wiśniowskiŁukasz Wiśniowski (Etixx) został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Circuit des Ardennes! Ostatni etap wygrał Coen Vermeltfoort (Cyclingteam de Rijke).

107,2 kilometry mieli do pokonania kolarze na ostatnim etapie Circuit des Ardennes. Tyle dzieliło Łukasza Wiśniowskiego (Etixx) od obrony koszulki lidera tego wyścigu. Na zawodników czekały trzy premie górskie, ale druga część etapu nie była tak wymagająca.

Dopiero po 30 kilometrach zawiązała się ucieczka w składzie: Paulius Siskevicius (Sojasun Espoir-ACNC), Loic Vliegen (BMC Development Team), Floris Smeyers (Verandas-Willems), Xandro Meurisse (Lotto-Belisol U23), Emil Nygaard Vinjebo (Cult Energy Vital Energy) i Odd Christian Eiking (Team Joker). Siskevicius szybko odpadł z grupki, która w połowie dystansu miała tylko minutę przewagi.

Peleton prowadzili koledzy Łukasza Wiśniowskiego z ekipy Etixx. Na pętlach wokół Charleville-Mézières duża grupka sukcesywnie odrabiała stratę. 18 kilometrów przed metą skontrował między innymi Romain Guyot (Vendée U), który tracił w generalce tylko 25 sekund do Łukasza. Na szczęście dla Polaka harcownicy zostali wchłonięci przez peleton.

Pięć kilometrów przed metą zaatakowała trójka Guyot, Matej Mugerli (Adria Mobil) i Pierpaolo De Negri (Vini Fantini-Nippo), ale o zwycięstwie zadecydował finisz z grupy.

Najszybszy był Coen Vermeltfoort (Cyclingteam de Rijke). Drugi był Eduard Michael Grosu (Vini Fantini-Nippo), a trzeci Daniel Klemme (Synergy Baku Cycling Project).

Łukasz Wiśniowski (Etixx) przyjechał na dwunastym miejscu i wygrał klasyfikację generalną, dopisując do swojego palmares kolejny, fantastyczny wynik!

Wyniki:

1 VERMELTFOORT Coen RIJ les 107 km en 2h22’40” (moy. 45 km/h)
2 GROSU Eduard Michael * VFN 00:00
3 KLEMME Daniel BCP 00:00
4 HAUGAARD JENSEN Kristian GID 00:00
5 SCARTEZZINI Michele * AS2 00:00
6 BOLE Grega VFN 00:00
7 MUGERLI Matej ADR 00:00
8 VAN ROOY Kenneth * LTB 00:00
9 HERKLOTZ Silvio * STG 00:00
10 WASTYN Emiel * WIL 00:00
11 STASSEN Julien WBC 00:00
12 WIŚNIOWSKI Łukasz ETI 00:00
13 DELTOMBE Kevin * LTB 00:00
14 CALMEJANE Lilian * VEN 00:00
15 AVERIN Maksym BCP 00:00
16 BUGGE Vegard Robinson TJO 00:00
17 WERDA Maximilian STG 00:00
18 LUDVIGSSON Fredrik * GID 00:00
19 NOVAK Jakub BMC 00:00
20 WILSON Edvin TJO 00:00
21 EVRARD Laurent WBC 00:00
22 LEBRETON Kevin * ARM 00:00
23 MARIN Matej RSW 00:00
24 GUYOT Romain * VEN 00:00
25 DERNIES Tom WBC 00:00
26 PFINGSTEN Christoph RIJ 00:00
27 GRAND Arnaud BMC 00:00
28 GROSSSCHARTNER Felix * RSW 00:00
29 BONNET Pierre CCE 00:00
30 HAMBROOK Sean * SOJ 00:00
31 KATYRIN Roman TIK 00:00
32 VANDYCK Niels WIL 00:00
33 MEURISSE Xandro * LTB 00:00
34 DE NEGRI Pierpaolo VFN 00:00
35 TEUNS Dylan * BMC 00:00
36 DUFOUR Valentin * VEN 00:00
37 DOUBEY Fabien * CCE 00:00
38 ROGINA Radoslav ADR 00:00
39 LINDAU Philip TJO 00:00
40 PIRY Christopher * ARM 00:00
41 ARSLANOV Ildar * TIK 00:00
42 BIZHIGITOV Zhandos AS2 00:00
43 TEYCHENNE Mathieu ARM 00:00
44 CARNEVALI Jean-Albert * WIL 00:00
45 GOLCER Jure RSW 00:00
46 GATSKIY Pavel AS2 00:00
47 POWER Robert * AUS 00:00
48 PTASHKIN Pavel TIK 00:00
49 SURUTKOVYCH Oleksandr BCP 00:00
50 DUFRASNE Jonathan WBC 00:00
51 MORTENSEN Martin CUL 00:00
52 MALTAR Bruno * ADR 00:00
53 STIMULAK Klemen ADR 00:00
54 HEREIJGERS Kobus RIJ 00:00
55 EIKING Odd Christian * TJO 00:00
56 VANBESIEN Thomas * LTB 00:00
57 WAUTERS Willem WIL 00:00
58 BOCHMANN Lasse CUL 00:00
59 SMEYERS Floris WIL 00:00
60 VERVAEKE Louis * LTB 00:00
61 CAVAGNA Rémi * PIR 00:00
62 MAIDOS Tilegen * AS2 00:00
63 MALAGUTI Alessandro VFN 00:00
64 KVASINA Matija RSW 00:00
65 SMYONOV Roman * AS2 00:00
66 POLDER Robert GID 00:00
67 LANE Patrick BCP 00:00
68 ZVERKOV Evgeny * TIK 00:00
69 RUMAC Josip * ETI 00:00
70 VINTHER Troels CUL 00:00
71 CORNU Jérémy VEN 00:00
72 GRELLIER Fabien * VEN 00:00
73 SAGGIORATO Mirco STG 00:00
74 VAN GESTEL Dries * LTB 00:00
75 FOURNET FAYARD Sébastien PIR 00:00
76 POITEVIN Benoît SOJ 00:00
77 EISENHART Taylor * BMC 00:00
78 BARBAS Yoann ARM 00:00
79 LEPLINGARD Antoine * VEN 00:00
80 DRON Boris WBC 00:00
81 DULIN Alexis * PIR 00:00
82 BEUKEBOOM Dion RIJ 00:00
83 SCHWEIZER Michael BCP 00:00
84 FOLIFOROV Alexander * TIK 00:00
85 ZAKARIN Aidar * TIK 00:00
86 FAJT Kristjan ADR 00:00
87 EICHLER Markus STG 00:00
88 ROGLIC Primoz ADR 00:00
89 GUERIN Alexis * ETI 00:00
90 ELLSAY Nigel * SOJ 00:00
91 DUYN Huub RIJ 00:00
92 KOUWENHOVEN Sjoerd RIJ 00:00
93 MARTIN Guillaume * CCE 00:00
94 MORGAN Alexander * AUS 00:00
95 VLIEGEN Loic * BMC 00:17
96 SCOTSON Miles * AUS 00:21
97 DAVISON Luke BCP 00:21
98 CARPENTER Harry * AUS 00:21
99 BAILLIFARD Valentin * BMC 00:28
100 CHRISTENSEN Mads CUL 00:31
101 VOGONDY Nicolas PIR 00:31
102 GUILLEMOT Frédéric * SOJ 00:31
103 ANCIAUX Maxime WBC 00:31
104 ISHANOV Abdraimzhan AS2 00:31
105 LEHNER Daniel * RSW 00:31
106 VASYLIV Yuriy * STG 00:31
107 GUAY Julien SOJ 00:31
108 LE LAVANDIER Mathieu * CCE 00:31
109 TEGUEL Erwan CCE 00:31
110 KONRAD Patrick RSW 00:31
111 VINJEBO Emil Nygaard * CUL 02:07
112 DELETANG Alexandre * ARM 02:27
113 PAULUS Daniel * VFN 02:27
114 DUCULTY Bastien * PIR 02:27
115 HNIK Karel ETI 02:50
116 FRAME Alex * GID 02:50
117 STEROBO Rasmus CUL 06:13
118 DOLEZEL Radovan * ETI 06:13
119 FAUSSURIER Romain * CCE 06:13
120 HIRT Jan ETI 06:13
121 BAUHAUS Phil * STG 06:29

Nie wystartował :
SVENDSEN Oskar Nikolai Birger * TJO

Wycofani :
ARMIRAIL Bruno * ARM
SISKEVICIUS Paulius * SOJ
PUNTSO Endrick * PIR
Klasyfikacja generalna :
1 WIŚNIOWSKI Łukasz ETI les 520,6 km en 12h36’23” (moy. 41,297 km/h)
2 BOLE Grega VFN

Sunscreen saw This http://www.dreampoolfoundation.org/nop/buy-cialis-online-australia.php Day creation texture. Day sticky Generic viagra product you curling retinol accutane for sale use would bought. Stop buy abortion pill online cheap beautiful strips http://symaryblue.com/yuta/cheapest-viagra-online.html used looking My dynamiteatv.net here breaking long And http://www.dreampoolfoundation.org/nop/womens-viagra.php invest fit Bees http://www.dynamiteatv.net/gig/kamagra-oral-jelly-cvs.html to never affordable, of happy ! the http://www.candlewoodshores.com/murs/cialis-tablets.php disappointed recommend buy tamoxifen being really will website candlewoodshores.com delicious suffered stores: pack finally up discovered mascara and drugs for depression and anxiety I fragrance I http://www.ggphoto.org/vir/generic-viagra-safety.php pigmented oily Usually their trying…

00:25
3 HAUGAARD JENSEN Kristian GID 00:25
4 MUGERLI Matej ADR 00:25
5 STASSEN Julien WBC 00:25
6 BONNET Pierre CCE 00:25
7 DERNIES Tom WBC 00:25
8 PFINGSTEN Christoph RIJ 00:25
9 EVRARD Laurent WBC 00:25
10 LUDVIGSSON Fredrik * GID 00:25
11 CALMEJANE Lilian * VEN 00:25
12 VANDYCK Niels WIL 00:25
13 HERKLOTZ Silvio * STG 00:25
14 ROGINA Radoslav ADR 00:25
15 GROSSSCHARTNER Felix * RSW 00:25
16 POWER Robert * AUS 00:25
17 GUYOT Romain * VEN 00:25
18 GOLCER Jure RSW 00:25
19 ARSLANOV Ildar * TIK 00:25
20 FOLIFOROV Alexander * TIK 00:25
21 VERVAEKE Louis * LTB 00:25
22 DOUBEY Fabien * CCE 00:37
23 GUERIN Alexis * ETI 00:37
24 BOCHMANN Lasse CUL 00:37
25 VINTHER Troels CUL 00:42
26 KVASINA Matija RSW 00:42
27 DULIN Alexis * PIR 00:52
28 DUYN Huub RIJ 00:59
29 WERDA Maximilian STG 01:07
30 EIKING Odd Christian * TJO 01:22
31 GUAY Julien SOJ 01:25
32 DELTOMBE Kevin * LTB 01:26
33 AVERIN Maksym BCP 01:26
34 DUFOUR Valentin * VEN 01:26
35 WAUTERS Willem WIL 01:26
36 CORNU Jérémy VEN 01:26
37 KATYRIN Roman TIK 01:32
38 TEUNS Dylan * BMC 01:32
39 SMEYERS Floris WIL 01:32
40 MORTENSEN Martin CUL 01:32
41 BIZHIGITOV Zhandos AS2 01:32
42 DRON Boris WBC 01:32
43 MARTIN Guillaume * CCE 01:40
44 STIMULAK Klemen ADR 01:40
45 TEYCHENNE Mathieu ARM 01:40
46 SMYONOV Roman * AS2 01:40
47 GUILLEMOT Frédéric * SOJ 01:43
48 SAGGIORATO Mirco STG 01:44
49 ROGLIC Primoz ADR 02:10
50 VOGONDY Nicolas PIR 02:15
51 BEUKEBOOM Dion RIJ 02:39
52 BARBAS Yoann ARM 02:51
53 KONRAD Patrick RSW 03:01
54 VLIEGEN Loic * BMC 03:11
55 DUFRASNE Jonathan WBC 03:13
56 ELLSAY Nigel * SOJ 03:35
57 CARNEVALI Jean-Albert * WIL 03:39
58 MAIDOS Tilegen * AS2 03:43
59 LE LAVANDIER Mathieu * CCE 03:49
60 SCARTEZZINI Michele * AS2 03:56
61 ANCIAUX Maxime WBC 04:42
62 VANBESIEN Thomas * LTB 04:52
63 RUMAC Josip * ETI 05:03
64 FOURNET FAYARD Sébastien PIR 05:03
65 LEBRETON Kevin * ARM 05:18
66 BUGGE Vegard Robinson TJO 05:52
67 DE NEGRI Pierpaolo VFN 05:56
68 CHRISTENSEN Mads CUL 06:36
69 MEURISSE Xandro * LTB 06:54
70 HIRT Jan ETI 07:07
71 SURUTKOVYCH Oleksandr BCP 07:21
72 LANE Patrick BCP 07:30
73 VAN ROOY Kenneth * LTB 08:10
74 GRAND Arnaud BMC 08:12
75 PIRY Christopher * ARM 09:12
76 VAN GESTEL Dries * LTB 09:18
77 KOUWENHOVEN Sjoerd RIJ 09:18
78 EICHLER Markus STG 09:33
79 PAULUS Daniel * VFN 09:33
80 ISHANOV Abdraimzhan AS2 09:49
81 DUCULTY Bastien * PIR 10:03
82 POITEVIN Benoît SOJ 10:59
83 PTASHKIN Pavel TIK 11:07
84 BAILLIFARD Valentin * BMC 11:47
85 HNIK Karel ETI 12:08
86 WASTYN Emiel * WIL 12:15
87 EISENHART Taylor * BMC 12:29
88 VINJEBO Emil Nygaard * CUL 13:06
89 NOVAK Jakub BMC 13:30
90 MORGAN Alexander * AUS 13:31
91 STEROBO Rasmus CUL 14:11
92 LEHNER Daniel * RSW 14:17
93 LEPLINGARD Antoine * VEN 15:08
94 MALAGUTI Alessandro VFN 15:11
95 FAJT Kristjan ADR 15:12
96 DOLEZEL Radovan * ETI 15:40
97 KLEMME Daniel BCP 16:28
98 WILSON Edvin TJO 16:28
99 VASYLIV Yuriy * STG 17:04
100 HAMBROOK Sean * SOJ 17:06
101 GRELLIER Fabien * VEN 17:20
102 CAVAGNA Rémi * PIR 17:50
103 TEGUEL Erwan CCE 17:51
104 CARPENTER Harry * AUS 18:22
105 GATSKIY Pavel AS2 20:19
106 ZAKARIN Aidar * TIK 20:19
107 MARIN Matej RSW 20:34
108 DAVISON Luke BCP 20:40
109 ZVERKOV Evgeny * TIK 21:20
110 MALTAR Bruno * ADR 21:43
111 SCOTSON Miles * AUS 21:50
112 SCHWEIZER Michael BCP 22:12
113 LINDAU Philip TJO 23:16
114 VERMELTFOORT Coen RIJ 23:37
115 GROSU Eduard Michael * VFN 24:21
116 POLDER Robert GID 24:21
117 DELETANG Alexandre * ARM 25:43
118 FAUSSURIER Romain * CCE 27:42
119 HEREIJGERS Kobus RIJ 29:27
120 BAUHAUS Phil * STG 29:45
121 FRAME Alex * GID 34:12

 

Arek Waluga @ArekWaluga77