Michał KwiatkowskiMichał Kwiatkowski nie wystartuje w Tour de Pologne! Kolarz Omega Pharma – Quick Step poinformował na tym podczas konferencji prasowej.

W Warszawie odbyła się dziś zorganizowana przez Lang Team konferencja prasowa, na której pojawił się m.in Michał Kwiatkowski. Popularny “Flowerman”, ogłosił jednak swoim kibicom – bardzo smutną wiadomość. Mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas, nie zobaczymy na tegorocznej trasie Tour de Pologne!

Wraz z drużyną postanowiliśmy, że nie wystartuję w Tour de Pologne. Pierwsza część sezonu była dla mnie bardzo intensywna, zmęczenie poczułem szczególnie pod koniec Tour de France. Teraz odpocznę i przygotowuję się do wrześniowych wyścigów – powiedział Michał.

Przypomnijmy, że nasz narodowy Tour przebiega w tym sezonie przez Toruń, czyli miasto w którym wychowywał się i trenował Kwiatkowski. W wielu zapowiedziach Michała mogliśmy usłyszeć, że to właśnie ten czynnik powoduje, że Tour de Pologne jest w tym roku dla niego bardzo atrakcyjne.

Niestety drugi rok z rzędu, wyścig Tour de France okazał się dla młodego kolarza zbyt wyczerpujący. Przez to znów nie zobaczymy go na trasie wyścigu Dookoła Polski. W najbliższym czasie Kwiatkowski planuje odpoczynek, a później rozpocznie przygotowania do wrześniowych startów. Prawdopodobnie, wróci do ścigania pod koniec sierpnia, a bardzo dobrą dyspozycję powinien przygotować na Mistrzostwa Świata w Hiszpanii.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa