Nikola Różyńska (ALKS Stal Grudziądz) oraz Karol Zdun (KKS Gostyń) – to złoci medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w jeździe indywidualnej na czas, która odbyła się dziś na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nikola Różyńska

 

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy – do pokonania mieli dystans 10 kilometrów. Na trasie znajdowało się kilka podjazdów oraz aż trzy nawroty. Wyścig juniorek młodszych początkowo był rozgrywany na mokrej nawierzchni. Z biegiem czasu, nad Wałbrzychem wychodziło słońce. Uczestnicy mocno skarżyli się na silny, kręcący wiatr.

W rywalizacji dziewcząt – najlepszy rezultat 18:04 wykręciła Nikola Różyńska (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz). Pokonała ona o 4 sekundy Katarzynę Sochę (KLKS Azalia Brzóza Królewska) oraz o 6 sekund Wiktorię Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

Karol Zdun

Z kolei w juniorach młodszych Karol Zdun (KKS Gostyń) na przejechanie trasy potrzebował 15 minut i 38 sekund, wyprzedzając srebrnego Szymona Krawczyka (KTK-Kalisz) o 10 sekund. Brązowy medal ze stratą 11 s do złota, wywalczył Piotr Pękała (KS Pogoń Mostostal Puławy).

Wyniki juniorów młodszych tutaj

Wyniki juniorek młodszych tutaj

 Galeria zdjęć tutaj

 

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments