InstaBike-roadŚwiatło dzienne ujrzała właśnie nowa aplikacja mobilna dla wszystkich fanów kręcenia – InstaBike.

Nie jest to kolejna aplikacja do śledzenia naszych treningów czy liczenia przebytych kilometrów. InstaBike, jak sugeruje nazwa, łączy się z popularną aplikacją Instagram (oraz innymi aplikacjami i portalami społecznościowymi) i umożliwia chwalenie się treningami, startami oraz rowerowymi wypadami za pośrednictwem zdjęć.

InstaBike to aplikacja, która pozwala również wzbogacać rowerowe zdjęcia o specjalnie przygotowane motywy podzielone na cztery kategorie. Fotografie mogą być personalizowane w dowolny sposób. Użytkownicy aplikacji dodadzą do nich cel podróży, imię osoby na zdjęciu, model lub markę roweru, na którym właśnie ukończyli wyścig lub dowolne hasło zachęcające do jazdy na jednośladzie. Ponadto, aplikacja InstaBike korzysta z zasobów Google, dzięki temu na fotografii pojawi się odległość do przebycia, gdy ustawimy cel naszej podróży. Automatycznie pobierane jest również nasze aktualne położenie nad poziomem morza, co ułatwia orientację w terenie.

Za aplikacją stoi rodzima marka rowerowa KROSS.  Jak mówi Jakub Sadowski: Stworzyliśmy aplikację, z której sami, jako miłośnicy rowerów, chcielibyśmy korzystać. Jesteśmy coraz bardziej mobilni, wszędzie zabieramy ze sobą smartphony i lubimy chwalić się swoimi osiągnięciami. Instagram i Facebook jest pełny zdjęć rowerzystów, którzy w ten sposób codziennie dokumentują swoją pasję. Postanowiliśmy dać użytkownikom rowerów możliwość personalizacji oraz wzbogacenia swoich zdjęć w dodatkowe treści i tak powstał InstaBike.

Bezpłatna aplikacja dostępna jest na urządzeniach z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Android > tutaj

iOS > tutaj

Informacja prasowa