W dniach 9-13 lipca 2014 roku Jelenia Góra zmieni się w międzynarodową stolicę kolarstwa. Blisko 200 zawodników rywalizować będzie w ramach Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym.

Akademickie_Mistrzostwa_-wiata_w_kolarstwie_2014_-_plaka

Decyzją Komitetu Wykonawczego FISU (Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego) w dniach 9-13 lipca 2014 odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim i szosowym. Ta największa i najważniejsza na świecie impreza w kolarstwie akademickim rozegrana zostanie po raz piąty w historii. Poprzednie edycje miały miejsce w: Moskwie, Palmie, Antwerpii i Nijmegen. Tym razem studenci z całego świata rywalizować będą na ciekawych a równocześnie trudnych trasach Powiatu Jeleniogórskiego. Impreza składać się będzie z następujących wyścigów:

    – kolartstwo szosowe – wyścig indywidualny na czas (kobiet i mężczyzn)

    – kolartstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego (kobiet i mężczyzn)

    – kolartstwo górskie (XCO) – wyścig indywidualny na czas (kobiet i mężczyzn)

    – kolartstwo górskie (XCO) – wyścig ze startu wspólnego (kobiet i mężczyzn)

Każdy kraj ma prawo zgłosić na mistrzostwa maksymalnie 20 zawodników (4. kobiety i 4. mężczyzn na kolarstwo szosowe i 6. kobiet i 6. mężczyzn na kolarstwo górskie). Muszą to być studenci do 28 roku życia. Oprócz suksesu organizacyjnego liczymy również na sukces sprotowy. Mając w kadrze studentów takich jak Marek Konwa, czy Kasia Solus-Miśkowicz mamy spore szanse medalowe – mówi Grzegorz Miedziński – wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego.

Tak wielkie przedsięwzięcie niesie ze sobą określone koszty. Główny ciężar sfinansowania imprezy wzięły na siebie: Miasto Jelenia Góra, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Politechnika Wrocławska oraz producent opon – marka Rubena.

Podczas Mistrzostw odbędzie się dodatkowy wyścig „Jelenia Góra MTB Race”. W sobotę 12. lipca każdy chętny będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności na trasie, na której rywalizować będą kolarze z całego świata. Wystartować w nim będą mogli wszyscy chętni w kategoriach junior, u-23 i elita. Wyścig rozpocznie się po zakończeniu wyścigu na czas mężczyzn w ramach mistrzostw świata. Rywalizacja w ramach dodatkowego wyścigu, odbędzie się na identycznej trasie, na której chwilę wcześniej walczyli studenci z całego świata. Jest to runda wyznaczona przez Maję Włoszczowską, która jest patronem sportowym mistrzostw. Zgłoszeń do udziału w wyścigu dodatkowym można dokonywać na www.Cycling2014.com Nagradzane będą trzy pierwsze osoby w każdej kategorii – 3000 zł w gotówce + nagrody rzeczowe o łącznej wartości 6000 zł. Start w wyścigu jest bezpłatny.

Organizatorzy przygowują wiele atrakcje dla kibiców podczas mistrzostw:

– stoiska testowe różnych marek rowerowych (w sumie ok. 30 rowerów testowych)

– możliwość testowania kamer GoPro

– stoika z odzieżą outdoorową

– możliwość bezpłatnego drukowania wykonanych na trasie zawodów zdjęć

– namiot z trenażerami – konkurs na pomiar mocy i najdłuży dystan przejechany w 1 minutę

– konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży szkolnej

– miasteczko ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze

– pokaz trialu rowerowego

– fotobudka – zdjęcia w przebraniach dla najmłodszych

Filmowe zaproszenie na mistrzostwa:

Więcej informacji na:

www.Cycling2014.com

www.Facebook.com/Cycling2014

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments