”
47. MORAJKO Jacek CCC POLSAT POLKOWICE + 00′ 00”
48. DIAZ CARDENAS Edward Fabian COLOMBIA + 00′ 00”
49. ANTOMARCHI Julien TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 00′ 00”
50. PIRAZZI Stefano BARDIANI CSF + 00′ 00”
51. DE GREEF Francis WANTY – GROUPE GOBERT + 00′ 00”
52. KERN Christophe TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
53. BERNAUDEAU Giovanni TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
54. JACOBS Pieter TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 00′ 00”
55. MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 00”
56. ARANGO CARVAJAL Juan Esteban COLOMBIA + 00′ 00”
57. HNIK Karel MTN – QHUBEKA + 00′ 00”
58. DELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE + 00′ 00”
59. GONÇALVES José TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 00′ 00”
60. BIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 00”
61. BRUN Frédéric BIGMAT – AUBER 93 + 00′ 00”
62. KONOVALOVAS Ignatas MTN – QHUBEKA + 00′ 00”
63. FEDRIGO Pierrick FDJ.FR + 00′ 00”
64. PIECHELE Andrea BARDIANI CSF + 00′ 00”
65. ZARDINI Edoardo BARDIANI CSF + 00′ 00”
66. TULIK Angelo TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
67. BAUGNIES Jérôme WANTY – GROUPE GOBERT + 00′ 24”
68. STAUFF Andreas MTN – QHUBEKA + 00′ 24”
69. DOMONT Axel AG2R LA MONDIALE + 00′ 27”
70. BESCOND Jérémy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 40”
71. GUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 40”
72. PELLIZOTTI Franco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 00′ 57”
73  HOOGERLAND Johnny ANDRONI GIOCATTOLI  + 01′ 14”
74. VERGAERDE Otto TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 01′ 25”
75. GESLIN Anthony FDJ.FR + 01′ 46”
76. LADAGNOUS Matthieu FDJ.FR + 01′ 46”
77. SEPULVEDA Eduardo BRETAGNE – SECHE + 01′ 46”
78. EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01′ 46”
79. BOEM Nicola BARDIANI CSF + 02′ 42”
80. KREDER Michel WANTY – GROUPE GOBERT + 03′ 10”
81. NIYONSHUTI Adrien MTN – QHUBEKA + 03′ 57”
82. FRAILE MATARRANZA Omar CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 03′ 57”
83. MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT + 03′ 57”
84. BACKAERT Frederik WANTY – GROUPE GOBERT + 03′ 57”
85. KIENDYS Tomasz CCC POLSAT POLKOWICE + 03′ 57”
86. LECUISINIER Pierre-Henri FDJ.FR + 03′ 57”
87. DUVAL Julien ROUBAIX LILLE METROPOLE + 03′ 57”
88. MIHAYLOV Nikolay CCC POLSAT POLKOWICE + 03′ 57”
89. KUREK Adrian CCC POLSAT POLKOWICE + 03′ 57”
90. PARRA BUSTAMENTE Heiner CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 03′ 57”
91. BONNET William FDJ.FR + 05′ 53”
92. DELAGE Mickael FDJ.FR + 05′ 53”
93. QUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR + 05′ 53”
94. ROSTOLLAN Thomas TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 07′ 31”
95. FEDI Andrea NERI SOTTOLI + 09′ 03”
96. RABOTTINI Matteo NERI SOTTOLI + 09′ 10”
97. MADRAZO RUIZ Angel CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 09′ 32”
98. IMHOF Claudio IAM CYCLING + 11′ 32”
99. CONTI Samuele NERI SOTTOLI + 11′ 32”
100. STEELS Stijn TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 11′ 32”
101. DE PAUW Moreno TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 11′ 32”
102. QUINTERO Duber COLOMBIA + 11′ 32”
103. PAREDES Jonathan COLOMBIA + 11′ 32”
104. FRAPPORTI Marco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 11′ 32”
105. ZORDAN Andrea ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 11′ 32”
106. BERTAZZO Omar ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 11′ 32”

Klasyfikacja generalna:
1. FINETTO Mauro NERI SOTTOLI 17:27:52
2. LEUKEMANS Björn WANTY – GROUPE GOBERT + 00′ 07”
3. REBELLIN Davide CCC POLSAT POLKOWICE + 00′ 11”
4. GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 00′ 20”
5. DI GREGORIO Rémy TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 00′ 29”
6. TAARAMAE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 32”
7. BONGIORNO Francesco Manuel BARDIANI CSF + 00′ 38”
8. VICHOT Arthur FDJ.FR + 00′ 44”
9.  TURGIS Jimmy ROUBAIX LILLE METROPOLE + 00′ 50”
10. FERNANDEZ Ruben CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 00′ 51”
11. KERN Christophe TEAM EUROPCAR + 01′ 00”
12. PARRINELLO Antonio ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 01′ 06”
13. VACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 01′ 07”
14. ROSSETTO Stéphane BIGMAT – AUBER 93 + 01′ 08”
15. WALLAYS Jelle TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 01′ 28”
16. GONÇALVES José TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 02′ 47”
17. DUQUE Leonardo Fabio COLOMBIA + 03′ 36”
18. DELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE  + 03′ 39”
19. SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 06′ 57”
20. SPRENGERS Thomas TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 07′ 30”
21. HNIK Karel MTN – QHUBEKA + 07′ 34”
22. ZARDINI Edoardo BARDIANI CSF + 07′ 41”
23. VALENCIA Juan Pablo COLOMBIA + 07′ 53”
24. EL FARES Julien TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 08′ 16”
25. DEGAND Thomas WANTY – GROUPE GOBERT + 08′ 58”
26. FERRARI BARCELO Fabricio CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 09′ 39”
27. DASSONVILLE Flavien BIGMAT – AUBER 93 + 09′ 48”
28. DE GREEF Francis WANTY – GROUPE GOBERT + 10′ 03”
29. FEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 10′ 14”
30. GARCIA Marcos CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 11′ 16”
31. PELLIZOTTI Franco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 12′ 13”
32. BERARD Julien AG2R LA MONDIALE + 12′ 21”
33. FEDRIGO Pierrick FDJ.FR + 13′ 01”
34. ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 13′ 35”
35. MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 13′ 35”
36. TULIK Angelo TEAM EUROPCAR + 13′ 42”
37. KONOVALOVAS Ignatas MTN – QHUBEKA + 13′ 49”
38. CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 14′ 38”
39. EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 15′ 30”
40. REZA Kevin TEAM EUROPCAR + 16′ 33”
41. LADAGNOUS Matthieu FDJ.FR + 17′ 12”
42. HOOGERLAND Johnny ANDRONI GIOCATTOLI  + 17′ 16”
43. RENAULT Maxime BIGMAT – AUBER 93 + 17′ 59”
44. GUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 18′ 24”
45. BAUGNIES Jérôme WANTY – GROUPE GOBERT + 18′ 38”
46. TRONET Steven BIGMAT – AUBER 93 + 18′ 52”
47. FONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 18′ 52”
48. MOLINA Antonio CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 20′ 05”
49. VAN NIEKERK Dennis MTN – QHUBEKA + 20′ 09”
50. QUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR + 20′ 41”
51. MIHAYLOV Nikolay CCC POLSAT POLKOWICE + 22′ 25”
52. HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING + 24′ 31”
53. GESLIN Anthony FDJ.FR + 24′ 42”
54. BATTAGLIN Enrico BARDIANI CSF + 25′ 10”
55. VERGAERDE Otto TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 25′ 43”
56. GRMAY Tsgabu Gebremaryam MTN – QHUBEKA + 25′ 54”
57. BONNAFOND Guillaume AG2R LA MONDIALE + 26′ 39”
58. MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT + 26′ 53”
59. BESCOND Jérémy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 27′ 19”
60. COLBRELLI Sonny BARDIANI CSF + 27′ 21”
61. FEDI Andrea NERI SOTTOLI + 27′ 31”
62. BELLETTI Manuel ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 28′ 16”
63. KREDER Michel WANTY – GROUPE GOBERT + 28′ 23”
64. SEPULVEDA Eduardo BRETAGNE – SECHE  + 28′ 25”
65. KUREK Adrian CCC POLSAT POLKOWICE + 29′ 03”
66. SALOMEIN Jarl TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 29′ 15”
67. ISTA Kevin IAM CYCLING + 29′ 22”
68. DOMONT Axel AG2R LA MONDIALE + 29′ 35”
69. SAINT MARTIN Clement TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 29′ 39”
70. BRUN Frédéric BIGMAT – AUBER 93 + 29′ 40”
71. PARRA BUSTAMENTE Heiner CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 32′ 36”
72. BERNAUDEAU Giovanni TEAM EUROPCAR + 33′ 44”
73. FRAILE MATARRANZA Omar CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 35′ 22”
74. PIRAZZI Stefano BARDIANI CSF + 36′ 07”
75. BIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 36′ 21”
76. FRAPPORTI Marco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 36′ 22”
77. DELAGE Mickael FDJ.FR + 36′ 56”
78. LECUISINIER Pierre-Henri FDJ.FR + 37′ 39”
79. NIYONSHUTI Adrien MTN – QHUBEKA + 39′ 53”
80. JACOBS Pieter TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 40′ 01”
81. ANTOMARCHI Julien TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 41′ 16”
82. KIENDYS Tomasz CCC POLSAT POLKOWICE + 41′ 48”
83. SISKEVICIUS Evaldas TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 42′ 38”
84. BONNET William FDJ.FR + 43′ 20”
85. MORAJKO Jacek CCC POLSAT POLKOWICE + 45′ 29”
86. LABORIE Christophe BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 45′ 39”
87. DIAZ CARDENAS Edward Fabian COLOMBIA + 45′ 42”
88. PIECHELE Andrea BARDIANI CSF + 46′ 40”
89. GARCIA Egoitz COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 46′ 50”
90. ARANGO CARVAJAL Juan Esteban COLOMBIA + 47′ 41”
91. BERTAZZO Omar ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 47′ 46”
92. PAREDES Jonathan COLOMBIA + 47′ 53”
93. BACKAERT Frederik WANTY – GROUPE GOBERT + 48′ 32”
94. MADRAZO RUIZ Angel CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 50′ 27”
95. DUVAL Julien ROUBAIX LILLE METROPOLE + 50′ 36”
96. MENUT David BIGMAT – AUBER 93 + 51′ 59”
97. RABOTTINI Matteo NERI SOTTOLI + 52′ 20”
98. ZORDAN Andrea ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 52′ 39”
99. ROSTOLLAN Thomas TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 53′ 00”
100. CONTI Samuele NERI SOTTOLI + 56′ 33”
101. BOEM Nicola BARDIANI CSF + 56′ 41”
102. STEELS Stijn TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 57′ 57”
103. STAUFF Andreas MTN – QHUBEKA + 1:04:08
104. IMHOF Claudio IAM CYCLING + 1:07:38
105. DE PAUW Moreno TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 1:13:49
106. QUINTERO Duber COLOMBIA + 1:15:16

 

Andrzej Gucwa