Louis VervaekeZespół Lotto-Belisol podpisał dwu i pół letni kontrakt z obiecującym zawodnikiem ze swojej drużyny U-23.

Dwudziestoletni Belg, Louis Varvaeke, zanotował w tym sezonie kilka godnych uwagi zwycięstw, które pokazały jego potencjał jako górala i kolarza na wyścigi etapowe. Wygrał między innymi klasyfikację generalną wymagającego Tour des Pays de Savoie, a wcześniej także Ronde de l’Isard.

Obie strony kontraktu zdają się być podekscytowane tym, co dla młodego zawodnika może przynieść przyszłość.

Przejście ze składu U-23 do WorldTouru to wielkie i niełatwe zadanie, ale mogę powiedzieć, że Louis jest gotowy. W ciągu ostatnich miesięcy znów pokazał, do czego jest zdolny i to jeszcze bardziej utwierdziło nas w przekonaniu, że w Lotto-Belisol może stać się dobrym zawodnikiem – mówi menedżer Lotto-Belisol, Marc Sergeant.

W Belgii nie ma zbyt dużo młodych, utalentowanych zawodników, którzy potrafią jeździć po górach. Wydaje się, że dołączenie go do składu w ciągu roku (podobnie jak Tima Wellensa dwa lata wcześniej) to dobra okazja, aby Louis zrelaksowany wszedł w tryb ścigania na najwyższym poziomie.

Popatrzcie na moje zwycięstwa w Tour de l’Isard i Tour des Pays de Savoie. Wyścig w Savoie jest nawet cięższy; to, że znów wygrałem sprawiło, że stałem się jeszcze bardziej pewny siebie. To dla mnie istotne, aby zostać w belgijskim zespole. Niektórzy z drużyny U-23 będą ze mną współpracować także w zespole profesjonalnym, na przykład dyrektor sportowy Kurt Van de Wouwer. To z pewnością pomoże. Nie mogę się doczekać, aby wszystkich poznać – podkreśla sam zawodnik.

Warto dodać, że Louis Varvaeke stanął na starcie wyścigu Tour of Austria.

Ania Gmaj

Foto: Lotto-Belisol