Udało się! Wkręcić TVN24 to nie lada wyzwanie, a dziś dokonał tego nasz redakcyjny kolega – Artur Machnik. I nie było to zamierzone.

główna

“Arturo” to nasz dzielny fotograf, który przemierza Polskę i inne zakątki świata w poszukiwaniu pięknych ujęć z wyścigów kolarskich. Od czasu do czasu lubi “pobawić” się także Photoshopem i podrzucić coś ciekawego na nasz Fanpage na Facebook`u lub naszym przyjaciołom z Eurosportu, którzy chętnie udostępniają jego twórczość. Tak też stało się i tym razem!

Jak wiadomo każdemu, kto chociaż trochę zna się na kolarstwie (bez wątpienia taką osobą powinien być dziennikarz sportowy, zwłaszcza pracujący w dużej grupie medialnej), po każdym wyścigu rozgrywanym wedle przepisów UCI – sędziowie wystawiają komunikaty. W komunikatach znajdziemy prawie wszystko o wyścigu. Wyniki etapu, liderów poszczególnych klasyfikacji, ale także kary, które nakładane są na zawodników (np. za załatwianie potrzeb fizjologicznych w miejscach publicznych lub jazdę chodnikiem) oraz dyrektorów sportowych (np. za holowanie za autem swojego kolarza).

W tegorocznym Tourze, sędziowie wystawiają sporo kar pieniężnych na zawodników i dyrektorów sportowych o czym na antenie Eurosportu mówili komentatorzy – Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski. Artur podłapał temat. Wykorzystał legendarne już “pchamy, pchamy, pchamy” Krzyśka i Tomka, które krzyczeli za pośrednictwem telewizji na ostatnich metrach 14. etapu Wielkiej Pętli pod adresem triumfującego Rafała Majki.

Artur postanowił więc zrobić mały żarcik i w Photoshopie stworzył fałszywy komunikat z 14. etapu (raczej jedną jego stronę) i napisał w nim, że karę otrzymali nasi komentatorzy. Mieli oni otrzymać po 200 franków szwajcarskich kary, za “pchanie” Rafała poprzez telewizor. Biorąc pod uwagę, że nasz fotograf się napracował i komunikat wygląda bardzo wiarygodnie – wyszedł super żart.

Nasz żart:

komunikat

Komunikat Artura został udostępniony na facebook’owym profilu Kolarstwo w Eurosporcie. Tomasz Jaroński dodał podpis – “Jak się okazuje dostaliśmy z Krzysiem oficjalną karę TDF za “pchanie”. Doniósł podobno nieoceniony Artur Machnik. A niech tam, wszystko dla dobra polskiego kolarstwa”.

Niestety. Jak chwilę później się okazało – nie wszyscy zrozumieli żart. W tym gronie znalazł się niejaki “Kris”. Kris to dziennikarz TVN24 (pozdrawiamy). Kris stworzył super newsa i wrzucił go na główną stronę portalu tvn24.pl. Rzetelny dziennikarz skopiował z Facebook`a Kolarstwo w Eurosporcie fałszywy komunikat i wrzucił do swojego artykułu, podpisując “źródło: letour.fr”!!! Swoją drogą – odważny ruch Kris…

screen

Artykuł na tvn24.pl informował o tym, że dziennikarze Eurosportu naprawdę zostali ukarani przez organizatorów i sędziów Tour de France. Nie było w nim sarkazmu lub potwierdzenia naszego dowcipu. Kris przekazał Państwu informacje, że za okrzyki “pchamy, pchamy, pchamy”, organizatorzy nałożyli na Panów Jarońskiego i Wyrzykowskiego karę pieniężną… Ba, nawet szybciutko przeliczył 200 franków na naszą walutę…

Po kilku godzinach autor bądź jego przełożony chyba się zreflektowali, iż był to jednak żart. Artykuł zniknął z serwera tvn24.pl. A szkoda, bo śmiechu było sporo.

Mamy tylko nadzieję, że pozostałe informacje i teksty na tvn24.pl są jednak sprawdzane i weryfikowane…

 

 

Screeny: tvn24.pl

Andrzej Gucwa