giant-shimanoDrużyna Giant-Shimano poinformowała, jak czują się kolarze, którzy do tej pory zmagali się z różnego rodzaju dolegliwościami. Poniżej znajduje się lista tych, którzy odzyskali zdrowie i mają zamiar wznowić starty. Wśród nich jest między innymi wycofany z Giro d`Italia z powodu przeziębienia – Marcel Kittel. 

Marcel Kittel. Po wycofaniu się z Giro d`Italia, Kittel wrócił do zupełnego zdrowia i rozpoczął treningi w Sierra Nevada. – Po powrocie do domu, spędziłem resztę tygodnia w łóżku. Próbowałem robić jakieś krótkie sesje treningowe, ale czułem się źle, więc skoncentrowałem się na odpoczynku. Teraz czuję się już dobrze, pozostanę w Sierra Nevada przez ponad tydzień, aby trenować. Jestem skoncentrowany na następnych celach. 

Tobias Ludvigson. Upadł podczas pierwszej jazdy indywidualnej na czas w Giro d`Italia. Przewrócił się na mokrym zjeździe, przeleciał przez barierki i spadł z kilku metrów. Na szczęście po badaniach okazało się, że odniósł tylko powierzchowne obrażenia, aczkolwiek bolesne. Dziesięć dni po upadku zaczął trenować na rowerze stacjonarnym, a dziś zrobił to po raz pierwszy bez środków przeciwbólowych.

Brian Bulgac. Złamał palec na pierwszym etapie Tour de Picardie. Teraz wszystko jest już w porządku, a niedawno był w składzie Giant podczas wyścigu Baloise.

Mathias Rask. Na razie nie ściga się z powodu problemów z kolanem. Trenuje na szosie, aby przygotować się do wyścigów. Zanim jednak wystartuje, będzie pracował z fizjoterapeutami, którzy mają poprawić kondycję kontuzjowanego kolana.

Christian Bertilsson. Od rozpoczęcia sezonu w marcu, zmagał się z przetrenowaniem. Dochodzi do siebie bardzo powoli, wciąż pracując nad odbudowaniem formy przed kolejnymi startami.

Development Team. Zaplecze ekipy Giant-Shimano zmagało się od początku sezonu z plagą kontuzji i chorób. Teraz jednak wszystko wróciło do normy i drużyna ma nadzieję dobrze wejść w środkową część sezonu.

Marta Wiśniewska