Drużyna Astany, z liderem Vincenzo Nibalim, znajduje się na czele „listy płac” po 15 etapach Tour de France 2014. 

Astana zarobiła dotychczas 52090 EUR, do kwoty tej najwięcej dorzucił lider Wielkiej Pętli, czterokrotny triumfator etapowy – Vincenzo Nibali.

Tuż za Astaną z kwotą niewiele niższą – 52000 EUR znajduje się francuska ekipa AG2R, dla francuskiej ekipy najwięcej zarobił Blel Kadri, wygrywając ósmy etap.

Głównie dzięki drugim, trzecim i czwartym miejscom Petera Sagana, ekipa Cannondale plasuje się na czwartej pozycji z sumą 44470 EUR.

Tuż za „podium” meldują się kolarze Omega Pharma-Quick Step z Michałem Gołasiem i Michałem Kwiatkowskim z kwotą 43620 EUR.

Pełen ranking:

Lista płac Tour de France 2014 po 15 etapie

 

Poprzedni artykułJack Bauer: Dałem z siebie wszystko, ale poległem na mecie
Następny artykułTour de France 2014: Video z wnętrza peletonu – 12 i 13 etap
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Rebe
Rebe

To największy ,najbardziej popularny wyścig na świecie , a kolarze dostają takie srubki . Może by pomachali rakietą , albo kijem golfowym .

Mariusz
Mariusz

@Rebe
To jest symboliczna nagroda dla zespołów, w porównaniu z kontraktami sponsorskimi, sponsorów drużyn a nawet praw telewizyjnych.

Rebe
Rebe

Ja to wszystko wiem , to tylko dodatkowe premie , taki bonus traktowany jako zachęta do aktywniejszej jazdy . Jednak aby to podnieść z szosy trzeba się dobrze naharać , a konkurencja duża . W sumie i tak śrubki .