Rafał Wilk, Katarzyna Bachleda-Curuś i Robert Korzeniowski będą twarzami pierwszego integracyjnego wyścigu rowerowego na czas Trójca – Arłamów, którego start planowany jest na 19 czerwca.

Arłamów Erem Cup 2014

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Sportowe „Twoja Szansa”. Współorganizatorami są: centrum sportu i turystyki Erem Sport oraz Hotel Arłamów.

Arłamów Erem Cup otwiera nowy cykl imprez sportowych, które będą odbywać się w okolicach Przemyśla i Arłamowa. – Na początek zaplanowaliśmy I Integracyjny Wyścig Szosowy, w kolejnych odsłonach przewidujemy zorganizowanie m.in. turnieju plażówki czy biegu – mówi Wiktor Pisowicz, prezes Stowarzyszenia Sportowego „Twoja Szansa”.

Start imprezy wyznaczono na 19 czerwca. Zapisy trwać będą od 1 do 16 czerwca na stronie www.aec.info.pl – W wyścigu wystartować może każda osoba, która ma skończone 18 lat, a za zgodą rodziców osoby, które skończyły 16 lat. Ideą tej imprezy jest promowanie kolarstwa szosowego, szerzej – uprawiania sportu – mówi Wiktor Pisowicz.

Trasa będzie liczyć 12 kilometrów. Start zlokalizowano w Trójcy, metę natomiast w Hotelu Arłamów. Wyścig odbędzie się w dwóch kategoriach: rowery szosowe i pozostałe. Gośćmi imprezy będą Rafał Wilk – wielokrotny mistrz olimpijski, z którym przyjedzie wielu zawodników ze światowej czołówki kolarstwa na handbike’u, a także równie utytułowany chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski i medalistka olimpijska z Vancouver i Soczi Katarzyna Bachleda-Curuś. Zakończenie imprezy odbędzie się w patio Hotelu Arłamów.

Nowy cykl to pomysł prezesa stowarzyszenia Wiktora Pisowicza. – Większość imprez sportowych jest organizowanych tylko dla osób sprawnych, my chcemy też wspomóc osoby niepełnosprawne. Planujemy w przyszłości m.in. zorganizowanie imprez dla osób niewidomych, czyli starty w tandemach – mówi Wiktor Pisowicz.

Arłamów Erem Cup to impreza, której celem jest także wyłowienie młodych talentów. – Chcemy pomóc młodzieży, która nie ma pieniędzy w realizacji swoich planów i pasji. Nie każdego stać na odpowiedni rower. Dobry rower szosowy kosztuje kilka tysięcy złotych. Jeżeli uda nam się wyłapać jakieś talenty, będziemy chcieli by jeździli w naszym teamie rowerowym. Erem Sport Team liczy obecnie 8 osób, jeżeli będzie młodzież z Przemyśla i okolic, która chce to robić, my będziemy chcieli jej pomóc – dodaje Wiktor Pisowicz.

Link do zapisów > tutaj

 Regulamin > tutaj

mapa21052014

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments