mexllerPo bardzo dobrej inauguracji sezonu zwycięstwem Adama Wadeckiego w czeskim Trofeo Cinelli i po wyścigach w Dzierżoniowie, Sobótce i Kaliszu, grupa Mexller jest gotowa na następne wyzwania. Przed kolarzami starty w dwóch wyścigach w Czechach.

W najbliższą sobotę (19 kwietnia) reprezentanci zespołu Mexller staną do rywalizacji w drugiej rundzie szosowego Pucharu Czech w Kyjove. Wyścig Kyjovske Slovacko składa się z dziewięciu rund w sumie dających 140 km. Na trasie w Czechach powalczą: Mariusz Witecki, Kamil Zieliński, Wojtek Halejak, Artur Detko, Jarek Rębiewski i Kornel Sójka, który ostatnio dobrze spisał się w Wyścigu Szlakiem Bursztynowym, zajmując siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

W kolejny weekend ten sam skład ponownie wyruszy do Czech, by 26 kwietnia wystartować w trzeciej odsłonie pucharu, tym razem w miejscowości Rokycany, gdzie do pokonania będzie prawie 150 km w wymagającym terenie. Dzień później, 27 kwietnia, orlicy włoszczowskiego klubu zmierzą się z rywalami na trasie Wyścigu o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice, zaliczanego do Pucharu Polski młodzieżowców. Wystartują tam: Bartosz Pilis, Patryk Kostecki, Tobiasz Pawlak i Piotr Wojciechowski.

Majowe starty to już tradycyjnie Memoriał Trochanowskiego (1 maja) – pierwszy z polskich wyścigów z kalendarza UCI i rozgrywany dzień później Memoriał Romana Siemińskiego. 9-11 maja zawodników zespołu Mexller czeka kolejny poważny sprawdzian – 49. Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich.

Skład ekipy Mexller na Puchar Czech 19 i 26 kwietnia: Mariusz Witecki, Kamil Zieliński, Wojciech Halejak, Artur Detko, Jarosław Rębiewski, Kornel Sójka.

 

Informacja prasowa

Foto:Dariusz Krzywański

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments