Alberto ContadorAlberto Contador (Tinkoff – Saxo) mimo pecha na TdF utrzymał się na prowadzeniu w rankingu UCI World Tour. Na drugie miejsce awansował za to zwycięzca Wielkiej Pętli – Vincenzo Nibali (Astana).

“El Pistolero” nie dał się zepchnąć z prowadzenia w rankingu, ale blisko był tego Nibali. “Rekin z Messyny” dzięki bardzo udanemu Tour de France awansował z 40. na 2. pozycję. Włoch traci do Hiszpana tylko 15 punktów. Na trzecie miejsce awansował Alejandro Valverde (Movistar). Rafał Majka (Tinkoff – Saxo) powiększył znacznie swój dorobek punktowy (129 pkt.) i znalazł się na 29. pozycji. Lekki spadek zanotował Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step), który zajmuje teraz 10. pozycję (257 pkt.).

W klasyfikacji drużyn na pierwsze miejsce wskoczył Movistar, który prowadzi przed Ag2r La Mondiale i Omega Pharma – Quick Step. Awans z 14. na 6. pozycję zaliczyła ekipa Astany. Lotto – Belisol i Europcar zamykają klasyfikację.

W klasyfikacji narodów nadal prowadzi Hiszpania, ale awans na drugie miejsce zaliczyli Włosi. Na podium wspięli się także Francuzi. Polska awansowała z 11. na 10. pozycję.

Ranking UCI WorldTour na dzień 27.07.2014 r.

1 CONTADOR VELASCO Alberto TINKOFF-SAXO (TCS) 407
2 NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM (AST) 392
3 VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM (MOV) 382
4 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander MOVISTAR TEAM (MOV) 345
5 PERAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE (ALM) 300
6 CANCELLARA Fabian TREK FACTORY RACING (TFR) 274
7 GERRANS Simon ORICA GREENEDGE (OGE) 268
8 FARIA DA COSTA Rui Alberto LAMPRE-MERIDA (LAM) 268
9 SAGAN Peter CANNONDALE (CAN) 257
10 KWIATKOWSKI Michal OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 257
11 KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA (KAT) 231
12 VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM (BMC) 219
13 BARDET Romain AG2R LA MONDIALE (ALM) 217
14 TERPSTRA Niki OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 200
15 VANMARCKE Sep BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 200
16 POZZOVIVO Domenico AG2R LA MONDIALE (ALM) 197
17 DEGENKOLB John TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 196
18 EVANS Cadel BMC RACING TEAM (BMC) 188
19 MOLLEMA Bauke BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 182
20 SPILAK Simon TEAM KATUSHA (KAT) 173
21 FROOME Christopher TEAM SKY (SKY) 163
22 PINOT Thibaut FDJ.FR (FDJ) 162
23 URAN URAN Rigoberto OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 155
24 KELDERMAN Wilco BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 138
25 ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR (EUC) 138
26 TALANSKY Andrew GARMIN SHARP (GRS) 135
27 KREUZIGER Roman TINKOFF-SAXO (TCS) 135
28 MARTIN Tony OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 130
29 MAJKA Rafal TINKOFF-SAXO (TCS) 129
30 THOMAS Geraint TEAM SKY (SKY) 125
31 ULISSI Diego LAMPRE-MERIDA (LAM) 125
32 ARU Fabio ASTANA PRO TEAM (AST) 124
33 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R LA MONDIALE (ALM) 114
34 KITTEL Marcel TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 114
35 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin TEAM KATUSHA (KAT) 107
36 GILBERT Philippe BMC RACING TEAM (BMC) 103
37 VANDENBERGH Stijn OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 100
38 VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM (BMC) 98
39 FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM (AST) 97
40 VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO BELISOL (LTB) 96
41 SWIFT Ben TEAM SKY (SKY) 91
42 STYBAR Zdenek OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 85
43 SLAGTER Tom Jelte GARMIN SHARP (GRS) 84
44 VANENDERT Jelle LOTTO BELISOL (LTB) 82
45 KISERLOVSKI Robert TREK FACTORY RACING (TFR) 80
46 VICHOT Arthur FDJ.FR (FDJ) 78
47 DEMARE Arnaud FDJ.FR (FDJ) 77
48 DUMOULIN Tom TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 77
49 PORTE Richie TEAM SKY (SKY) 71
50 ARREDONDO MORENO Julian David TREK FACTORY RACING (TFR) 70
51 ZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING (TFR) 70
52 ROJAS GIL Jose Joaquin MOVISTAR TEAM (MOV) 69
53 BOUHANNI Nacer FDJ.FR (FDJ) 69
54 BOONEN Tom OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 66
55 LOBATO DEL VALLE Juan Jose MOVISTAR TEAM (MOV) 64
56 CAVENDISH Mark OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 62
57 MARTIN Daniel GARMIN SHARP (GRS) 60
58 CARUSO Giampaolo TEAM KATUSHA (KAT) 60
59 TEN DAM Laurens BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 60
60 ROGERS Michael TINKOFF-SAXO (TCS) 60
61 HAAS Nathan GARMIN SHARP (GRS) 55
62 GALLOPIN Tony LOTTO BELISOL (LTB) 54
63 HESJEDAL Ryder GARMIN SHARP (GRS) 52
64 TROFIMOV Yury TEAM KATUSHA (KAT) 51
65 GREIPEL André LOTTO BELISOL (LTB) 46
66 GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR (EUC) 44
67 YATES Adam ORICA GREENEDGE (OGE) 44
68 MORENO FERNANDEZ Daniel TEAM KATUSHA (KAT) 44
69 GESINK Robert BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 42
70 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat MOVISTAR TEAM (MOV) 41
71 MORABITO Steve BMC RACING TEAM (BMC) 41
72 ALBASINI Michael ORICA GREENEDGE (OGE) 40
73 NIZZOLO Giacomo TREK FACTORY RACING (TFR) 40
74 NIEVE ITURALDE Mikel TEAM SKY (SKY) 38
75 MEZGEC Luka TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 38
76 NAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN SHARP (GRS) 36
77 GESCHKE Simon TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 34
78 IMPEY Daryl ORICA GREENEDGE (OGE) 33
79 VUILLERMOZ Alexis AG2R LA MONDIALE (ALM) 32
80 TRENTIN Matteo OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 32
81 FORMOLO Davide CANNONDALE (CAN) 30
82 SCHLECK Frank TREK FACTORY RACING (TFR) 30
83 MATTHEWS Michael ORICA GREENEDGE (OGE) 29
84 MODOLO Sacha LAMPRE-MERIDA (LAM) 27
85 LANGEVELD Sebastian GARMIN SHARP (GRS) 24
86 GENIEZ Alexandre FDJ.FR (FDJ) 22
87 RENSHAW Mark OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 22
88 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM (MOV) 21
89 KADRI Biel AG2R LA MONDIALE (ALM) 20
90 BOOM Lars BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 20
91 MONFORT Maxime LOTTO BELISOL (LTB) 18
92 KRUIJSWIJK Steven BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 16
93 VOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR (EUC) 16
94 WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM (AST) 16
95 WELLENS Tim LOTTO BELISOL (LTB) 16
96 WEENING Pieter ORICA GREENEDGE (OGE) 16
97 TCATEVICH Aleksei TEAM KATUSHA (KAT) 15
98 BOZIC Borut ASTANA PRO TEAM (AST) 15
99 FARRAR Tyler GARMIN SHARP (GRS) 15
100 HERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM (MOV) 14
101 BASSO Ivan CANNONDALE (CAN) 14
102 HANSEN Adam LOTTO BELISOL (LTB) 12
103 WIGGINS Bradley TEAM SKY (SKY) 12
104 VELITS Peter BMC RACING TEAM (BMC) 11
105 ACEVEDO COLLE Janier Alexis GARMIN SHARP (GRS) 11
106 COQUARD Bryan TEAM EUROPCAR (EUC) 11
107 FERRARI Roberto LAMPRE-MERIDA (LAM) 11
108 GASPAROTTO Enrico ASTANA PRO TEAM (AST) 10
109 HUTAROVICH Yauheni AG2R LA MONDIALE (ALM) 10
110 SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM (AST) 10
111 BARGUIL Warren TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 10
112 POELS Wouter OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 10
113 DUPONT Hubert AG2R LA MONDIALE (ALM) 10
114 HORNER Christopher LAMPRE-MERIDA (LAM) 10
115 VISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM (MOV) 10
116 BENNATI Daniele TINKOFF-SAXO (TCS) 10
117 VIVIANI Elia CANNONDALE (CAN) 9
118 BAKELANTS Jan OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 8
119 DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE (ALM) 8
120 DEIGNAN Philip TEAM SKY (SKY) 8
121 CATALDO Dario TEAM SKY (SKY) 8
122 MALACARNE Davide TEAM EUROPCAR (EUC) 8
123 HUSHOVD Thor BMC RACING TEAM (BMC) 7
124 CUNEGO Damiano LAMPRE-MERIDA (LAM) 7
125 ALAPHILIPPE Julian OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 7
126 ROELANDTS Jurgen LOTTO BELISOL (LTB) 6
127 SILIN Egor TEAM KATUSHA (KAT) 6
128 GADRET John MOVISTAR TEAM (MOV) 6
129 KIRYIENKA Vasil TEAM SKY (SKY) 6
130 CLEMENT Stef BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 6
131 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban ORICA GREENEDGE (OGE) 6
132 DENNIS Rohan GARMIN SHARP (GRS) 6
133 MEYER Cameron ORICA GREENEDGE (OGE) 6
134 JUNGELS Bob TREK FACTORY RACING (TFR) 6
135 ARNDT Nikias TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 6
136 MALORI Adriano MOVISTAR TEAM (MOV) 6
137 HOFLAND Moreno BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 6
138 CAPECCHI Eros MOVISTAR TEAM (MOV) 5
139 BURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM (BMC) 5
140 HUREL Tony TEAM EUROPCAR (EUC) 5
141 KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM (AST) 4
142 SERPA PEREZ Jose Rodolfo LAMPRE-MERIDA (LAM) 4
143 REZA Kévin TEAM EUROPCAR (EUC) 4
144 PETACCHI Alessandro OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 4
145 VEELERS Tom TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 4
146 GOSS Matthew Harley ORICA GREENEDGE (OGE) 4
147 BOECKMANS Kris LOTTO BELISOL (LTB) 4
148 HOWARD Leigh ORICA GREENEDGE (OGE) 4
149 MCCARTHY Jay TINKOFF-SAXO (TCS) 4
150 TULIK Angelo TEAM EUROPCAR (EUC) 4
151 MARTENS Paul BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 4
152 ROCHE Nicolas TINKOFF-SAXO (TCS) 3
153 MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE (ALM) 3
154 GAVAZZI Francesco ASTANA PRO TEAM (AST) 3
155 APPOLLONIO Davide AG2R LA MONDIALE (ALM) 3
156 LIGTHART Pim LOTTO BELISOL (LTB) 3
157 ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR (EUC) 2
158 CARDOSO Andre Fernando S. Martins GARMIN SHARP (GRS) 2
159 DE MARCHI Alessandro CANNONDALE (CAN) 2
160 KING Benjamin GARMIN SHARP (GRS) 2
161 CLARKE Simon ORICA GREENEDGE (OGE) 2
162 WARBASSE Lawrence BMC RACING TEAM (BMC) 2
163 RATTO Daniele CANNONDALE (CAN) 2
164 HENAO MONTOYA Sergio Luis TEAM SKY (SKY) 2
165 JANSE VAN RENSBURG Reinardt TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 2
166 MEERSMAN Gianni OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 2
167 SANCHEZ GONZALEZ Samuel BMC RACING TEAM (BMC) 2
168 BRAMBILLA Gianluca OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 2
169 POLANC Jan LAMPRE-MERIDA (LAM) 2
170 DE GENDT Thomas OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 2
171 SERRY Pieter OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 2
172 SERGENT Jesse TREK FACTORY RACING (TFR) 2
173 VON HOFF Steele GARMIN SHARP (GRS) 2
174 FENN Andrew OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 2
175 KEUKELEIRE Jens ORICA GREENEDGE (OGE) 1
176 DE KORT Koen TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 1
177 VOIGT Jens TREK FACTORY RACING (TFR) 1
178 IGLINSKY Maxim ASTANA PRO TEAM (AST) 1
179 CIMOLAI Davide LAMPRE-MERIDA (LAM) 1
180 ZAUGG Oliver TINKOFF-SAXO (TCS) 1
181 VAN DER SANDE Tosh LOTTO BELISOL (LTB) 1
182 ROUX Anthony FDJ.FR (FDJ) 1
183 BOUET Maxime AG2R LA MONDIALE (ALM) 1
184 NORDHAUG Lars Petter BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 1
185 MARTINEZ Yannick TEAM EUROPCAR (EUC) 1
186 SANTAROMITA Ivan ORICA GREENEDGE (OGE) 1
187 CARUSO Damiano CANNONDALE (CAN) 1
188 BOOKWALTER Brent BMC RACING TEAM (BMC) 1

Klasyfikacja drużynowa:

1 MOVISTAR TEAM (MOV) 901
2 AG2R LA MONDIALE (ALM) 860
3 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 842
4 TINKOFF-SAXO (TCS) 741
5 BMC RACING TEAM (BMC) 649
6 ASTANA PRO TEAM (AST) 644
7 TEAM KATUSHA (KAT) 622
8 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 622
9 TREK FACTORY RACING (TFR) 534
10 TEAM SKY (SKY) 488
11 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 459
12 LAMPRE-MERIDA (LAM) 441
13 ORICA GREENEDGE (OGE) 414
14 FDJ.FR (FDJ) 408
15 GARMIN SHARP (GRS) 386
16 CANNONDALE (CAN) 312
17 LOTTO BELISOL (LTB) 296
18 TEAM EUROPCAR (EUC) 217

Ranking narodów:

1 SPAIN 1035
2 ITALY 898
3 FRANCE 895
4 COLOMBIA 695
5 NETHERLANDS 681
6 AUSTRALIA 642
7 BELGIUM 597
8 GERMANY 520
9 GREAT BRITAIN 485
10 POLAND 386
11 UNITED STATES 381
12 SWITZERLAND 356
13 PORTUGAL 270
14 SLOVAKIA 268
15 NORWAY 239
16 SLOVENIA 228
17 CZECH REPUBLIC 220
18 DENMARK 97
19 CROATIA 80
20 RUSSIA 72
21 IRELAND 71
22 CANADA 52
23 LITHUANIA 36
24 LUXEMBOURG 36
25 SOUTH AFRICA 35
26 BELARUS 16
27 ESTONIA 4
28 JAPAN 2
29 NEW ZEALAND 2
30 KAZAKHSTAN 1

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net