contador keldermanDzięki drugiej pozycji w Critérium du Dauphiné Alberto Contador (Tinkoff – Saxo) wyprzedził w rankingu UCI World Tour Nairo Quintanę (Movistar).

Po dwóch tygodniach liderowania w rankingu Nairo Quintana (Movistar) musiał ustąpić miejsca Alberto Contadorowi (Tinkoff – Saxo). Trzecią pozycję utrzymał Simon Gerrans (Orica – GreenEDGE). Największy progres zaliczył zwycięzca Delfinatu – Andrew Talansky (Garmin – Sharp). Sporo do góry wskoczył także Wilco Kelderman (Belkin Pro Cycling), który zadziwia swoją formą po ciężkim i udanym w jego wykonaniu Giro d’Italia. Michał Kwiatkowski (OPQS) jest nadal na szóstej pozycji, a Rafał Majka zajmuje 41. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej prowadzi Omega Pharma – Quick Step, dla której najwięcej punktów zdobyli Kwiatkowski i Niki Terpstra. Oczko niżej plasuje się Movistar, a na podium wskoczyła ekipa Tinkoff – Saxo.

W rankingu narodów pierwsza trójka bez zmian. Prowadzi Hiszpania, przed Kolumbią i Australią. Polska nie poprawiła swojego dorobku punktowego, ale utrzymała dziewiątą pozycję.

Klasyfikacja indywidualna UCI World Tour (na dzień 15.06.2014 r.):

1 CONTADOR VELASCO Alberto TINKOFF-SAXO (TCS) 397
2 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander MOVISTAR TEAM (MOV) 345
3 GERRANS Simon ORICA GREENEDGE (OGE) 264
4 VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM (MOV) 262
5 CANCELLARA Fabian TREK FACTORY RACING (TFR) 260
6 KWIATKOWSKI Michal OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 251
7 TERPSTRA Niki OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 200
8 VANMARCKE Sep BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 200
9 POZZOVIVO Domenico AG2R LA MONDIALE (ALM) 196
10 EVANS Cadel BMC RACING TEAM (BMC) 187
11 SAGAN Peter CANNONDALE (CAN) 183
12 DEGENKOLB John TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 174
13 SPILAK Simon TEAM KATUSHA (KAT) 173
14 FROOME Christopher TEAM SKY (SKY) 163
15 FARIA DA COSTA Rui Alberto LAMPRE-MERIDA (LAM) 160
16 URAN URAN Rigoberto OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 155
17 KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA (KAT) 151
18 KELDERMAN Wilco BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 138
19 TALANSKY Andrew GARMIN SHARP (GRS) 135
20 PERAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE (ALM) 132
21 THOMAS Geraint TEAM SKY (SKY) 125
22 ULISSI Diego LAMPRE-MERIDA (LAM) 125
23 ARU Fabio ASTANA PRO TEAM (AST) 124
24 BARDET Romain AG2R LA MONDIALE (ALM) 123
25 VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM (BMC) 117
26 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R LA MONDIALE (ALM) 114
27 KREUZIGER Roman TINKOFF-SAXO (TCS) 111
28 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin TEAM KATUSHA (KAT) 107
29 GILBERT Philippe BMC RACING TEAM (BMC) 103
30 VANDENBERGH Stijn OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 100
31 ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR (EUC) 98
32 SWIFT Ben TEAM SKY (SKY) 89
33 FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM (AST) 87
34 STYBAR Zdenek OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 85
35 SLAGTER Tom Jelte GARMIN SHARP (GRS) 84
36 VANENDERT Jelle LOTTO BELISOL (LTB) 82
37 VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM (BMC) 82
38 NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM (AST) 80
39 KISERLOVSKI Robert TREK FACTORY RACING (TFR) 80
40 VICHOT Arthur FDJ.FR (FDJ) 78
41 MAJKA Rafal TINKOFF-SAXO (TCS) 73
42 VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO BELISOL (LTB) 72
43 ARREDONDO MORENO Julian David TREK FACTORY RACING (TFR) 70
44 BOUHANNI Nacer FDJ.FR (FDJ) 69
45 ROJAS GIL Jose Joaquin MOVISTAR TEAM (MOV) 68
46 PORTE Richie TEAM SKY (SKY) 67
47 BOONEN Tom OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 66
48 DEMARE Arnaud FDJ.FR (FDJ) 65
49 MARTIN Daniel GARMIN SHARP (GRS) 60
50 CARUSO Giampaolo TEAM KATUSHA (KAT) 60
51 LOBATO DEL VALLE Juan Jose MOVISTAR TEAM (MOV) 60
52 CAVENDISH Mark OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 56
53 MOLLEMA Bauke BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 55
54 HAAS Nathan GARMIN SHARP (GRS) 55
55 HESJEDAL Ryder GARMIN SHARP (GRS) 52
56 YATES Adam ORICA GREENEDGE (OGE) 44
57 MORENO FERNANDEZ Daniel TEAM KATUSHA (KAT) 44
58 GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR (EUC) 42
59 GESINK Robert BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 42
60 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat MOVISTAR TEAM (MOV) 41
61 NIZZOLO Giacomo TREK FACTORY RACING (TFR) 40
62 ROGERS Michael TINKOFF-SAXO (TCS) 38
63 MEZGEC Luka TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 38
64 GESCHKE Simon TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 34
65 KITTEL Marcel TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 34
66 IMPEY Daryl ORICA GREENEDGE (OGE) 33
67 ALBASINI Michael ORICA GREENEDGE (OGE) 32
68 VUILLERMOZ Alexis AG2R LA MONDIALE (ALM) 32
69 TROFIMOV Yury TEAM KATUSHA (KAT) 31
70 NIEVE ITURALDE Mikel TEAM SKY (SKY) 30
71 MATTHEWS Michael ORICA GREENEDGE (OGE) 29
72 GALLOPIN Tony LOTTO BELISOL (LTB) 26
73 LANGEVELD Sebastian GARMIN SHARP (GRS) 24
74 GENIEZ Alexandre FDJ.FR (FDJ) 22
75 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM (MOV) 21
76 MODOLO Sacha LAMPRE-MERIDA (LAM) 20
77 MONFORT Maxime LOTTO BELISOL (LTB) 18
78 MARTIN Tony OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 18
79 GREIPEL André LOTTO BELISOL (LTB) 18
80 WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM (AST) 16
81 WELLENS Tim LOTTO BELISOL (LTB) 16
82 WEENING Pieter ORICA GREENEDGE (OGE) 16
83 TCATEVICH Aleksei TEAM KATUSHA (KAT) 15
84 BOZIC Borut ASTANA PRO TEAM (AST) 15
85 FARRAR Tyler GARMIN SHARP (GRS) 15
86 PINOT Thibaut FDJ.FR (FDJ) 14
87 HERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM (MOV) 14
88 BASSO Ivan CANNONDALE (CAN) 14
89 HANSEN Adam LOTTO BELISOL (LTB) 12
90 WIGGINS Bradley TEAM SKY (SKY) 12
91 VELITS Peter BMC RACING TEAM (BMC) 11
92 FERRARI Roberto LAMPRE-MERIDA (LAM) 11
93 GASPAROTTO Enrico ASTANA PRO TEAM (AST) 10
94 HUTAROVICH Yauheni AG2R LA MONDIALE (ALM) 10
95 SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM (AST) 10
96 BARGUIL Warren TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 10
97 POELS Wouter OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 10
98 DUPONT Hubert AG2R LA MONDIALE (ALM) 10
99 VIVIANI Elia CANNONDALE (CAN) 9
100 BAKELANTS Jan OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 8
101 CATALDO Dario TEAM SKY (SKY) 8
102 MALACARNE Davide TEAM EUROPCAR (EUC) 8
103 HUSHOVD Thor BMC RACING TEAM (BMC) 7
104 CUNEGO Damiano LAMPRE-MERIDA (LAM) 7
105 ALAPHILIPPE Julian OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 7
106 SILIN Egor TEAM KATUSHA (KAT) 6
107 ROELANDTS Jurgen LOTTO BELISOL (LTB) 6
108 VOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR (EUC) 6
109 JUNGELS Bob TREK FACTORY RACING (TFR) 6
110 ARNDT Nikias TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 6
111 MALORI Adriano MOVISTAR TEAM (MOV) 6
112 CLEMENT Stef BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 6
113 HOFLAND Moreno BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 6
114 HUREL Tony TEAM EUROPCAR (EUC) 5
115 BURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM (BMC) 5
116 REZA Kévin TEAM EUROPCAR (EUC) 4
117 BOECKMANS Kris LOTTO BELISOL (LTB) 4
118 HOWARD Leigh ORICA GREENEDGE (OGE) 4
119 DEIGNAN Philip TEAM SKY (SKY) 4
120 MCCARTHY Jay TINKOFF-SAXO (TCS) 4
121 TULIK Angelo TEAM EUROPCAR (EUC) 4
122 VEELERS Tom TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 4
123 PETACCHI Alessandro OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 4
124 DENNIS Rohan GARMIN SHARP (GRS) 4
125 MARTENS Paul BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 4
126 GOSS Matthew Harley ORICA GREENEDGE (OGE) 4
127 RENSHAW Mark OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 4
128 LIGTHART Pim LOTTO BELISOL (LTB) 3
129 ROCHE Nicolas TINKOFF-SAXO (TCS) 3
130 APPOLLONIO Davide AG2R LA MONDIALE (ALM) 3
131 ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR (EUC) 2
132 CARDOSO Andre Fernando S. Martins GARMIN SHARP (GRS) 2
133 NAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN SHARP (GRS) 2
134 JANSE VAN RENSBURG Reinardt TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 2
135 MEERSMAN Gianni OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 2
136 SANCHEZ GONZALEZ Samuel BMC RACING TEAM (BMC) 2
137 BRAMBILLA Gianluca OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 2
138 POLANC Jan LAMPRE-MERIDA (LAM) 2
139 DE GENDT Thomas OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 2
140 SERRY Pieter OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 2
141 RATTO Daniele CANNONDALE (CAN) 2
142 SERGENT Jesse TREK FACTORY RACING (TFR) 2
143 CLARKE Simon ORICA GREENEDGE (OGE) 2
144 KING Benjamin GARMIN SHARP (GRS) 2
145 VON HOFF Steele GARMIN SHARP (GRS) 2
146 DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE (ALM) 2
147 FENN Andrew OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 2
148 BOUET Maxime AG2R LA MONDIALE (ALM) 1
149 SANTAROMITA Ivan ORICA GREENEDGE (OGE) 1
150 CARUSO Damiano CANNONDALE (CAN) 1
151 VOIGT Jens TREK FACTORY RACING (TFR) 1
152 NORDHAUG Lars Petter BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 1
153 MARTINEZ Yannick TEAM EUROPCAR (EUC) 1
154 KEUKELEIRE Jens ORICA GREENEDGE (OGE) 1
155 CIMOLAI Davide LAMPRE-MERIDA (LAM) 1
156 MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE (ALM) 1
157 BOOKWALTER Brent BMC RACING TEAM (BMC) 1
158 VAN DER SANDE Tosh LOTTO BELISOL (LTB) 1
159 IGLINSKY Maxim ASTANA PRO TEAM (AST) 1
160 ROUX Anthony FDJ.FR (FDJ) 1
161 DUMOULIN Tom TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 1
162 COQUARD Bryan TEAM EUROPCAR (EUC) 1
163 DE KORT Koen TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 1
164 GAVAZZI Francesco ASTANA PRO TEAM (AST) 1

Klasyfikacja drużynowa:

1 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 791
2 MOVISTAR TEAM (MOV) 776
3 TINKOFF-SAXO (TCS) 623
4 AG2R LA MONDIALE (ALM) 597
5 TEAM KATUSHA (KAT) 535
6 BMC RACING TEAM (BMC) 500
7 TEAM SKY (SKY) 474
8 TREK FACTORY RACING (TFR) 456
9 BELKIN-PRO CYCLING TEAM (BEL) 441
10 ORICA GREENEDGE (OGE) 402
11 GARMIN SHARP (GRS) 386
12 LAMPRE-MERIDA (LAM) 323
13 ASTANA PRO TEAM (AST) 322
14 TEAM GIANT-SHIMANO (GIA) 290
15 FDJ.FR (FDJ) 248
16 LOTTO BELISOL (LTB) 216
17 CANNONDALE (CAN) 209
18 TEAM EUROPCAR (EUC) 159

Klasyfikacja narodów:

1 SPAIN 894
2 COLOMBIA 684
3 AUSTRALIA 611
4 ITALY 585
5 BELGIUM 567
6 NETHERLANDS 519
7 FRANCE 500
8 GREAT BRITAIN 477
9 POLAND 324
10 SWITZERLAND 292
11 GERMANY 278
12 UNITED STATES 270
13 SLOVENIA 228
14 CZECH REPUBLIC 196
15 SLOVAKIA 194
16 PORTUGAL 162
17 NORWAY 159
18 DENMARK 87
19 CROATIA 80
20 IRELAND 67
21 CANADA 52
22 RUSSIA 52
23 SOUTH AFRICA 35
24 BELARUS 10
25 LUXEMBOURG 6
26 JAPAN 2
27 LITHUANIA 2
28 NEW ZEALAND 2
29 KAZAKHSTAN 1

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net