Mateusz KomarChristian Delle Stelle (MG Kvis – Wilier) wygrał czwarty etap wyścigu Dookoła Słowacji kończący się w Levicach. Szósty był Mateusz Komar, a Paweł Bernas awansował na siódme miejsce w generalce. Obaj reprezentują barwy ekipy BDC MarcPol.

Na 154 kilometrowej trasie, 25-letni Włoch Delle Stelle pokonał w sprinterskim pojedynku Mateja Mugerliego (Adria Mobil) oraz triumfatora Grand Prix Polski via Odra – Erika Baskę (Dukla Trencin Trek). Spośród Polaków najlepiej spisał się szósty na mecie Mateusz Komar.

Liderem pozostaje Oleksandr Polivoda (Kolss Cycling Team), a Paweł Bernas zdołał awansować z ósmego na siódmą lokatę w generalce.

Wyniki:

1 74 DELLE STELLE Christian MG KVIS – WILIER ITA 04h20’55” 10”
2 54 MUGERLI Matej ADRIA MOBIL SLO 04h20’55” 6”
3 11 BASKA Erik DUKLA TRENCIN TREK SVK 04h20’55” 4”
4 111 NIKOLAEV Sergey ITERA – KATUSHA RUS 04h20’55”
5 224 KULYK Andriy KOLSS CYCLING TEAM UKR 04h20’55”
6 205 KOMAR Mateusz BDC MARCPOL POL 04h20’55”
7 93 PAPOK Siarhei RIETUMU – DELFIN BLR 04h20’55”
8 122 DAVIDENOK Ilya CONTINENTAL TEAM ASTANA KAZ 04h20’55”
9 73 BERTAZZO Liam MG KVIS – WILIER ITA 04h20’55”
10 71 ALDEGHERI Daniele MG KVIS – WILIER ITA 04h20’55”
11 135 TRATNIK Jan AMPLATZ – BMC SLO 04h20’55”
12 186 TRONDSEN Trond Hakon FROY – BIANCHI NOR 04h20’55”
13 146 ILLENBERGER Paul TEAM GOURMETFEIN SIMPL AUT 04h20’55”
14 106 VAN GINNEKEN Sjoerd METEC – TKH CONTINENTAL NED 04h20’55”
15 164 HERFORTH JENSEN Dennis TEAM DESIGNA KOKKEN – KN DEN 04h20’55”
16 126 FEDOSSEYEV Artur CONTINENTAL TEAM ASTANA KAZ 04h20’55”
17 123 GATSKIY Pavel CONTINENTAL TEAM ASTANA KAZ 04h20’55”
18 172 DER Zsolt UTENSILNORD HUN 04h20’55”
19 103 RIESEBEEK Oscar METEC – TKH CONTINENTAL NED 04h20’55”
20 85 PEYSKENS Dimitri LOTTO BELISOL U23 BEL 04h20’55”
21 84 MCLAY Daniel LOTTO BELISOL U23 GBR 04h20’55”
22 66 JENKO Robert MERIDIANA KAMEN TEAM SLO 04h20’55”
23 95 PRUUS Peeter RIETUMU – DELFIN EST 04h20’55”
24 115 POKIDOV Maxim ITERA – KATUSHA RUS 04h20’55”
25 192 VAN UDEN Roman CCN CYCLING TEAM NZL 04h20’55”
26 4 KERKHOF Tim ETIXX NED 04h20’55”
27 155 HUNAL Martin BAUKNECHT – AUTHOR CZE 04h20’55”
28 214 SOKOL Jan SYNERGY BAKU CYCLING PR AUT 04h20’55”
29 101 ASSELMAN Jesper METEC – TKH CONTINENTAL NED 04h20’55” 1”
30 53 MALTAR Bruno ADRIA MOBIL CRO 04h20’55”
31 182 EVENSEN Henrik FROY – BIANCHI NOR 04h20’55”
32 144 KVASINA Matija TEAM GOURMETFEIN SIMPL CRO 04h20’55”
33 152 CIESLIK Pawel BAUKNECHT – AUTHOR POL 04h20’55”
34 104 KONING Peter METEC – TKH CONTINENTAL NED 04h20’55” 2”
35 13 MALOVEC Lubos DUKLA TRENCIN TREK SVK 04h20’55”
36 211 BRAMMEIER Matthew SYNERGY BAKU CYCLING PR IRL 04h20’55”
37 76 NECHITA Andréi MG KVIS – WILIER ROU 04h20’55”
38 136 GAUBITZER Michael AMPLATZ – BMC AUT 04h20’55”
39 154 HOSEK Josef BAUKNECHT – AUTHOR CZE 04h20’55”
40 223 KRIVTSOV Dimytro KOLSS CYCLING TEAM UKR 04h20’55”
41 6 DOLEZEL Radovan ETIXX CZE 04h20’55”
42 15 KOVAC Maroš DUKLA TRENCIN TREK SVK 04h20’55”
43 165 LISSON Christoffer TEAM DESIGNA KOKKEN – KN DEN 04h20’55”
44 201 GRADEK Kamil BDC MARCPOL POL 04h20’55”
45 64 FURDI Blaz MERIDIANA KAMEN TEAM SLO 04h20’55”
46 14 JURCO Matej DUKLA TRENCIN TREK SVK 04h20’55”
47 26 MÁLIK Robert EPIC JANOM GREENWAY SVK 04h20’55”
48 43 SCHWÁBIK Johann WEST SLOVAKIA SVK 04h20’55”
49 156 POLNICKY Jiri BAUKNECHT – AUTHOR CZE 04h20’55”
50 121 SCARTEZZINI Michele CONTINENTAL TEAMASTANA ITA 04h20’55”
51 2 HNIK Karel ETIXX CZE 04h20’55”
52 51 FAJT Kristjan ADRIA MOBIL SLO 04h20’55”
53 151 BUCHACEK Tomas BAUKNECHT – AUTHOR CZE 04h20’55”
54 75 GASPARRINI Rino MG KVIS – WILIER ITA 04h20’55”
55 56 ROGINA Radoslav ADRIA MOBIL CRO 04h20’55”
56 221 POLIVODA Oleksandr KOLSS CYCLING TEAM UKR 04h20’55”
57 5 SPOKES Samuel ETIXX AUS 04h20’55”
58 16 MAHDAR Martin DUKLA TRENCIN TREK SVK 04h20’55”
59 63 KISERLOVSKI Emanuel MERIDIANA KAMEN TEAM CRO 04h20’55”
60 3 WISNIOWSKI Lukasz ETIXX POL 04h20’55”
61 12 TYBOR Patrik DUKLA TRENCIN TREK SVK 04h20’55”
62 105 GMELICH Jarno METEC – TKH CONTINENTAL NED 04h20’55”
63 145 SCHÖNBERGER Sebastian TEAM GOURMETFEIN SIMPL AUT 04h20’55”
64 131 BAJC Andi AMPLATZ – BMC SLO 04h20’55”
65 166 LUND Christian TEAM DESIGNA KOKKEN – KN DEN 04h20’55”
66 116 RAZUMOV Maksim ITERA – KATUSHA RUS 04h20’55” 3”
67 133 CANECKY Marek AMPLATZ – BMC SVK 04h20’55”
68 114 IGNATEV Dmitrii ITERA – KATUSHA RUS 04h20’55”
69 142 BIEDERMANN Daniel TEAM GOURMETFEIN SIMPL AUT 04h20’55”
70 31 PALCAK Jozef CK BANSKA BYSTRICA SVK 04h20’55”
71 94 VOSEKALNS Andris RIETUMU – DELFIN LAT 04h20’55”
72 143 KONRAD Patrick TEAM GOURMETFEIN SIMPL AUT 04h20’55”
73 125 MAIDOS Tilegen CONTINENTAL TEAM ASTANA KAZ 04h20’55”
74 83 MC CORMICK Hayden LOTTO BELISOL U23 NZL 04h20’55”
75 202 BERNAS Pawel BDC MARCPOL POL 04h20’55” 5”
76 153 DVORSKY David BAUKNECHT – AUTHOR CZE 04h20’55”
77 215 ASADOV Elchin SYNERGY BAKU CYCLING PR AZE 04h20’55”
78 225 PREVAR Oleksandr KOLSS CYCLING TEAM UKR 04h20’55”
79 191 PHOUNSAVATH Ariya CCN CYCLING TEAM LAO 04h20’55”
80 206 PLUCINSKI Leszek BDC MARCPOL POL 04h20’55”
81 141 MARIN Matej TEAM GOURMETFEIN SIMPL SLO 04h20’55” 1”
82 92 FLAKSIS Andzs RIETUMU – DELFIN LAT 04h20’55”
83 194 EBSEN John Kronborg CCN CYCLING TEAM DEN 04h20’55”
84 112 KOSYAKOV Dmitriy ITERA – KATUSHA RUS 04h20’55”
85 52 ROGLIC Primož ADRIA MOBIL SLO 04h20’55”
86 102 HOLLANDERS Dries METEC – TKH CONTINENTAL BEL 04h20’55”
87 132 BAJT Dejan AMPLATZ – BMC SLO 04h20’55”
88 113 PTASHKIN Pavel ITERA – KATUSHA RUS 04h20’55”
89 184 FORBORD Kristian Engen FROY – BIANCHI NOR 04h20’55”
90 226 KVACHUK Oleksandr KOLSS CYCLING TEAM UKR 04h20’55”
91 62 SANTORO Antonio MERIDIANA KAMEN TEAM ITA 04h20’55”
92 134 POLL Stefan AMPLATZ – BMC AUT 04h20’55”
93 203 KIRPSZA Piotr POL19890527 BDC MARCPOL POL 04h20’55”
94 36 DEBNAR Miroslav CK BANSKA BYSTRICA SVK 04h20’55”
95 22 CHALUPCIK Jàn EPIC JANOM GREENWAY SVK 04h20’55”
96 35 HARAG Tomas CK BANSKA BYSTRICA SVK 04h20’55”
97 82 LEEMANS Rob LOTTO BELISOL U23 BEL 04h20’55”
98 181 LANDA Andreas FROY – BIANCHI NOR 04h20’55”
99 1 HIRT Jan ETIXX CZE 04h20’55”
100 183 NESSET Sigurd FROY – BIANCHI NOR 04h20’55”
101 81 CRAEGHS Maarten LOTTO BELISOL U23 BEL 04h20’55”
102 174 MAZZI Alessandro UTENSILNORD ITA 04h20’55”
103 55 NOVAK Domen ADRIA MOBIL SLO 04h20’55”
104 72 BUSATO Matteo MG KVIS – WILIER ITA 04h21’09” 14”
105 96 NEILANDS Krists RIETUMU – DELFIN LAT 04h21’11” 16”
106 61 MUCELLI Davide MERIDIANA KAMEN TEAM ITA 04h21’42” 47”
107 162 HANSEN Jesper TEAM DESIGNA KOKKEN – KN DEN 04h21’43” 48”
108 161 MADSEN Jacob Gye TEAM DESIGNA KOKKEN – KN DEN 04h21’55” 01’00”
109 91 SMIRNOVS Andris RIETUMU – DELFIN LAT 04h27’07” 06’12”
110 195 NEDERLOF Lex CCN CYCLING TEAM NED 04h27’27” 06’32”

Klasyfikacja generalna:
1 221 POLIVODA Oleksandr KOLSS CYCLING TEAM UKR 13h40’29”
2 51 FAJT Kristjan ADRIA MOBIL SLO 13h40’39” 10”
3 144 KVASINA Matija TEAM GOURMETFEIN SIMPLON CRO 13h40’48” 19”
4 104 KONING Peter METEC – TKH CONTINENTAL CYC NED 13h40’57” 28”
5 54 MUGERLI Matej ADRIA MOBIL SLO 13h40’59” 30”
6 101 ASSELMAN Jesper METEC – TKH CONTINENTAL CYC NED 13h41’00” 31”
7 202 BERNAS Pawel BDC MARCPOL POL 13h41’02” 33”
8 106 VAN GINNEKEN Sjoerd METEC – TKH CONTINENTAL CYC NED 13h41’06” 37”
9 201 GRADEK Kamil BDC MARCPOL POL 13h41’09” 40”
10 53 MALTAR Bruno ADRIA MOBIL CRO 13h41’09” ”
11 56 ROGINA Radoslav ADRIA MOBIL CRO 13h41’09” ”
12 116 RAZUMOV Maksim ITERA – KATUSHA RUS 13h41’10” 41”
13 95 PRUUS Peeter RIETUMU – DELFIN EST 13h41’12” 43”
14 115 POKIDOV Maxim ITERA – KATUSHA RUS 13h41’13” 44”
15 223 KRIVTSOV Dimytro KOLSS CYCLING TEAM UKR 13h41’15” 46”
16 105 GMELICH Jarno METEC – TKH CONTINENTAL CYC NED 13h41’18” 49”
17 152 CIESLIK Pawel BAUKNECHT – AUTHOR POL 13h41’19” 50”
18 151 BUCHACEK Tomas BAUKNECHT – AUTHOR CZE 13h41’19” ”
19 15 KOVAC Maroš DUKLA TRENCIN TREK SVK 13h41’22” 53”
20 2 HNIK Karel ETIXX CZE 13h41’22” ”
21 3 WISNIOWSKI Lukasz ETIXX POL 13h41’22” ”
22 5 SPOKES Samuel ETIXX AUS 13h41’22” ”
23 83 MC CORMICK Hayden LOTTO BELISOL U23 NZL 13h41’26” 57”
24 92 FLAKSIS Andzs RIETUMU – DELFIN LAT 13h41’26” ”
25 206 Leszek POL19900603 BDC MARCPOL POL 13h41’26” ”
26 52 ROGLIC Primož ADRIA MOBIL SLO 13h41’26” ”
27 4 KERKHOF Tim ETIXX NED 13h41’27” 58”
28 141 MARIN Matej TEAM GOURMETFEIN SIMPLON SLO 13h41’27” ”
29 1 HIRT Jan ETIXX CZE 13h41’27” ”
30 122 DAVIDENOK Ilya CONTINENTAL TEAM ASTANA KAZ 13h41’28” 59”
31 126 FEDOSSEYEV Artur CONTINENTAL TEAM ASTANA KAZ 13h41’28” ”
32 143 KONRAD Patrick TEAM GOURMETFEIN SIMPLON AUT 13h41’28” ”
33 125 MAIDOS Tilegen CONTINENTAL TEAM ASTANA KAZ 13h41’28” ”
34 6 DOLEZEL Radovan ETIXX CZE 13h41’30” 01’01”
35 114 IGNATEV Dmitrii RUS19880627 ITERA – KATUSHA RUS 13h41’30” ”
36 153 DVORSKY David BAUKNECHT – AUTHOR CZE 13h41’31” 01’02”
37 14 JURCO Matej DUKLA TRENCIN TREK SVK 13h41’32” 01’03”
38 12 TYBOR Patrik DUKLA TRENCIN TREK SVK 13h41’32” ”
39 135 TRATNIK Jan AMPLATZ – BMC SLO 13h41’42” 01’13”
40 131 BAJC Andi AMPLATZ – BMC SLO 13h41’42” ”
41 76 NECHITA Andréi MG KVIS – WILIER ROU 13h41’44” 01’15”
42 73 BERTAZZO Liam MG KVIS – WILIER ITA 13h41’44” ”
43 16 MAHDAR Martin DUKLA TRENCIN TREK SVK 13h41’44” ”
44 203 KIRPSZA Piotr BDC MARCPOL POL 13h41’47” 01’18”
45 133 CANECKY Marek AMPLATZ – BMC SVK 13h41’54” 01’25”
46 72 BUSATO Matteo MG KVIS – WILIER ITA 13h41’58” 01’29”
47 134 POLL Stefan AMPLATZ – BMC AUT 13h41’59” 01’30”
48 186 TRONDSEN Trond Hakon FROY – BIANCHI NOR 13h42’07” 01’38”
49 184 FORBORD Kristian Engen FROY – BIANCHI NOR 13h42’13” 01’44”
50 102 HOLLANDERS Dries METEC – TKH CONTINENTAL CYC BEL 13h42’17” 01’48”
51 85 PEYSKENS Dimitri LOTTO BELISOL U23 BEL 13h42’19” 01’50”
52 211 BRAMMEIER Matthew SYNERGY BAKU CYCLING PROJE IRL 13h42’20” 01’51”
53 63 KISERLOVSKI Emanuel MERIDIANA KAMEN TEAM CRO 13h42’20” ”
54 62 SANTORO Antonio MERIDIANA KAMEN TEAM ITA 13h42’20” ”
55 174 MAZZI Alessandro UTENSILNORD ITA 13h42’29” 02’00”
56 94 VOSEKALNS Andris RIETUMU – DELFIN LAT 13h42’39” 02’10”
57 164 HERFORTH JENSEN Dennis TEAM DESIGNA KOKKEN – KNUD DEN 13h42’53” 02’24”
58 61 MUCELLI Davide MERIDIANA KAMEN TEAM ITA 13h42’55” 02’26”
59 74 DELLE STELLE Christian MG KVIS – WILIER ITA 13h42’57” 02’28”
60 192 VAN UDEN Roman CCN CYCLING TEAM NZL 13h43’04” 02’35”
61 181 LANDA Andreas FROY – BIANCHI NOR 13h43’09” 02’40”
62 112 KOSYAKOV Dmitriy ITERA – KATUSHA RUS 13h43’19” 02’50”
63 226 KVACHUK Oleksandr KOLSS CYCLING TEAM UKR 13h43’26” 02’57”
64 111 NIKOLAEV Sergey ITERA – KATUSHA RUS 13h43’31” 03’02”
65 142 BIEDERMANN Daniel TEAM GOURMETFEIN SIMPLON AUT 13h43’39” 03’10”
66 155 HUNAL Martin BAUKNECHT – AUTHOR CZE 13h43’42” 03’13”
67 225 PREVAR Oleksandr KOLSS CYCLING TEAM UKR 13h43’45” 03’16”
68 136 GAUBITZER Michael AMPLATZ – BMC AUT 13h44’05” 03’36”
69 165 LISSON Christoffer TEAM DESIGNA KOKKEN – KNUD DEN 13h44’09” 03’40”
70 132 BAJT Dejan AMPLATZ – BMC SLO 13h44’15” 03’46”
71 64 FURDI Blaz MERIDIANA KAMEN TEAM SLO 13h44’24” 03’55”
72 162 HANSEN Jesper TEAM DESIGNA KOKKEN – KNUD DEN 13h44’57” 04’28”
73 145 SCHÖNBERGER Sebastian TEAM GOURMETFEIN SIMPLON AUT 13h45’04” 04’35”
74 93 PAPOK Siarhei RIETUMU – DELFIN BLR 13h45’13” 04’44”
75 55 NOVAK Domen ADRIA MOBIL SLO 13h45’14” 04’45”
76 191 PHOUNSAVATH Ariya CCN CYCLING TEAM LAO 13h45’27” 04’58”
77 121 SCARTEZZINI Michele CONTINENTAL TEAM ASTANA ITA 13h45’29” 05’00”
78 96 NEILANDS Krists RIETUMU – DELFIN LAT 13h45’29” ”
79 205 KOMAR Mateusz BDC MARCPOL POL 13h45’37” 05’08”
80 82 LEEMANS Rob LOTTO BELISOL U23 BEL 13h45’38” 05’09”
81 123 GATSKIY Pavel CONTINENTAL TEAM ASTANA KAZ 13h46’33” 06’04”
82 146 ILLENBERGER Paul TEAM GOURMETFEIN SIMPLON AUT 13h47’11” 06’42”
83 31 PALCAK Jozef CK BANSKA BYSTRICA SVK 13h47’32” 07’03”
84 194 EBSEN John Kronborg CCN CYCLING TEAM DEN 13h47’35” 07’06”
85 156 POLNICKY Jiri BAUKNECHT – AUTHOR CZE 13h48’11” 07’42”
86 224 KULYK Andriy KOLSS CYCLING TEAM UKR 13h48’28” 07’59”
87 71 ALDEGHERI Daniele MG KVIS – WILIER ITA 13h48’32” 08’03”
88 161 MADSEN Jacob Gye TEAM DESIGNA KOKKEN – KNUD DEN 13h48’34” 08’05”
89 22 CHALUPCIK Jàn EPIC JANOM GREENWAY SVK 13h49’41” 09’12”
90 166 LUND Christian TEAM DESIGNA KOKKEN – KNUD DEN 13h49’42” 09’13”
91 91 SMIRNOVS Andris RIETUMU – DELFIN LAT 13h49’47” 09’18”
92 214 SOKOL Jan SYNERGY BAKU CYCLING PROJE AUT 13h49’50” 09’21”
93 215 ASADOV Elchin SYNERGY BAKU CYCLING PROJE AZE 13h49’50” ”
94 26 MÁLIK Robert EPIC JANOM GREENWAY SVK 13h50’19” 09’50”
95 84 MCLAY Daniel LOTTO BELISOL U23 GBR 13h52’06” 11’37”
96 154 HOSEK Josef BAUKNECHT – AUTHOR CZE 13h52’13” 11’44”
97 113 PTASHKIN Pavel ITERA – KATUSHA RUS 13h56’19” 15’50”
98 35 HARAG Tomas CK BANSKA BYSTRICA SVK 13h58’16” 17’47”
99 11 BASKA Erik DUKLA TRENCIN TREK SVK 13h59’09” 18’40”
100 172 DER Zsolt UTENSILNORD HUN 14h04’56” 24’27”
101 103 RIESEBEEK Oscar METEC – TKH CONTINENTAL CYC NED 14h07’09” 26’40”
102 81 CRAEGHS Maarten LOTTO BELISOL U23 BEL 14h07’34” 27’05”
103 66 JENKO Robert MERIDIANA KAMEN TEAM SLO 14h08’16” 27’47”
104 75 GASPARRINI Rino MG KVIS – WILIER ITA 14h08’16” ”
105 182 EVENSEN Henrik FROY – BIANCHI NOR 14h08’21” 27’52”
106 13 MALOVEC Lubos DUKLA TRENCIN TREK SVK 14h09’06” 28’37”
107 195 NEDERLOF Lex CCN CYCLING TEAM NED 14h15’44” 35’15”
108 43 SCHWÁBIK Johann WEST SLOVAKIA SVK 14h19’40” 39’11”
109 183 NESSET Sigurd FROY – BIANCHI NOR 14h20’12” 39’43”
110 36 DEBNAR Miroslav CK BANSKA BYSTRICA SVK 14h20’13” 39’44”

 

Fot: BDC MarcPol

Andrzej Gucwa