kwiatkowskiMichał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) wygrał prolog wyścigu Tour de Romandie!

Szwajcarska etapówka rozpoczęła się dziś od od prologu w Asconie. Kolarze do pokonania mieli zaledwie 5570 metrów po trudnej technicznie trasie. Takie warunki pasowały Michałowi Kwiatkowskiemu. Polak, który znajdował się w pierwszej części listy startowej uzyskał czas 6 minut i 22 sekundy i bardzo długo utrzymywał się na prowadzeniu.

Ostatecznie nikt nie zdołał go pokonać. Drugie miejsce ze stratą 4 sekund zajął Rohan Dennis (Garmin-Sharp). O setne części sekundy przegrał z nim trzeci Marcel Kittel (Giant-Shimano).

Dla mistrza Polski to już szósty triumf w sezonie! Dzisiejsze zwycięstwo jest drugim w historii polskiego kolarstwa, indywidualnym zwycięstwem etapowym w wyścigu WorldTour. Wcześniej dokonał tego Sylwester Szmyd (Criterium du Dauphine – 2009).

Wyniki:

1 Michal KWIATKOWSKI Omega Pharma-QuickStep 00:06:22.830
2 Rohan DENNIS Garmin-Sharp 0:00:04
3 Marcel KITTEL Team Giant-Shimano 0:00:04
4 Giacomo NIZZOLO Trek Factory Racing 0:00:04
5 Tony MARTIN Omega Pharma-QuickStep 0:00:05
6 Brett Daniel LANCASTER Orica GreenEDGE 0:00:06
7 Matthias BRANDLE IAM Cycling 0:00:07
8 Jesse SERGENT Trek Factory Racing 0:00:08
9 Ramunas NAVARDAUSKAS Garmin-Sharp 0:00:09
10 Martijn KEIZER Belkin Pro Cycling Team 0:00:09
11 Alexandre GENIEZ FDJ.fr 0:00:09
12 Danny VAN POPPEL Trek Factory Racing 0:00:09
13 Christopher FROOME Team Sky 0:00:10
14 Ion IZAGIRRE INSAUSTI Movistar Team 0:00:10
15 Lieuwe WESTRA Astana Pro Team 0:00:11
16 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 0:00:11
17 Jesus HERRADA LOPEZ Movistar Team 0:00:12
18 Vincenzo NIBALI Astana Pro Team 0:00:12
19 Thomas DE GENDT Omega Pharma-QuickStep 0:00:13
20 Anthony ROUX FDJ.fr 0:00:13
21 Damien GAUDIN AG2R La Mondiale 0:00:13
22 Simon SPILAK Katusha Team 0:00:13
23 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:00:14
24 Rigoberto URAN URAN Omega Pharma-QuickStep 0:00:14
25 Moreno MOSER Cannondale 0:00:14
26 Reto HOLLENSTEIN IAM Cycling 0:00:14
27 Sean DE BIE Lotto-Belisol Team 0:00:15
28 Michael ALBASINI Orica GreenEDGE 0:00:15
29 Nicolas CASTROVIEJO Movistar Team 0:00:15
30 Marcel WYSS IAM Cycling 0:00:15
31 Tobias LUDVIGSSON Team Giant-Shimano 0:00:15
32 Svein TUFT Orica GreenEDGE 0:00:15
33 Stef CLEMENT Belkin Pro Cycling Team 0:00:15
34 Michael HEPBURN Orica GreenEDGE 0:00:15
35 Rui Alberto COSTA Lampre-Merida 0:00:16
36 Andrew TALANSKY Garmin-Sharp 0:00:16
37 Georg PREIDLER Team Giant-Shimano 0:00:16
38 Pavel BRUTT Katusha Team 0:00:16
39 Moreno HOFLAND Belkin Pro Cycling Team 0:00:16
40 Jérémy ROY FDJ.fr 0:00:17
41 Nelson OLIVEIRA Lampre-Merida 0:00:17
42 Boris VALLEE Lotto-Belisol Team 0:00:18
43 Tanel KANGERT Astana Pro Team 0:00:18
44 Maxime MONFORT Lotto-Belisol Team 0:00:18
45 Sergey CHERNETSKI Katusha Team 0:00:18
46 Thibaut PINOT FDJ.fr 0:00:19
47 Yury TROFIMOV Katusha Team 0:00:19
48 Beñat INTXAUSTI ELORRIAGA Movistar Team 0:00:19
49 Riccardo ZOIDL Trek Factory Racing 0:00:20
50 Andriy GRIVKO Astana Pro Team 0:00:20
51 Nicolas ROCHE Tinkoff-Saxo 0:00:20
52 Albert TIMMER Team Giant-Shimano 0:00:20
53 Jakob FUGLSANG Astana Pro Team 0:00:20
54 Mathias FRANK IAM Cycling 0:00:20
55 Rafal MAJKA Tinkoff-Saxo 0:00:21
56 Tom VEELERS Team Giant-Shimano 0:00:21
57 Damiano CARUSO Cannondale 0:00:21
58 Janez BRAJKOVIC Astana Pro Team 0:00:21
59 Silvan DILLIER BMC Racing Team 0:00:21
60 Ivan BASSO Cannondale 0:00:21
61 Paul MARTENS Belkin Pro Cycling Team 0:00:22
62 Peter VELITS BMC Racing Team 0:00:22
63 Danilo HONDO Trek Factory Racing 0:00:22
64 Xabier ZANDIO ECHAIDE Team Sky 0:00:22
65 Jack BOBRIDGE Belkin Pro Cycling Team 0:00:22
66 Jean Christophe PERAUD AG2R La Mondiale 0:00:22
67 Mikhail IGNATYEV Katusha Team 0:00:23
68 Richie PORTE Team Sky 0:00:23
69 Jay MCCARTHY Tinkoff-Saxo 0:00:23
70 Pierre-Henri LECUISINIER FDJ.fr 0:00:23
71 Tony HUREL Team Europcar 0:00:23
72 Romain GUILLEMOIS Team Europcar 0:00:23
73 Maxim IGLINSKIY Astana Pro Team 0:00:23
74 Paolo LONGO BORGHINI Cannondale 0:00:23
75 Thierry HUPOND Team Giant-Shimano 0:00:23
76 Christopher JUUL JENSEN Tinkoff-Saxo 0:00:23
77 Thomas VOECKLER Team Europcar 0:00:23
78 Francis MOUREY FDJ.fr 0:00:24
79 Dominik NERZ BMC Racing Team 0:00:24
80 Laurens TEN DAM Belkin Pro Cycling Team 0:00:24
81 Luka MEZGEC Team Giant-Shimano 0:00:25
82 Jonathan HIVERT Belkin Pro Cycling Team 0:00:25
83 Jan BAKELANTS Omega Pharma-QuickStep 0:00:25
84 Egor SILIN Katusha Team 0:00:25
85 Elia FAVILLI Lampre-Merida 0:00:26
86 Lars-Petter NORDHAUG Belkin Pro Cycling Team 0:00:26
87 Lawrence WARBASSE BMC Racing Team 0:00:26
88 Nino SCHURTER Orica GreenEDGE 0:00:26
89 Matej MOHORIC Cannondale 0:00:27
90 Maxime BOUET AG2R La Mondiale 0:00:27
91 Pirmin LANG IAM Cycling 0:00:27
92 Luke ROWE Team Sky 0:00:27
93 Davide MALACARNE Team Europcar 0:00:28
94 Bart DE CLERCQ Lotto-Belisol Team 0:00:28
95 Danilo WYSS BMC Racing Team 0:00:28
96 Alexis VUILLERMOZ AG2R La Mondiale 0:00:28
97 Fredrik KESSIAKOFF Astana Pro Team 0:00:28
98 Rafael VALLS FERRI Lampre-Merida 0:00:28
99 David LOPEZ GARCIA Team Sky 0:00:29
100 Roberto FERRARI Lampre-Merida 0:00:29
101 Nathan EARLE Team Sky 0:00:30
102 Tosh VAN DER SANDE Lotto-Belisol Team 0:00:30
103 Alexei TSATEVICH Katusha Team 0:00:30
104 Calvin WATSON Trek Factory Racing 0:00:30
105 Gianluca BRAMBILLA Omega Pharma-QuickStep 0:00:30
106 Jens VOIGT Trek Factory Racing 0:00:30
107 Juan Jose LOBATO DEL VALLE Movistar Team 0:00:30
108 Johann TSCHOPP IAM Cycling 0:00:31
109 Dmitry KOZONTCHUK Katusha Team 0:00:31
110 Winner Andrew ANACONA GOMEZ Lampre-Merida 0:00:31
111 Christopher SUTTON Team Sky 0:00:31
112 Sylvester SZMYD Movistar Team 0:00:31
113 Martin KOHLER BMC Racing Team 0:00:32
114 Tom STAMSNIJDER Team Giant-Shimano 0:00:32
115 Kenny ELISSONDE FDJ.fr 0:00:32
116 Pawel POLJANSKI Tinkoff-Saxo 0:00:32
117 Oscar GATTO Cannondale 0:00:32
118 Cyril GAUTIER Team Europcar 0:00:32
119 Serge PAUWELS Omega Pharma-QuickStep 0:00:33
120 Christian MEIER Orica GreenEDGE 0:00:33
121 Bjorn THURAU Team Europcar 0:00:33
122 Sébastien REICHENBACH IAM Cycling 0:00:33
123 Maxime MEDEREL Team Europcar 0:00:33
124 Cédric PINEAU FDJ.fr 0:00:34
125 Jonathan FUMEAUX IAM Cycling 0:00:34
126 Eugenio ALAFACI Trek Factory Racing 0:00:34
127 Sander ARMEE Lotto-Belisol Team 0:00:35
128 Manuele MORI Lampre-Merida 0:00:35
129 Caleb FAIRLY Garmin-Sharp 0:00:35
130 Evgeny PETROV Tinkoff-Saxo 0:00:36
131 Gang XU Lampre-Merida 0:00:37
132 Mikel NIEVE ITURRALDE Team Sky 0:00:37
133 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:00:38
134 Jean-Marc MARINO Cannondale 0:00:39
135 Guillaume BONNAFOND AG2R La Mondiale 0:00:39
136 Koldo FERNANDEZ DE LARREA Garmin-Sharp 0:00:39
137 Giovanni VISCONTI Movistar Team 0:00:40
138 Davide APPOLLONIO AG2R La Mondiale 0:00:41
139 Dennis VANENDERT Lotto-Belisol Team 0:00:42
140 Olivier ZAUGG Tinkoff-Saxo 0:00:42
141 Lachlan David MORTON Garmin-Sharp 0:00:42
142 Axel DOMONT AG2R La Mondiale 0:00:44
143 Kenny DE HAES Lotto-Belisol Team 0:00:44
144 Eduard Alexander BELTRAN SUAREZ Tinkoff-Saxo 0:00:46
145 Darwin ATAPUMA BMC Racing Team 0:00:46
146 Andre Fernando CARDOSO Garmin-Sharp 0:00:47
147 Mikael CHÉREL AG2R La Mondiale 0:00:49
148 Tom DANIELSON Garmin-Sharp 0:00:52
149 Christophe KERN Team Europcar 0:00:52
150 Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA Cannondale 0:00:52
151 Tejay VAN GARDEREN BMC Racing Team 0:03:21
Sam BEWLEY Orica GreenEDGE Non Partant

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa