Jagoda LasekJuż w przyszłym tygodniu Wałbrzych oraz Świebodzice staną się areną zmagań dla juniorek i juniorów młodszych, którzy będą rywalizowali o tytuły mistrzów Polski w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Przyszłym medalistom OOM, czyli Mistrzostw Polski juniorów młodszych przyjdzie walczyć o biało-czerwone koszulki i medale na trudnych, górzystych trasach znanych z Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego. Młode zawodniczki i zawodnicy, będą walczyć o tytuły 10 i 12 lipca. Baza i biuro wyścigu znajdować będzie się w wałbrzyskim Hotelu Maria, jednak z uwagi na liczne prace drogowe w Wałbrzychu, organizatorzy zostali zmuszeni do wprowadzeniu kilku zmian.

To właśnie w Wałbrzychu, a dokładniej na terenie Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej zostanie rozegrana jazda indywidualna na czas. Teren jest jednak ciężki i częściowo mocno prowadzi pod górę. Na pocieszenie, ulica Uczniowska – bo o niej mowa, jest w całości pokryta bardzo dobrym asfaltem.

Mapka i profil jazdy indywidualnej na czas:

OOM-Mapka-trasy-Jazda-na-czas

 

 

OOM-Mapka-wysokosciowa-Jazda-na-czas

Tymczasem wyścig ze startu wspólnego odbędzie się praktycznie na tej samej trasie, co przedostatni etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego w 2013 roku. Start i meta znajdować będzie się jednak w Świebodzicach. Juniorki i juniorzy młodsi, będą ścigali się na rundzie: Świebodzice-Siodłkowice-Dobromierz-Chwaliszów-Cieszów-Świebodzice, gdzie znajdują się dwa ciężkie podjazdy pod Dobromierz i Cieszów. Nie zabraknie także kilka mniejszych hopek, co powoduje, że na całej rundzie nie ma momentu płaskiego. Zawodnicy i zawodniczki muszą uważać na krętej końcówce rundy w Świebodzicach.

Mapka i profil:

OOM-Mapka-cala-trasa-start-wspolny

Dyrektorem zawodów będzie Ryszard Szram, a organizatorem Dolnośląski Związek Kolarski i klub Górnik Wałbrzych.

Z uwagi na prace remontowe dróg wjazdowych do Wałbrzych od Wrocławia droga krajową nr 35,  do czasu podróży do biura zawodów należy doliczyć dodatkowe 40 min związane z korkiem przy wjeździe do miasta.

dojazd do biura

 

855bcabd83912609347ebb3ce11c4dd9

 

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące wyścigu, znajdą Państwo na stronie klubu Górnik Wałbrzych tutaj

 

Andrzej Gucwa