Paterski de MaarMarc De Maar (UnitedHealthcare), pokonując Macieja Paterskiego (CCC Polsat Polkowice) na mecie 2. etapu Uno-X Tour of Norway, zdobył koszulkę lidera tej imprezy.

Drugi dzień ścigania w wyścigu Dookoła Norwegi to leciutko pofałdowany etap z Drřbak do miejscowości Sarpsborg. Do ucieczki dnia znów zabrał się Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice). Polak długo kręcił w sześcioosobowej czołówce, ale peleton doścignął jego grupkę w końcówce etapu.

W kontrataku znalazł się Marc De Maar oraz Maciej Paterski. Duet między sobą walczył o etapowe zwycięstwo i prowadzenie w wyścigu. O błysk szprychy finisz po zwycięstwo wygrał Holender z licencją Wysp Curacao i Polak musiał zadowolić się drugim miejscem. Peleton przyjechał ze stratą 12 sekund. Sprint po trzecie miejsce wygrał Alexander Kristoff (Katusha).

Wyniki:

1 93 DE MAAR Marc UnitedHealthcare Pro Cycling T NED 04h38’38” 12”
2 44 PATERSKI Maciej CCC Polsat Polkowice POL 04h38’38” 9”
3 1 KRISTOFF Alexander Team Katusha NOR 04h38’50” 12” 4”
4 55 SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling LAT 04h38’50 m.t.
5 172 HOLST ENGER Sondre Team Sparebanken Sør NOR 04h38’50 m.t.
6 25 KUMP Marko Tinkoff Saxo SLO 04h38’50 m.t.
7 153 BYSTROM Sven Erik Team Oster Hus – Ridley NOR 04h38’50 m.t.
8 52 HINAULT Sébastien IAM Cycling FRA 04h38’50 m.t.
9 73 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h38’50 m.t. 3”
10 11 NORDHAUG Lars Petter Belkin Pro Cycling Team NOR 04h38’50 m.t.
11 43 MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice POL 04h38’50 m.t.
12 72 Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h38’50 m.t.
13 96 ILESIC Aldo Ino UnitedHealthcare Pro Cycling T SLO 04h38’50 m.t.
14 151 JORBEKK BLIKRA Havard Team Oster Hus – Ridley NOR 04h38’50 m.t.
15 164 OLSSON Michael Team Ringeriks-Kraft SWE 04h38’50 m.t.
16 176 ROEINAAS Fridtjof Team Sparebanken Sør NOR 04h38’50 m.t.
17 81 CIOLEK Gerald MTN – Qhubeka GER 04h38’50 m.t.
18 154 GALTA Fredrik Team Oster Hus – Ridley NOR 04h38’50 m.t.
19 92 BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Pro Cycling T ITA 04h38’50 m.t.
20 42 MARYCZ Jaroslaw CCC Polsat Polkowice POL 04h38’50 m.t.
21 103 DRUCKER Jean-Pierre Wanty – Groupe Gobert LUX 04h38’50 m.t.
22 116 WILSON Edvin Team Joker SWE 04h38’50 m.t.
23 31 BILBAO Peio Caja Rural – Seguros RGA ESP 04h38’50 m.t.
24 21 BELTRAN SUAREZ Eduard Alexander Tinkoff Saxo COL 04h38’50 m.t.
25 14 MARTENS Paul Belkin Pro Cycling Team GER 04h38’50 m.t.
26 15 MOLLEMA Bauke Belkin Pro Cycling Team NED 04h38’50 m.t. 2”
27 64 KRISTKIY Timofey Rusvelo RUS 04h38’50 m.t.
28 45 RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice POL 04h38’50 m.t.
29 53 LARSSON Gustav IAM Cycling SWE 04h38’50 m.t.
30 51 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling SUI 04h38’50 m.t.
31 61 ERSHOV Artur Rusvelo RUS 04h38’50 m.t.
32 134 KRISTOFFERSEN Anders Motiv3 Pro-Cycling Team NOR 04h38’50 m.t.
33 54 REICHENBACH Sébastien IAM Cycling SUI 04h38’50 m.t.
34 32 FERNANDEZ Ruben Caja Rural – Seguros RGA ESP 04h38’50 m.t.
35 65 BOEV Igor Rusvelo RUS 04h38’50 m.t.
36 62 KLIMOV Sergey Rusvelo RUS 04h38’50 m.t.
37 175 SKJOESTAD LUNKE Sindre Team Sparebanken Sør NOR 04h38’50 m.t.
38 33 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU 04h38’50 m.t.
39 115 SKJERPING Kristoffer Team Joker NOR 04h38’50 m.t.
40 173 NILSEN HOEM Bjørn Tore Team Sparebanken Sør NOR 04h38’50 m.t.
41 101 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL 04h38’50 m.t.
42 105 KREDER Michel Wanty – Groupe Gobert NED 04h38’50 m.t.
43 102 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL 04h38’50 m.t.
44 23 HANSEN Jesper Tinkoff Saxo DEN 04h38’50 m.t.
45 35 MADRAZO RUIZ Angel Caja Rural – Seguros RGA ESP 04h38’50 m.t.
46 56 SCHELLING Patrick IAM Cycling SUI 04h38’50 m.t.
47 113 EIKING Odd Christian Team Joker NOR 04h38’50 m.t.
48 71 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h38’50 m.t.
49 111 BUGGE Vegard Robinson Team Joker NOR 04h39’00” 22”
50 152 BØRRESEN Magnus Team Oster Hus – Ridley NOR 04h39’01” 23”
51 104 GHYSELINCK Jan Wanty – Groupe Gobert BEL 04h39’09” 31”
52 155 HAGEN Krister Team Oster Hus – Ridley NOR 04h39’11” 33”
53 112 LINDAU Philip Team Joker SWE 04h39’11 m.t.
54 142 GJØLBERG Adrian Team FixIT.no NOR 04h39’15” 37”
55 13 MARKUS Barry Belkin Pro Cycling Team NED 04h39’17” 39”
56 171 AASVOLD Kristian Team Sparebanken Sør NOR 04h39’19” 41”
57 144 LOVASSY Krisztian Team FixIT.no HUN 04h39’19 m.t.
58 174 GROENDAHL JANSEN Amund Gronda Team Sparebanken Sør NOR 04h39’21” 43”
59 145 REMME Stian Team FixIT.no NOR 04h39’24” 46”
60 162 KARLSSON Jan Marcus Faaglum Team Ringeriks-Kraft SWE 04h39’24 m.t.
61 135 LAENGEN Oysten Stake Motiv3 Pro-Cycling Team NOR 04h39’25” 47”
62 22 BENNATI Daniele Tinkoff Saxo ITA 04h39’25 m.t.
63 12 CLEMENT Stef Belkin Pro Cycling Team NED 04h39’28” 50”
64 16 VANMARCKE Sep Belkin Pro Cycling Team BEL 04h39’31” 53” 1”
65 131 AAKVIK Niklas Motiv3 Pro-Cycling Team NOR 04h39’33” 55”
66 156 JENSEN August NOR19910829 Team Oster Hus – Ridley NOR 04h39’33 m.t. 1”
67 161 HAUGEN Henrik Steen Team Ringeriks-Kraft NOR 04h39’54” 01’16”
68 91 ALZATE ESCOBAR Carlos Eduardo UnitedHealthcare Pro Cycling T COL 04h39’57” 01’19”
69 126 TRONDSEN Trond Hakon Froy-Bianchi NOR 04h39’58” 01’20” 2”
70 106 SIJMENS Nico Wanty – Groupe Gobert BEL 04h40’01” 01’23”
71 132 JENSEN Christer Motiv3 Pro-Cycling Team NOR 04h40’10” 01’32”
72 94 FRATTINI Davide UnitedHealthcare Pro Cycling T ITA 04h40’11” 01’33”
73 146 SØRTVEIT Sondre-Gjerdevik Team FixIT.no NOR 04h40’36” 01’58”
74 124 SPIKSETH Elias Angell Froy-Bianchi NOR 04h40’51” 02’13”
75 86 VAN ZYL Johann MTN – Qhubeka RSA 04h40’51 m.t.
76 2 HALLER Marco Team Katusha AUT 04h41’16” 02’38”
77 24 KROON Karsten Tinkoff Saxo NED 04h41’18” 02’40”
78 76 WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h41’33” 02’55” 1”
79 26 TOSATTO Matteo Tinkoff Saxo ITA 04h42’09” 03’31”
80 75 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h43’01” 04’23”
81 41 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice POL 04h43’01 m.t.
82 122 HAUGARD Phan-Age Froy-Bianchi NOR 04h43’09” 04’31”
83 74 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04h43’30” 04’52” 3”
84 3 SELIG Rudiger Team Katusha GER 04h43’30 m.t.
85 114 RINGHEIM Jo Kogstad Team Joker NOR 04h43’30 m.t.
86 141 EIDSHEIM Fillip Team FixIT.no NOR 04h45’01” 06’23”
87 34 FRAILE MATARRANZA Omar Caja Rural – Seguros RGA ESP 04h47’21” 08’43”
88 121 FORBORD Kristian Froy-Bianchi NOR 04h47’21 m.t.
89 143 HAFSAS Marius Team FixIT.no NOR 04h47’21 m.t.
90 85 VAN NIEKERK Dennis MTN – Qhubeka RSA 04h47’21 m.t.
91 125 SUNDHAGEN Tord Andre Froy-Bianchi NOR 04h47’21 m.t.
92 123 LANDA Andreas Froy-Bianchi NOR 04h47’21 m.t.
93 36 MOLINA Antonio Caja Rural – Seguros RGA ESP 04h47’21 m.t.
94 165 WILMANN Frederik Team Ringeriks-Kraft NOR 04h47’21 m.t.
95 136 TEFRE LUNDER Nikolaï Motiv3 Pro-Cycling Team NOR 04h47’21 m.t.
96 5 KUCHYNSKI Aliaksandr BLR19791027 Team Katusha BLR 04h47’21 m.t.
97 133 KLEIVEN Njal Eivind Motiv3 Pro-Cycling Team NOR 04h47’21 m.t.
98 83 GRMAY Tsgabu MTN – Qhubeka ETH 04h47’21 m.t.
99 46 SAMOILAU Branislau CCC Polsat Polkowice BLR 04h47’21 m.t.
100 66 SEROV Alexander Rusvelo RUS 04h47’21 m.t.
101 166 WORMSEN Kristoffer Sommer Team Ringeriks-Kraft NOR 04h47’21 m.t.
102 6 SMUKULIS Gatis Team Katusha LAT 04h47’21 m.t.
103 95 FÖRSTER Robert UnitedHealthcare Pro Cycling T GER 04h47’21 m.t.
104 163 LUKKEDAL Øyvind Team Ringeriks-Kraft NOR 04h49’56” 11’18”
105 63 KRASNOV Leonid Rusvelo RUS 04h51’53” 13’15”

Klasyfikacja generalna:
1 93 DE MAAR Marc UnitedHealthcare Pro Cycling Team NED 08h02’44”
2 44 PATERSKI Maciej CCC Polsat Polkowice POL 08h02’47” 03”
3 1 KRISTOFF Alexander Team Katusha NOR 08h02’54” 10”
4 73 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 08h03’01” 17”
5 172 HOLST ENGER Sondre Team Sparebanken Sør NOR 08h03’02” 18”
6 15 MOLLEMA Bauke Belkin Pro Cycling Team NED 08h03’06” 22”
7 11 NORDHAUG Lars Petter Belkin Pro Cycling Team NOR 08h03’08” 24”
8 43 MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice POL 08h03’08 m.t.
9 55 SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling LAT 08h03’08 m.t.
10 153 BYSTROM Sven Erik Team Oster Hus – Ridley NOR 08h03’08 m.t.
11 72 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 08h03’08 m.t.
12 81 CIOLEK Gerald MTN – Qhubeka GER 08h03’08 m.t.
13 176 ROEINAAS Fridtjof Team Sparebanken Sør NOR 08h03’08 m.t.
14 52 HINAULT Sébastien IAM Cycling FRA 08h03’08 m.t.
15 103 DRUCKER Jean-Pierre Wanty – Groupe Gobert LUX 08h03’08 m.t.
16 25 KUMP Marko Tinkoff Saxo SLO 08h03’08 m.t.
17 42 MARYCZ Jaroslaw CCC Polsat Polkowice POL 08h03’08 m.t.
18 164 OLSSON Michael Team Ringeriks-Kraft SWE 08h03’08 m.t.
19 21 BELTRAN SUAREZ Eduard Alexander Tinkoff Saxo COL 08h03’08 m.t.
20 92 BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Pro Cycling Team ITA 08h03’08 m.t.
21 116 WILSON Edvin Team Joker SWE 08h03’08 m.t.
22 31 BILBAO Peio Caja Rural – Seguros RGA ESP 08h03’08 m.t.
23 14 MARTENS Paul Belkin Pro Cycling Team GER 08h03’08 m.t.
24 53 LARSSON Gustav IAM Cycling SWE 08h03’08 m.t.
25 101 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL 08h03’08 m.t.
26 173 NILSEN HOEM Bjørn Tore Team Sparebanken Sør NOR 08h03’08 m.t.
27 23 HANSEN Jesper Tinkoff Saxo DEN 08h03’08 m.t.
28 32 FERNANDEZ Ruben Caja Rural – Seguros RGA ESP 08h03’15” 31”
29 111 BUGGE Vegard Robinson Team Joker NOR 08h03’18” 34”
30 35 MADRAZO RUIZ Angel Caja Rural – Seguros RGA ESP 08h03’18 m.t.
31 51 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling SUI 08h03’19” 35”
32 152 BØRRESEN Magnus Team Oster Hus – Ridley NOR 08h03’19 m.t.
33 151 JORBEKK BLIKRA Havard Team Oster Hus – Ridley NOR 08h03’21” 37”
34 134 KRISTOFFERSEN Anders Motiv3 Pro-Cycling Team NOR 08h03’21 m.t.
35 61 ERSHOV Artur Rusvelo RUS 08h03’21 m.t.
36 33 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU 08h03’21 m.t.
37 54 REICHENBACH Sébastien IAM Cycling SUI 08h03’21 m.t.
38 115 SKJERPING Kristoffer Team Joker NOR 08h03’21 m.t.
39 175 SKJOESTAD LUNKE Sindre Team Sparebanken Sør NOR 08h03’21 m.t.
40 45 RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice POL 08h03’21 m.t.
41 65 BOEV Igor Rusvelo RUS 08h03’21 m.t.
42 62 KLIMOV Sergey Rusvelo RUS 08h03’21 m.t.
43 56 SCHELLING Patrick IAM Cycling SUI 08h03’21 m.t.
44 105 KREDER Michel Wanty – Groupe Gobert NED 08h03’21 m.t.
45 113 EIKING Odd Christian Team Joker NOR 08h03’21 m.t.
46 102 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL 08h03’21 m.t.
47 71 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 08h03’28” 44”
48 64 KRISTKIY Timofey Rusvelo RUS 08h03’29” 45”
49 96 ILESIC Aldo Ino UnitedHealthcare Pro Cycling Team SLO 08h03’37” 53”
50 104 GHYSELINCK Jan Wanty – Groupe Gobert BEL 08h03’40” 56”
51 154 GALTA Fredrik Team Oster Hus – Ridley NOR 08h03’43” 59”
52 16 VANMARCKE Sep Belkin Pro Cycling Team BEL 08h03’48” 01’04”
53 156 JENSEN August Team Oster Hus – Ridley NOR 08h03’50” 01’06”
54 174 GROENDAHL JANSEN Amund Grondahl Team Sparebanken Sør NOR 08h03’52” 01’08”
55 145 REMME Stian Team FixIT.no NOR 08h03’55” 01’11”
56 22 BENNATI Daniele Tinkoff Saxo ITA 08h03’56” 01’12”
57 144 LOVASSY Krisztian Team FixIT.no HUN 08h03’58” 01’14”
58 171 AASVOLD Kristian Team Sparebanken Sør NOR 08h03’58 m.t.
59 13 MARKUS Barry Belkin Pro Cycling Team NED 08h04’04” 01’20”
60 161 HAUGEN Henrik Steen Team Ringeriks-Kraft NOR 08h04’12” 01’28”
61 126 TRONDSEN Trond Hakon Froy-Bianchi NOR 08h04’14” 01’30”
62 131 AAKVIK Niklas Motiv3 Pro-Cycling Team NOR 08h04’20” 01’36”
63 112 LINDAU Philip Team Joker SWE 08h04’21” 01’37”
64 132 JENSEN Christer Motiv3 Pro-Cycling Team NOR 08h04’28” 01’44”
65 12 CLEMENT Stef Belkin Pro Cycling Team NED 08h04’29” 01’45”
66 162 KARLSSON Jan Marcus Faaglum Team Ringeriks-Kraft SWE 08h04’34” 01’50”
67 106 SIJMENS Nico Wanty – Groupe Gobert BEL 08h05’02” 02’18”
68 91 ALZATE ESCOBAR Carlos Eduardo UnitedHealthcare Pro Cycling Team COL 08h05’07” 02’23”
69 155 HAGEN Krister Team Oster Hus – Ridley NOR 08h05’14” 02’30”
70 146 SØRTVEIT Sondre-Gjerdevik Team FixIT.no NOR 08h05’15” 02’31”
71 135 LAENGEN Oysten Stake Motiv3 Pro-Cycling Team NOR 08h05’28” 02’44”
72 124 SPIKSETH Elias Angell NOR19900713 Froy-Bianchi NOR 08h05’30” 02’46”
73 2 HALLER Marco Team Katusha AUT 08h05’34” 02’50”
74 86 VAN ZYL Johann MTN – Qhubeka RSA 08h05’44” 03’00”
75 76 WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 08h05’50” 03’06”
76 142 GJØLBERG Adrian Team FixIT.no NOR 08h05’53” 03’09”
77 94 FRATTINI Davide UnitedHealthcare Pro Cycling Team ITA 08h06’00” 03’16”
78 24 KROON Karsten Tinkoff Saxo NED 08h06’28” 03’44”
79 26 TOSATTO Matteo Tinkoff Saxo ITA 08h07’19” 04’35”
80 122 HAUGARD Phan-Age Froy-Bianchi NOR 08h07’27” 04’43”
81 114 RINGHEIM Jo Kogstad Team Joker NOR 08h07’48” 05’04”
82 75 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 08h08’11” 05’27”
83 41 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice POL 08h09’04” 06’20”
84 74 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 08h09’30” 06’46”
85 3 SELIG Rudiger Team Katusha GER 08h09’31” 06’47”
86 141 EIDSHEIM Fillip Team FixIT.no NOR 08h09’32” 06’48”
87 121 FORBORD Kristian Froy-Bianchi NOR 08h11’52” 09’08”
88 5 KUCHYNSKI Aliaksandr Team Katusha BLR 08h11’52 m.t.
89 66 SEROV Alexander Rusvelo RUS 08h11’52 m.t.
90 95 FÖRSTER Robert UnitedHealthcare Pro Cycling Team GER 08h11’52 m.t.
91 46 SAMOILAU Branislau CCC Polsat Polkowice BLR 08h11’52 m.t.
92 133 KLEIVEN Njal Eivind Motiv3 Pro-Cycling Team NOR 08h11’52 m.t.
93 136 TEFRE LUNDER Nikolaï Motiv3 Pro-Cycling Team NOR 08h11’52 m.t.
94 36 MOLINA Antonio Caja Rural – Seguros RGA ESP 08h12’08” 09’24”
95 85 VAN NIEKERK Dennis MTN – Qhubeka RSA 08h12’14” 09’30”
96 125 SUNDHAGEN Tord Andre Froy-Bianchi NOR 08h12’14 m.t.
97 123 LANDA Andreas Froy-Bianchi NOR 08h12’14 m.t.
98 166 WORMSEN Kristoffer Sommer Team Ringeriks-Kraft NOR 08h12’22” 09’38”
99 34 FRAILE MATARRANZA Omar Caja Rural – Seguros RGA ESP 08h12’31” 09’47”
100 165 WILMANN Frederik Team Ringeriks-Kraft NOR 08h12’31 m.t.
101 143 HAFSAS Marius Team FixIT.no NOR 08h12’31 m.t.
102 6 SMUKULIS Gatis Team Katusha LAT 08h12’31 m.t.
103 83 GRMAY Tsgabu MTN – Qhubeka ETH 08h12’56” 10’12”
104 163 LUKKEDAL Øyvind Team Ringeriks-Kraft NOR 08h14’27” 11’43”
105 63 KRASNOV Leonid Rusvelo RUS 08h16’21” 13’37”

 

Foto: CCC Polsat Polkowice

Andrzej Gucwa