mrożekMarcin Mrożek (VEJUS – TMF – CICLI MAGNUM) wygrał 55. edycję wyścigu Giro delle Valli Aretine. Dla młodego Polaka to pierwsze zwycięstwo we Włoszech po wielu bardzo dobrych występach.

Na starcie wyścigu stanęło ponad 160 zawodników, na czele z bardzo obiecującym Simone Sterbinim (TEAM PALA FENICE FRANCHINI A.S.D.). Na ciężkiej trasie decydujący okazał się finałowy podjazd, na którym zaatakował młody Polak. Mrożek mógł cieszyć się z pierwszego triumfu w koszulce włoskiej ekipy. Drugie miejsce zajął Mirko Trosino (MASTROMARCO CHIANTI SENSI BENEDETTI), a trzecie Gianni Moscon (A.S.D.ZALF EUROMOBIL DESIREE FIOR).

Oto co powiedział po swoim zwycięstwie uradowany Marcin Mrożek: „Wczoraj odniosłem swoje pierwsze zwycięstwo we Włoszech, po serii miejsc na podium i w okolicach – w końcu udało mi się wygrać. Myślę, że zrobiłem kolejny krok, aby na następny rok podpisać zawodowy kontrakt. Wczoraj mieliśmy do pokonania 163km na na ciężkiej trasie. Wyścig rozegrał się na ostatnim podjeździe. Miał on cztery kilometry długości, o średnim nachyleniu 15 %. Zaatakował zawodnik z Zalf Fior, a ja usiadłem mu na kole. Na ostatnim kilometrze zauważyłem, że Włoch opadł z sił i postanowiłem skontrować. Udało mi się od niego oderwać na kilkanaście sekund i z taką przewagą przejechać linię mety. To naprawdę ważne zwycięstwo dla mnie.”