Josef Cerny 2Josef Cerny (Reprezentacja Czech) wygrał drugą odsłonę Wyszehradzkiego Wyścigu Kolarskiego, czyli Grand Prix Czech (1.2 UCI). Kolarz CCC Polsat Polkowice pokonał Kamila Gradka (BDC MarcPol).

Peleton ścigał się dziś w bardzo niskiej temperaturze, która oscylowała w granicach pięciu stopni Celsjusza. Dodatkowo przebieg rywalizacji utrudniał silny wiatr oraz opady deszczu. W sumie do przejechania było 187 kilometrów z Frydek-Mistek do Brna. Meta znajdowała się na krótkim podjeździe.

Na mecie jako pierwszy zameldował się Josef Cerny. Kolarz CCC Polsat Polkowice w tym wyścigu jechał pod banderą Reprezentacji Czech. “Józek” był najszybszy z decydującej ucieczki. 38 sekund za nim uplasował się Kamil Gradek (BDC MarcPol). Trzecie miejsce zajął Włoch Alessandro Mazzi (Utensilnord).

Do dzisiejszego wyścigu przystąpiło 142 zawodników, ale tylko 50 z nich ukończyło zmagania.

Wyniki:

1 107 *CZE19930511 ČERNÝ Josef CZECH NATIONAL TEAM 5353 U23 04:21:45 00:00:00
2 43 POL19900917 GRADEK Kamil BDC MARCPOL PL 243 ELT 04:22:23 00:00:38
3 113 ITA19871116 MAZZI Alessandro UTENSILNORD H14 R0060 ELT
4 42 CZE19890908 HUNAL Martin BAUKNECHT – AUTHOR 13480 ELT
5 71 SVK19870916 TYBOR Patrik DUKLA TRENČÍN TREK 273 ELT
6 106 CZE19841207 BÁRTA Jan CZECH NATIONAL TEAM 1355 ELT
7 7 *SLO19931023 PIBERNIK Luka RADENSKA-KUOTA 117 U23
8 2 *NOR19941004 HOELGAARD Markus ETIXX M041094MAR01 U23
9 41 CZE19911223 HOŠEK Josef BAUKNECHT – AUTHOR 18583 ELT
10 91 *CZE19930119 TUREK Daniel TJ FAVORIT BRNO 18615 U23
11 22 HUN19841227 KUSZTOR Peter AMPLATZ-BMC H14 R0001 ELT 04:22:32 00:00:47
12 24 SLO19900223 TRATNIK Jan AMPLATZ-BMC 188 ELT 04:22:45 00:01:00
13 35 CZE19741013 KADLEC Milan TEAM DUKLA PRAHA 181 ELT
14 40 CZE19780307 BUCHÁČEK Tomáš BAUKNECHT – AUTHOR 766 ELT
15 1 CZE19910809 HNÍK Karel ETIXX 1873 ELT 04:23:03 00:01:18
16 34 CZE19861001 HOCHMANN Jiří TEAM DUKLA PRAHA 1093 ELT
17 92 *CZE19930209 HAMPL Petr TJ FAVORIT BRNO 17959 U23
18 55 GER19880130 BISSINGER Florian WSA-GREENLIFE 25398 ELT
19 39 *CZE19930630 ZECHMEISTER Tomáš BAUKNECHT – AUTHOR 18450 U23
20 54 POL19830527 HALEJAK Wojciech MEXLLER TEAM ELT
21 82 *CZE19950830 FIALA PETR AC SPARTA PRAHA 18099 U23
22 27 CZE19880826 KRATOCHVÍLA Jakub GEBRÜDER WEISS – OBERNDORFER 13346 ELT
23 80 CZE19910405 STÖHR Jan AC SPARTA PRAHA 18798 ELT
24 46 POL19890710 STACHOWIAK Adam BDC MARCPOL PL 247 ELT
25 93 *CZE19950531 SCHLEGEL Michal TJ FAVORIT BRNO 18616 U23
26 140 *CZE19930218  KOŽUŠNÍK Adam TEAM FORMAN CINELLI 9910 U23 04:23:12 00:01:27
27 95 *CZE19950713 SEKANINA Adam TJ FAVORIT BRNO 8606 U23 04:23:29 00:01:44
28 70 SVK19890731 MAHĎAR Martin DUKLA TRENČÍN TREK 3508 ELT 04:24:05 00:02:20
29 109 HUN19880215 BERNARD Bendegúz UTENSILNORD H14 R0008 ELT 04:24:15 00:02:30
30 88 *POL19940715 STOSZ Patryk U-23 NATIONAL TEAM OF POLAND PL 107 U23 04:24:27 00:02:42
31 87 *POL19931217 KASPEREK Michał U-23 NATIONAL TEAM OF POLAND PL 110 U23
32 120 *CZE19931204 ZAHÁLKA Matěj SKC TUFO PROSTĚJOV 8579 U23
33 99 POL19900109 TRACZ Krzysztof WIBATECH FUJI ŻORY PL 259 ELT
34 30 *GER19920128 MEIER Alexander GEBRÜDER WEISS – OBERNDORFER 28175 U23
35 31 CZE19910505 FÜRST Roman TEAM DUKLA PRAHA 8872 ELT
36 64 *POL19940310 MICKIEWICZ Tomasz ACTIVEJET TEAM U23
37 62 POL19910302 PIASKOWY Emanuel ACTIVEJET TEAM PL 085 ELT
38 11 *SLO19931124 KOROŠEC Rok RADENSKA-KUOTA 127 U23
39 61 *POL19930910 OWSIAN Arkadiusz ACTIVEJET TEAM Pl 087 U23
40 50 POL19830218 DETKO Artur MEXLLER TEAM ELT
41 144 *CZE19941024  LANT Antonín TEAM FORMAN CINELLI 11257 U23
42 65 ESP19830712 MUNTANER David ACTIVEJET TEAM ELT
43 20 SLO19881114 BAJC Andi AMPLATZ-BMC 478 ELT
44 69 SVK19770411 KOVÁČ Maroš DUKLA TRENČÍN TREK 12 ELT
45 15 ROU19870609 BERDOS Oleg TUSNAD CYCLING TEAM ELT
46 103 CZE19750523 SVOBODA Jakub CZECH NATIONAL TEAM 1317 ELT 04:25:28 00:03:43
47 21 SVK19880617 ČANECKÝ Marek AMPLATZ-BMC 2389 ELT
48 45 POL19890527 KIRPSZA Piotr BDC MARCPOL PL 246 ELT 04:26:33 00:04:48
49 63 ESP19901130 EZQUERRA Muela ACTIVEJET TEAM 72177145 ELT
50 81 CZE19910405 STÖHR Pavel AC SPARTA PRAHA 18799 ELT 04:33:45 00:12:00

 

Andrzej Gucwa