Vincenzo NibaliRafał Majka (Tinkoff-Saxo) zajął drugie miejsce na trzynastym etapie Tour de France z metą na Montée de Chamrousse! Na pozycji lidera wyścigu umocnił się Vincenzo Nibali (Astana), który wygrał etap.

Trzynastego dnia rywalizacji w Tour de France – kolarze wjechali w Alpy. Meta znajdowała się na premii górskiej kategorii specjalnej, czyli na Montée de Chamrousse.

profil 13

Pierwszy z dwóch etapów w Alpach składał się z trzech górskich premii. Kolarze wystartowali z Saint-Étienne, a pokonać musieli w sumie 197 kilometrów. Zaraz po starcie rozpoczęła się wspinaczka pod premię górską 3. kategorii – Col de la Croix de Montvieux. Po stu kilometrach płaskiego, zawodnicy dojechali do drugiej premii. Był to podjazd 1. kategorii pod Col de Palaquit, która była jednak rozgrzewką przed najtrudniejszą dziś przeprawą. Finałowy podjazd liczył 18 kilometrów. Meta znajdowała się na wysokości 1 730 metrów.

W ucieczce dnia po raz drugi w tym wyścigu zaprezentował się Bartosz Huzarski (NetApp Enudra). Oprócz Polaka odjechali także: Brice Feillu (Bretagne), Giovanni Visconti (Movistar), Alessandro De Marchi (Cannondale), Biel  Kadri (AG2R), Kristian Durasek (Lampre), Daniel Oss (BMC) Rudy Molard (Cofidis) oraz Jan Bakelants (Omega Pharma – Quick Step). Czołowa grupka wypracowała ponad 4 minuty przewagi.

Na przedostatnim dziś podjeździe – Col de Palaquit, od pierwszej grupki oderwał się De Marchi. Minutę za Włochem trzymał się jeszcze Bakelandts, a “Huzar” i jego towarzysze zostali skasowani.

Tuż po rozpoczęciu finałowego podjazdu, wszyscy uciekinierzy zostali doścignięci, a na czoło wysunęli się Leopold Konig (NetApp Endura) oraz nasz Rafał Majka (Tinkoff-Saxo)! Od grupy faworytów odpadli m.in Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) oraz Richie Porte (Sky Team).

Polak oraz Czech zgodnie współpracowali i zyskali 20 sekund nad grupką w której jechał m.in Vincenzno Nibali (Astana). Lider wyścigu na 6 km przed metą doskoczył do prowadzących. Za nimi zostali Thibaut Pinot (FDJ.fr) oraz Alejandro Valverde (Movistar).

Włoch wkrótce zgubił Majke i Koniga i pewnie ruszył po trzecie zwycięstwo etapowe w tegorocznej odsłonie Wielkiej Pętli. Nibali był zdecydowanie silniejszy i jako pierwszy zameldował się na kresce. Na ostatnich metrach po drugą pozycję zaatakował Rafał Majka, a trzeci był Leopold Konig.  Czwarte miejsce ze stratą 50 sekund zajął Valverde.

Michał Kwiatkowski stracił nieco ponad 4 minuty, ale zdołał awansować na 11. miejsce.

Wyniki:

1. NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM 05h 12′ 29”
2. MAJKA Rafal TINKOFF-SAXO + 00′ 10”
3. KONIG Leopold TEAM NETAPP-ENDURA + 00′ 11”
4. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM + 00′ 50”
5. PINOT Thibaut FDJ.FR + 00′ 53”
6. VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 01′ 23”
7. BARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 01′ 23”
8. TEN DAM Laurens BELKIN PRO CYCLING + 01′ 36”
9. PÉRAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE + 02′ 09”
10. SCHLECK Frank TREK FACTORY RACING + 02′ 09”
11. ZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING + 02′ 09”
12. VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO-BELISOL + 02′ 09”
13. NEDMOLLEMA Bauke 61 BELKIN PRO CYCLING 05h 14′ 38” + 02′ 09”
14. ROLLAND Pierre 151 TEAM EUROPCAR 05h 15′ 30” + 03′ 01”
15. COSTA Rui Alberto 111 LAMPRE – MERIDA 05h 15′ 30” + 03′ 01”
16. ROGERS Michael 38 TINKOFF-SAXO 05h 15′ 36” + 03′ 07”
17. HORNER Christopher 114 LAMPRE – MERIDA 05h 15′ 40” + 03′ 11”
18. GASTAUER Ben 85 AG2R LA MONDIALE 05h 16′ 31” + 04′ 02”
19. KWIATKOWSKI Michal 74 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 05h 16′ 41” + 04′ 12”
20. FEILLU Brice 211 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 18′ 24” + 05′ 55”
21. TROFIMOV Yury 29 TEAM KATUSHA 05h 18′ 24” + 05′ 55”
22. MATE MARDONES Luis Angel 175 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 19′ 08” + 06′ 39”
23. GADRET John 13 MOVISTAR TEAM 05h 19′ 20” + 06′ 51”
23. GADRET John MOVISTAR TEAM + 06′ 51”
24. STETINA Peter BMC RACING TEAM + 07′ 07”
25. THOMAS Geraint TEAM SKY + 08′ 48”
26. NIEVE ITURRALDE Mikel TEAM SKY + 08′ 48”
27. PORTE Richie TEAM SKY + 08′ 48”
28. KRUIJSWIJK Steven BELKIN PRO CYCLING + 08′ 48”
29. CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 08′ 48”
30. WYSS Marcel IAM CYCLING + 10′ 05”
31. KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM + 10′ 51”
32. VOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR + 11′ 08”
33. VELITS Peter BMC RACING TEAM + 11′ 15”
34. CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 13′ 35”
35. KING Benjamin GARMIN – SHARP + 13′ 35”
36. HANSEN Adam LOTTO-BELISOL + 13′ 56”
37. PINEAU Jérôme IAM CYCLING + 14′ 10”
38. GOLAS Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 15′ 42”
39. MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 17′ 48”
40. DELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 17′ 48”
41. BAKELANTS Jan OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 17′ 48”
42. DE MARCHI Alessandro CANNONDALE + 19′ 10”
43. ROCHE Nicolas TINKOFF-SAXO + 19′ 10”
44. ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 19′ 35”
45. BARTA Jan TEAM NETAPP-ENDURA + 20′ 23”
46. TANKINK Bram BELKIN PRO CYCLING + 20′ 23”
47. MOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 20′ 23”
48. RODRIGUEZ Joaquim 21 TEAM KATUSHA 05h 32′ 52” + 20′ 23”
49. ROJAS GIL José Joaquin 18 MOVISTAR TEAM 05h 34′ 28” + 21′ 59”
50. IZAGUIRRE INSAUSTI Jon 16 MOVISTAR TEAM 05h 34′ 28” + 21′ 59”
51. IRIZAR ARRANBURU Markel 164 TREK FACTORY RACING 05h 34′ 28” + 21′ 59”
52. SCHÄR Michael 146 BMC RACING TEAM 05h 34′ 28” + 21′ 59”
53. GUILLOU Florian 217 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 34′ 28” + 21′ 59”
54. BUSCHE Matthew 162 TREK FACTORY RACING 05h 34′ 28” + 21′ 59”
55. VAN AVERMAET Greg 148 BMC RACING TEAM 05h 34′ 28” + 21′ 59”
56. WESTRA Lieuwe 49 ASTANA PRO TEAM 05h 35′ 13” + 22′ 44”
57. JEANNESSON Arnold 124 FDJ.FR 05h 35′ 59” + 23′ 30”
58. ROY Jérémy 128 FDJ.FR 05h 35′ 59” + 23′ 30”
59. QUEMENEUR Perrig 157 TEAM EUROPCAR 05h 37′ 24” + 24′ 55”
60. VOSS Paul 209 TEAM NETAPP-ENDURA 05h 37′ 26” + 24′ 57”
61. DUMOULIN Tom 106 TEAM GIANT-SHIMANO 05h 37′ 26” + 24′ 57”
62. FUGLSANG Jakob 42 ASTANA PRO TEAM 05h 42′ 48” + 30′ 19”
63. DE KORT Koen 103 TEAM GIANT-SHIMANO 05h 44′ 51” + 32′ 22”
64. SLAGTER Tom Jelte 98 GARMIN – SHARP 05h 44′ 51” + 32′ 22”
65. PIMENTA COSTA MENDES José 207 TEAM NETAPP-ENDURA 05h 44′ 51” + 32′ 22”
66. REICHENBACH Sébastien 198 IAM CYCLING 05h 44′ 51” + 32′ 22”
67. HERRADA LOPEZ Jesus 14 MOVISTAR TEAM 05h 44′ 51” + 32′ 22”
68. EDET Nicolas 172 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 44′ 51” + 32′ 22”
69. BAK Lars 132 LOTTO-BELISOL 05h 44′ 51” + 32′ 22”
70. PLAZA MOLINA Ruben 17 MOVISTAR TEAM 05h 44′ 51” + 32′ 22”
71. VALLS Rafael 119 LAMPRE – MERIDA 05h 44′ 51” + 32′ 22”
72. PICHOT Alexandre 156 TEAM EUROPCAR 05h 44′ 51” + 32′ 22”
73. ERVITI OLLO Imanol 12 MOVISTAR TEAM 05h 44′ 51” + 32′ 22”
74. GAUTIER Cyril 154 TEAM EUROPCAR 05h 44′ 51” + 32′ 22”
75. MACHADO Tiago 206 TEAM NETAPP-ENDURA 05h 44′ 51” + 32′ 22”
76. DURASEK Kristijan 113 LAMPRE – MERIDA 05h 44′ 51” + 32′ 22”
77. LADAGNOUS Matthieu 125 FDJ.FR 05h 44′ 51” + 32′ 22”
78. BIDEAU Jean-Marc 212 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 44′ 51” + 32′ 22”
79. HAUSSLER Heinrich 194 IAM CYCLING 05h 44′ 51” + 32′ 22”
80. VOIGT Jens 168 TREK FACTORY RACING 05h 44′ 51” + 32′ 22”
81. MARCATO Marco 56 CANNONDALE 05h 44′ 51” + 32′ 22”
82. SERPA José 118 LAMPRE – MERIDA 05h 44′ 51” + 32′ 22”
83. MARTIN Tony 75 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 05h 44′ 51” + 32′ 22”
84. WYNANTS Maarten 69 BELKIN PRO CYCLING 05h 44′ 51” + 32′ 22”
85. SCARPONI Michele 47 ASTANA PRO TEAM 05h 44′ 51” + 32′ 22”
86. TAARAMÄE Rein 179 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 44′ 51” + 32′ 22”
87. MORKOV Michael 35 TINKOFF-SAXO 05h 44′ 51” + 32′ 22”
88. LEEZER Thomas 65 BELKIN PRO CYCLING 05h 44′ 51” + 32′ 22”
89. TOSATTO Matteo 39 TINKOFF-SAXO 05h 44′ 51” + 32′ 22”
90. BOOM Lars 62 BELKIN PRO CYCLING 05h 44′ 59” + 32′ 30”
91. GRUZDEV Dmitriy 44 ASTANA PRO TEAM 05h 45′ 38” + 33′ 09”
92. VANOTTI Alessandro 48 ASTANA PRO TEAM 05h 45′ 38” + 33′ 09”
93. VISCONTI Giovanni 19 MOVISTAR TEAM 05h 46′ 00” + 33′ 31”
94. PAULINHO Sergio Miguel Moreira 36 TINKOFF-SAXO 05h 46′ 25” + 33′ 56”
95. BENNATI Daniele 32 TINKOFF-SAXO 05h 46′ 25” + 33′ 56”
96. HUZARSKI Bartosz 205 TEAM NETAPP-ENDURA 05h 46′ 25” + 33′ 56”
97. FONSECA Armindo 215 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 46′ 25” + 33′ 56”
98. KADRI Blel 86 AG2R LA MONDIALE 05h 46′ 25” + 33′ 56”
99. PINEAU Cedric 126 FDJ.FR 05h 46′ 40” + 34′ 11”
100. LOPEZ GARCIA David 4 TEAM SKY 05h 46′ 45” + 34′ 16”
101. CURVERS Roy 102 TEAM GIANT-SHIMANO 05h 46′ 47” + 34′ 18”
102. TERPSTRA Niki 78 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 05h 47′ 07” + 34′ 38”
103. GRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 36′ 52”
104. VANMARCKE Sep BELKIN PRO CYCLING + 38′ 38”
105. KEUKELEIRE Jens ORICA GREENEDGE + 38′ 38”
106. OLIVEIRA Nelson LAMPRE – MERIDA + 38′ 38”
107. SABATINI Fabio CANNONDALE + 38′ 38”
108. YATES Simon ORICA GREENEDGE + 38′ 38”
109. FEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 38′ 38”
110. ELMIGER Martin IAM CYCLING + 38′ 38”
111. HOLLENSTEIN Reto IAM CYCLING + 38′ 38”
112. GERARD Arnaud BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 38′ 38”
113. MEIER Christian ORICA GREENEDGE + 38′ 38”
114. GERRANS Simon ORICA GREENEDGE + 38′ 38”
115. SAGAN Peter CANNONDALE + 38′ 38”
116. GREIPEL André LOTTO-BELISOL + 38′ 38”
117. KOREN Kristijan CANNONDALE + 38′ 38”
118. VIVIANI Elia CANNONDALE + 38′ 38”
119. ALBASINI Michael ORICA GREENEDGE + 38′ 38”
120. LEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 38′ 38”
121. COQUARD Bryan TEAM EUROPCAR + 38′ 38”
122. MINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 38′ 38”
123. DEMPSTER Zakkari TEAM NETAPP-ENDURA + 38′ 38”
124. RAST Gregory TREK FACTORY RACING + 38′ 38”
125. SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 38′ 38”
126. MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE + 38′ 38”
127. BAUER Jack GARMIN – SHARP + 38′ 38”
128. KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA + 38′ 38”
129. GALLOPIN Tony LOTTO-BELISOL + 38′ 38”
130. SPILAK Simon TEAM KATUSHA + 38′ 38”
131. INTXAUSTI Benat MOVISTAR TEAM + 38′ 38”
132. SCHILLINGER Andreas TEAM NETAPP-ENDURA + 38′ 38”
133. REZA Kévin TEAM EUROPCAR + 38′ 38”
134. DURBRIDGE Luke ORICA GREENEDGE + 38′ 38”
135. TUFT Svein ORICA GREENEDGE + 38′ 38”
136. KIRYIENKA Vasili TEAM SKY + 38′ 38”
137. CLARKE Simon ORICA GREENEDGE + 38′ 38”
138. HOWES Alex GARMIN – SHARP + 38′ 38”
139. ROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL + 38′ 38”
140. DEMARE Arnaud FDJ.FR + 38′ 38”
141. DELAGE Mickaël FDJ.FR + 38′ 38”
142. PATE Danny TEAM SKY + 38′ 38”
143. PETIT Adrien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 38′ 38”
144. DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE + 38′ 38”
145. RIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE + 38′ 38”
146. IGLINSKIY Maxim ASTANA PRO TEAM + 38′ 38”
147. LANGEVELD Sebastian GARMIN – SHARP + 38′ 38”
148. SMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA + 38′ 38”
149. PAOLINI Luca TEAM KATUSHA + 38′ 38”
150. OSS Daniel BMC RACING TEAM + 38′ 48”
151. BODNAR Maciej CANNONDALE + 38′ 48”
152. MARINO Jean Marc CANNONDALE + 39′ 03”
153. VACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 39′ 06”
154. SIEBERG Marcel LOTTO-BELISOL + 39′ 06”
155. PETACCHI Alessandro OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 39′ 15”
156. RENSHAW Mark OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 39′ 15”
157. JARRIER Benoit BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 39′ 15”
158. GENE Yohann TEAM EUROPCAR + 39′ 15”
159. NAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN – SHARP + 39′ 21”
160. VAN SUMMEREN Johan GARMIN – SHARP + 39′ 37”
161. BURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 39′ 45”
162. JI Cheng TEAM GIANT-SHIMANO + 40′ 10”
163. EISEL Bernhard TEAM SKY + 40′ 10”
164. ISAICHEV Vladimir TEAM KATUSHA + 40′ 10”
165. DEGENKOLB John TEAM GIANT-SHIMANO + 40′ 10”
166. BONNET William FDJ.FR + 40′ 10”
167. CIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA + 40′ 42”
168. TRENTIN Matteo OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 40′ 42”
169. TIMMER Albert TEAM GIANT-SHIMANO + 41′ 46”
170. VEELERS Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 41′ 46”
171. KITTEL Marcel TEAM GIANT-SHIMANO + 41′ 46”
172. DEVENYNS Dries TEAM GIANT-SHIMANO + 41′ 46”
173. KLUGE Roger IAM CYCLING + 41′ 46”

Klasyfikacja generalna:
1. NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM 56h 44′ 03”
2. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM + 03′ 37”
3. BARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 04′ 24”
4. PINOT Thibaut FDJ.FR + 04′ 40”
5. VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 05′ 19”
6. PÉRAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE + 06′ 06”
7. MOLLEMA Bauke BELKIN PRO CYCLING + 06′ 17”
8. VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO-BELISOL + 06′ 27”
9. COSTA Rui Alberto LAMPRE – MERIDA + 08′ 35”
10. KONIG Leopold TEAM NETAPP-ENDURA + 08′ 36”
11. KWIATKOWSKI Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 08′ 51”
12. TEN DAM Laurens BELKIN PRO CYCLING + 09′ 18”
13. ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 09′ 48”
14. ZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING + 10′ 10”
15. HORNER Christopher LAMPRE – MERIDA + 10′ 44”
16. PORTE Richie TEAM SKY + 11′ 11”
17. SCHLECK Frank TREK FACTORY RACING + 14′ 00”
18. THOMAS Geraint TEAM SKY + 14′ 05”
19. NIEVE ITURRALDE Mikel TEAM SKY + 14′ 51”
20. TROFIMOV Yury TEAM KATUSHA + 16′ 27”
21. FEILLU Brice BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 17′ 27”
22. KRUIJSWIJK Steven BELKIN PRO CYCLING + 19′ 23”
23. KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM + 26′ 18”
24. GADRET John MOVISTAR TEAM + 30′ 42”
25. FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM + 34′ 50”
26. VELITS Peter BMC RACING TEAM + 35′ 39”
27. BAKELANTS Jan OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 38′ 30”
28. GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE + 39′ 08”
29. GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 41′ 34”
30. DUMOULIN Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 42′ 14”
31. TANKINK Bram BELKIN PRO CYCLING + 46′ 14”
32. GALLOPIN Tony LOTTO-BELISOL + 47′ 35”
33. ROGERS Michael TINKOFF-SAXO + 50′ 55”
34. MATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 59′ 22”
35. MARTIN Tony OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 00′ 46”
36. GOLAS Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 04′ 02”
37. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM + 01h 04′ 21”
38. WYSS Marcel IAM CYCLING + 01h 05′ 41”
39. STETINA Peter BMC RACING TEAM + 01h 07′ 05”
40. ROJAS GIL José Joaquin MOVISTAR TEAM + 01h 07′ 25”
41. JEANNESSON Arnold FDJ.FR + 01h 08′ 48”
42. CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 01h 09′ 21”
43. VOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR + 01h 12′ 22”
44. SCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 01h 13′ 14”
45. VISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM + 01h 15′ 38”
46. ROCHE Nicolas TINKOFF-SAXO + 01h 16′ 44”
47. DURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA + 01h 17′ 38”
48. CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 01h 18′ 29”
49. VOSS Paul TEAM NETAPP-ENDURA + 01h 18′ 46”
50. SAGAN Peter CANNONDALE + 01h 19′ 46”
51. MOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 01h 25′ 18”
52. IZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM + 01h 25′ 28”
53. SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM + 01h 27′ 06”
54. HANSEN Adam LOTTO-BELISOL + 01h 27′ 53”
55. DE MARCHI Alessandro CANNONDALE + 01h 28′ 33”
56. SLAGTER Tom Jelte GARMIN – SHARP + 01h 31′ 32”
57. SERPA José LAMPRE – MERIDA + 01h 31′ 55”
58. GERRANS Simon ORICA GREENEDGE + 01h 34′ 17”
59. RODRIGUEZ Joaquim TEAM KATUSHA + 01h 34′ 38”
60. VALLS Rafael LAMPRE – MERIDA + 01h 34′ 40”
61. OSS Daniel BMC RACING TEAM + 01h 35′ 14”
62. ALBASINI Michael ORICA GREENEDGE + 01h 36′ 52”
63. GUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 01h 38′ 42”
64. KEUKELEIRE Jens ORICA GREENEDGE + 01h 38′ 46”
65. MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01h 39′ 42”
66. KING Benjamin GARMIN – SHARP + 01h 39′ 43”
67. ELMIGER Martin IAM CYCLING + 01h 39′ 49”
68. MARCATO Marco CANNONDALE + 01h 41′ 52”
69. PINEAU Jérôme IAM CYCLING + 01h 41′ 52”
70. WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM + 01h 43′ 28”
71. IRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING + 01h 44′ 53”
72. MACHADO Tiago TEAM NETAPP-ENDURA + 01h 45′ 11”
73. ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 01h 47′ 51”
74. MAJKA Rafal TINKOFF-SAXO + 01h 49′ 04”
75. BARTA Jan TEAM NETAPP-ENDURA + 01h 49′ 20”
76. TRENTIN Matteo OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 49′ 40”
77. ROY Jérémy FDJ.FR + 01h 49′ 57”
78. EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01h 50′ 23”
79. BAK Lars LOTTO-BELISOL + 01h 50′ 38”
80. SPILAK Simon TEAM KATUSHA + 01h 52′ 28”
81. REICHENBACH Sébastien IAM CYCLING + 01h 55′ 23”
82. MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE + 01h 55′ 23”
83. TERPSTRA Niki OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 55′ 39”
84. DE KORT Koen TEAM GIANT-SHIMANO + 01h 56′ 51”
85. PLAZA MOLINA Ruben MOVISTAR TEAM + 01h 57′ 13”
86. VANMARCKE Sep BELKIN PRO CYCLING + 01h 57′ 49”
87. BENNATI Daniele TINKOFF-SAXO + 01h 58′ 14”
88. LADAGNOUS Matthieu FDJ.FR + 01h 58′ 33”
89. HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING + 02h 00′ 12”
90. KADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 02h 00′ 21”
91. QUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR + 02h 00′ 56”
92. LEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02h 01′ 10”
93. SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02h 01′ 21”
94. HERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM + 02h 01′ 27”
95. VAN SUMMEREN Johan GARMIN – SHARP + 02h 03′ 02”
96. PAULINHO Sergio Miguel Moreira TINKOFF-SAXO + 02h 03′ 03”
97. REZA Kévin TEAM EUROPCAR + 02h 03′ 35”
98. DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE + 02h 04′ 42”
99. COQUARD Bryan TEAM EUROPCAR + 02h 05′ 08”
100. VOIGT Jens TREK FACTORY RACING + 02h 05′ 43”
101. POLHUZARSKI Bartosz TEAM NETAPP-ENDURA + 02h 05′ 45”
102. FRADELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 02h 06′ 17”
103. ITASABATINI Fabio CANNONDALE + 02h 06′ 17”
104. BLRKIRYIENKA Vasili TEAM SKY + 02h 06′ 38”
105. FRAMINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 02h 06′ 46”
106. UKRGRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 02h 06′ 53”
107. POLBODNAR Maciej CANNONDALE + 02h 08′ 02”
108. BELWYNANTS Maarten BELKIN PRO CYCLING + 02h 08′ 56”
109. POROLIVEIRA Nelson LAMPRE – MERIDA + 02h 09′ 01”
110. BELROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL + 02h 09′ 02”
111. NEDBOOM Lars BELKIN PRO CYCLING + 02h 09′ 03”
112. NEDCURVERS Roy TEAM GIANT-SHIMANO + 02h 09′ 32”
113. SUIRAST Gregory TREK FACTORY RACING + 02h 09′ 49”
114. AUSCLARKE Simon ORICA GREENEDGE + 02h 10′ 32”
115. ESPERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM + 02h 11′ 27”
116. GBRYATES Simon ORICA GREENEDGE + 02h 12′ 04”
117. ESPLOPEZ GARCIA David TEAM SKY + 02h 13′ 29”
118. ESTTAARAMÄE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02h 15′ 06”
119. LATSMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA + 02h 15′ 17”
120. AUSDURBRIDGE Luke ORICA GREENEDGE + 02h 16′ 16”
121. FRAPINEAU Cedric FDJ.FR + 02h 16′ 20”
122. FRABIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 02h 16′ 43”
123. GERDEGENKOLB John TEAM GIANT-SHIMANO + 02h 18′ 35”
124. ESPINTXAUSTI Benat MOVISTAR TEAM + 02h 19′ 02”
125. SUIHOLLENSTEIN Reto IAM CYCLING + 02h 21′ 01”
126. FRAPICHOT Alexandre TEAM EUROPCAR + 02h 21′ 18”
127. NORKRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA + 02h 22′ 10”
128. NEDLANGEVELD Sebastian GARMIN – SHARP + 02h 25′ 55”
129. ITATOSATTO Matteo TINKOFF-SAXO + 02h 26′ 47”
130. USABUSCHE Matthew TREK FACTORY RACING + 02h 27′ 31”
131. FRAVACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 02h 29′ 02”
132. CANTUFT Svein ORICA GREENEDGE + 02h 29′ 20”
133. FRAGENE Yohann TEAM EUROPCAR + 02h 30′ 10”
134. CANMEIER Christian ORICA GREENEDGE + 02h 31′ 21”
135. NEDLEEZER Thomas BELKIN PRO CYCLING + 02h 31′ 48”
136. KAZGRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 02h 32′ 30”
137. ITAPAOLINI Luca TEAM KATUSHA + 02h 32′ 38”
138. SLOKOREN Kristijan CANNONDALE + 02h 32′ 48”
139. USAHOWES Alex GARMIN – SHARP + 02h 35′ 39”
140. PORPIMENTA COSTA MENDES José TEAM NETAPP-ENDURA + 02h 37′ 47”
141. KAZIGLINSKIY Maxim ASTANA PRO TEAM + 02h 37′ 57”
142. AUTEISEL Bernhard TEAM SKY + 02h 39′ 03”
143. FRAFONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 02h 39′ 11”
144. FRAGERARD Arnaud BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 02h 39′ 37”
145. DENMORKOV Michael TINKOFF-SAXO + 02h 42′ 30”
146. NZLBAUER Jack GARMIN – SHARP + 02h 43′ 00”
147. GERSIEBERG Marcel LOTTO-BELISOL + 02h 43′ 50”
148. BELDEVENYNS Dries TEAM GIANT-SHIMANO + 02h 46′ 22”
149. AUSRENSHAW Mark OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 02h 47′ 36”
150. ITAVANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM + 02h 47′ 36”
151. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN – SHARP + 02h 48′ 53”
152. GERBURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 02h 48′ 56”
153. AUSDEMPSTER Zakkari TEAM NETAPP-ENDURA + 02h 48′ 58”
154. RUSISAICHEV Vladimir TEAM KATUSHA + 02h 49′ 34”
155. FRADELAGE Mickaël FDJ.FR + 02h 50′ 37”
156. FRAJARRIER Benoit BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 02h 51′ 05”
157. FRARIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE + 02h 51′ 14”
158. NEDTIMMER Albert TEAM GIANT-SHIMANO + 02h 53′ 07”
159. FRAFEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 02h 53′ 21”
160. NEDVEELERS Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 02h 54′ 09”
161. GERSCHILLINGER Andreas TEAM NETAPP-ENDURA + 02h 54′ 19”
162. ITAPETACCHI Alessandro OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 02h 54′ 42”
163. GERGREIPEL André LOTTO-BELISOL + 02h 54′ 45”
164. GERKLUGE Roger IAM CYCLING + 02h 55′ 24”
165. FRADEMARE Arnaud FDJ.FR + 02h 58′ 07”
166. USAPATE Danny TEAM SKY + 02h 58′ 14”
167. FRAPETIT Adrien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02h 58′ 59”
168. FRAMARINO Jean Marc CANNONDALE + 03h 04′ 17”
169. ITAVIVIANI Elia CANNONDALE + 03h 06′ 13”
170. FRABONNET William FDJ.FR + 03h 07′ 23”
171. GERKITTEL Marcel TEAM GIANT-SHIMANO + 03h 07′ 41”
172. ITACIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA + 03h 09′ 15”
173. CHNJI Cheng TEAM GIANT-SHIMANO + 03h 33′ 41”

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa