yves lampaertYves Lampaert od przyszłego sezonu, będzie reprezentował barwy Etixx – Quick-Step. Młody Belg pokazał już w swojej karierze, wielki talent do wyścigów klasycznych.

Lampaert do tej pory ścigał się dla pro-kontynentalnej ekipy Topsport Vlaanderen-Baloise“Znam talent Yves już od dawna”, powiedział dyrektor generalny Omega Pharma – Quick Step – Patrick Lefevere. “To chłopak, który może wzmocnić nas na wiele lat. Już w przeszłości ścigał się w naszej amatorskiej ekipie EFC Omega Pharma – Quick-Step i poznaliśmy jego możliwości. To jeden z najlepszych belgijskich kolarzy młodego pokolenia. Ma olbrzymi talent do brukowych klasyków, a dzięki swojej sile może być ważnym ogniwem w rozprowadzeniu dla naszych sprinterów”, dodał.

Jestem bardzo zadowolony z tego porozumienia”, powiedział Lampaert. “Dla mnie jazda dla OPQS to spełnienie marzeń. Widzę siebie jako potencjalnie dobrego zawodnika na klasyki. To najlepszy zespół na świecie w tej specjalności, więc mogę się tu rozwijać. Następne dwa lata będą niesłychanie ważne dla mojej kariery. Jestem także wdzięczny mojej obecnej ekipie, która dała mi możliwość podpisania pierwszego, zawodowego kontraktu”, zakończył.

24-latek w ostatnim Tour de Wallonie zajął drugie miejsce na piątym etapie. W mistrzostwach swojego kraju był piąty. Najbardziej spektakularnym wynikiem kolarza w tym roku, jest jednak czwarte miejsce w Kuurne-Bruxelles-Kuurne.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa