greipelTrzeci etap wyścigu Tour of Oman wygrał Andre Greipel (Lotto – Belisol). To już piąty skalp “Gorilli” w tym sezonie.

Etap przebiegał z Bank Muscat do Al Bustan i liczył 145 kilometrów. Na profilu widniały dwa oznaczone podjazdy, zatem odcinek ten można określić pagórkowatym. Pierwszy- Climb of al Hamriya (156 m n.p.m.) usytuowany na 121. kilometrze, zaś drugi- Climb of al Jissah (154 m n.p.m.) na 138,5. kilometrze. Ostatnie pięć kilometrów to najpierw nachylenie szosy lekko w dół, potem swoista hopka, a końcowe pięćset metrów prowadziło po płaskim.

W ucieczkę dnia, tak samo, jak podczas pierwszego etapu, zabrali się Jelle Wallays (Topsport Vlaanderen-Baloise) i Nicola Boem (Bardiani-CSF), a dołączyli do nich Kevyn Ista (IAM Cycling) oraz Martijn Maaskant (UnitedHealthcare). Najwyżej sklasyfikowany z uciekinierów był Nicola Boem, mający po drugim etapie tylko dziewięć sekund straty do lidera wyścigu. Harcownicy nie wypracowali sobie większej przewagi niż trzy minuty.

Ucieczka została skasowana 15 kilometrów przed kreską. Na podjeździe Climb of Jissah zaatakował Chris Froome (Sky), a tuż za nim podążył między innymi Peter Sagan (Cannondale). Jednak peleton dogonił śmiałków i po raz kolejny byliśmy świadkami sprinterskiej końcówki.

Piąte zwycięstwo w sezonie zanotował Andre Greipel (Lotto – Belisol). Drugi finiszował Peter Sagan (Cannondale), a trzeci był Nacer Bouhanni (FDJ.fr). “Gorilla” tym samym odzyskał koszulkę lidera.

Bartosz Huzarski (NetApp Endura) przyjechał w głównej grupie, nie notując strat czasowych.

Pełne wyniki:

1 André GREIPEL LOTTO-BELISOL 3:29:08
2 Peter SAGAN CANNONDALE 0:00:00
3 Nacer BOUHANNI FDJ.FR 0:00:00
4 Ben SWIFT TEAM SKY 0:00:00
5 Marco CANOLA BARDIANI CSF 0:00:00
6 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
7 Francesco GAVAZZI ASTANA PRO TEAM 0:00:00
8 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
9 Matteo TRENTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
10 Enrico BATTAGLIN BARDIANI CSF 0:00:00
11 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:00:00
12 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:00:00
13 Daryl IMPEY ORICA GREENEDGE 0:00:00
14 Arnold JEANNESSON FDJ.FR 0:00:00
15 Leopold KONIG TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
16 Jurgen ROELANDTS LOTTO-BELISOL 0:00:00
17 Alessandro BAZZANA UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 0:00:00
18 Fabian CANCELLARA TREK FACTORY RACING 0:00:00
19 Tom BOONEN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
20 Matti BRESCHEL TINKOFF-SAXO 0:00:00
21 Daniele BENNATI TINKOFF-SAXO 0:00:00
22 Lars BOOM BELKIN PRO CYCLING 0:00:00
23 Sergio HENAO MONTOYA TEAM SKY 0:00:00
24 Kenny ELISSONDE FDJ.FR 0:00:00
25 Roman KREUZIGER TINKOFF-SAXO 0:00:00
26 Pim LIGTHART LOTTO-BELISOL 0:00:00
27 Rigoberto URAN URAN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
28 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:00:00
29 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:00:00
30 Marc DEMAAR UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 0:00:00
31 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:00
32 Joaquim RODRIGUEZ TEAM KATUSHA 0:00:00
33 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
34 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:00:00
35 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA 0:00:00
36 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
37 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL 0:00:00
38 Oscar GATTO CANNONDALE 0:00:00
39 Pieter JACOBS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:00
40 Ivan SANTAROMITA ORICA GREENEDGE 0:00:00
41 Mathias FRANK IAM CYCLING 0:00:00
42 Robert GESINK BELKIN PRO CYCLING 0:00:00
43 Christopher FROOME TEAM SKY 0:00:00
44 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 0:00:00
45 Frank SCHLECK TREK FACTORY RACING 0:00:00
46 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:00
47 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 0:00:00
48 Daniel MORENO FERNANDEZ TEAM KATUSHA 0:00:00
49 Mikel NIEVE ITURRALDE TEAM SKY 0:00:00
50 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 0:00:00
51 Cameron MEYER ORICA GREENEDGE 0:00:00
52 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:00:00
53 Tony GALLOPIN LOTTO-BELISOL 0:00:00
54 David LOPEZ GARCIA TEAM SKY 0:00:00
55 Peter VELITS BMC RACING TEAM 0:00:00
56 Valerio AGNOLI ASTANA PRO TEAM 0:00:00
57 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:00:00
58 David DE LA CRUZ MELGAREJO TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
59 Thomas LÖVKVIST IAM CYCLING 0:00:00
60 Dominik NERZ BMC RACING TEAM 0:00:00
61 Lars Ytting BAK LOTTO-BELISOL 0:00:00
62 Bartosz HUZARSKI TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
63 Domenico POZZOVIVO AG2R LA MONDIALE 0:00:00
64 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 0:00:00
65 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:00:00
66 Nicolas ROCHE TINKOFF-SAXO 0:00:00
67 Zico WAEYTENS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:00
68 Michael MORKOV TINKOFF-SAXO 0:00:00
69 Stef CLEMENT BELKIN PRO CYCLING 0:00:00
70 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:00:00
71 Christopher JONES UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 0:00:00
72 Thomas SPRENGERS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:00
73 Arthur VANOVERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:00
74 Andy SCHLECK TREK FACTORY RACING 0:00:00
75 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:00:00
76 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
77 Karsten KROON TINKOFF-SAXO 0:00:00
78 Moreno MOSER CANNONDALE 0:00:00
79 Jesse SERGENT TREK FACTORY RACING 0:00:00
80 Frantisek PADOUR TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
81 Pieter VANSPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:00
82 Lucas EUSER UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 0:00:00
83 Aliaksandr KUCHYNSKI TEAM KATUSHA 0:00:11
84 Kanstantsin SIUTSOU TEAM SKY 0:00:36
85 Gatis SMUKULIS TEAM KATUSHA 0:00:49
86 Gregory RAST TREK FACTORY RACING 0:00:49
87 Laurent MANGEL FDJ.FR 0:01:56
88 William BONNET FDJ.FR 0:01:56
89 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:56
90 Michel KOCH CANNONDALE 0:01:56
91 Marcus BURGHARDT BMC RACING TEAM 0:01:56
92 Stefano LOCATELLI BARDIANI CSF 0:01:56
93 Stijn DEVOLDER TREK FACTORY RACING 0:01:56
94 Murilo Antonio FISCHER FDJ.FR 0:01:56
95 Viacheslav KUZNETSOV TEAM KATUSHA 0:01:56
96 Barry MARKUS BELKIN PRO CYCLING 0:01:56
97 Martin KOHLER BMC RACING TEAM 0:01:56
98 Gert DOCKX LOTTO-BELISOL 0:01:56
99 Dario CATALDO TEAM SKY 0:01:56
100 Manuele BOARO TINKOFF-SAXO 0:01:56
101 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:01:59
102 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM 0:01:59
103 Yaroslav POPOVYCH TREK FACTORY RACING 0:02:15
104 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:02:15
105 Christopher JUUL JENSEN TINKOFF-SAXO 0:02:17
106 Hayden ROULSTON TREK FACTORY RACING 0:02:18
107 Cesare BENEDETTI TEAM NETAPP-ENDURA 0:02:38
108 Jetse BOL BELKIN PRO CYCLING 0:02:38
109 Preben VAN HECKE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:02:54
110 Vladimir ISAICHEV TEAM KATUSHA 0:02:54
111 Michael ALBASINI ORICA GREENEDGE 0:03:23
112 Michael HEPBURN ORICA GREENEDGE 0:04:31
113 Marcel AREGGER IAM CYCLING 0:04:31
114 Maxim IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 0:04:31
115 Jos VAN EMDEN BELKIN PRO CYCLING 0:04:31
116 Robert WAGNER BELKIN PRO CYCLING 0:04:31
117 Robert FÖRSTER UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 0:04:31
118 Rüdiger SELIG TEAM KATUSHA 0:04:31
119 Paolo LONGO BORGHINI CANNONDALE 0:04:31
120 Alan MARANGONI CANNONDALE 0:04:31
121 Marcel SIEBERG LOTTO-BELISOL 0:04:31
122 John MURPHY UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 0:04:31
123 Michael VAN STAEYEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:04:31
124 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:04:31
125 Gert STEEGMANS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:04:31
126 Danny PATE TEAM SKY 0:04:31
127 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 0:04:31
128 Maarten TJALLINGII BELKIN PRO CYCLING 0:04:31
129 Martijn MAASKANT UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 0:04:31
130 Evan HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 0:04:31
131 Sam BENNETT TEAM NETAPP-ENDURA 0:04:31
132 Nicola BOEM BARDIANI CSF 0:04:31
133 Jelle WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:04:31
134 Kevin ISTA IAM CYCLING 0:04:31
135 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 0:04:31
136 Filippo FORTIN BARDIANI CSF 0:06:19
137 Nicola RUFFONI BARDIANI CSF 0:06:19
138 Paolo COLONNA BARDIANI CSF 0:06:21
139 Sébastien CHAVANEL FDJ.FR 0:07:00
140 Damien GAUDIN AG2R LA MONDIALE 0:07:00
141 Aldo Ino ILESIC UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 0:09:12
142 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 0:11:32

Klasyfikacja generalna:
1 André GREIPEL LOTTO-BELISOL 10:44:20
2 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 0:00:08
3 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA 0:00:10
4 Peter SAGAN CANNONDALE 0:00:14
5 Nacer BOUHANNI FDJ.FR 0:00:16
6 Tom BOONEN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:16
7 Tony GALLOPIN LOTTO-BELISOL 0:00:19
8 Alessandro BAZZANA UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 0:00:19
9 Ben SWIFT TEAM SKY 0:00:20
10 Daniele BENNATI TINKOFF-SAXO 0:00:20
11 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:00:20
12 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 0:00:20
13 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:00:20
14 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:20
15 Roman KREUZIGER TINKOFF-SAXO 0:00:20
16 Francesco GAVAZZI ASTANA PRO TEAM 0:00:20
17 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:00:20
18 Pieter VANSPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:20
19 Daryl IMPEY ORICA GREENEDGE 0:00:20
20 Christopher FROOME TEAM SKY 0:00:20
21 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:20
22 Arnold JEANNESSON FDJ.FR 0:00:20
23 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:00:20
24 Peter VELITS BMC RACING TEAM 0:00:20
25 Jurgen ROELANDTS LOTTO-BELISOL 0:00:20
26 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:00:20
27 Dominik NERZ BMC RACING TEAM 0:00:20
28 Arthur VANOVERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:20
29 Rigoberto URAN URAN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:20
30 Robert GESINK BELKIN PRO CYCLING 0:00:20
31 Pim LIGTHART LOTTO-BELISOL 0:00:20
32 Sergio HENAO MONTOYA TEAM SKY 0:00:20
33 David LOPEZ GARCIA TEAM SKY 0:00:20
34 Pieter JACOBS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:20
35 Frantisek PADOUR TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:20
36 Mikel NIEVE ITURRALDE TEAM SKY 0:00:20
37 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:00:20
38 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:20
39 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:00:20
40 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:20
41 Zico WAEYTENS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:20
42 David DE LA CRUZ MELGAREJO TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:20
43 Frank SCHLECK TREK FACTORY RACING 0:00:20
44 Thomas LÖVKVIST IAM CYCLING 0:00:20
45 Valerio AGNOLI ASTANA PRO TEAM 0:00:20
46 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL 0:00:20
47 Nicolas ROCHE TINKOFF-SAXO 0:00:20
48 Marco CANOLA BARDIANI CSF 0:00:20
49 Leopold KONIG TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:20
50 Enrico BATTAGLIN BARDIANI CSF 0:00:20
51 Jesse SERGENT TREK FACTORY RACING 0:00:20
52 Kenny ELISSONDE FDJ.FR 0:00:20
53 Marc DEMAAR UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 0:00:20
54 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:00:20
55 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 0:00:20
56 Lars Ytting BAK LOTTO-BELISOL 0:00:20
57 Andy SCHLECK TREK FACTORY RACING 0:00:20
58 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:20
59 Lucas EUSER UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 0:00:20
60 Thomas SPRENGERS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:00:20
61 Ivan SANTAROMITA ORICA GREENEDGE 0:00:20
62 Lars BOOM BELKIN PRO CYCLING 0:00:20
63 Domenico POZZOVIVO AG2R LA MONDIALE 0:00:20
64 Joaquim RODRIGUEZ TEAM KATUSHA 0:00:20
65 Matti BRESCHEL TINKOFF-SAXO 0:00:20
66 Moreno MOSER CANNONDALE 0:00:20
67 Fabian CANCELLARA TREK FACTORY RACING 0:00:20
68 Bartosz HUZARSKI TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:20
69 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:00:20
70 Daniel MORENO FERNANDEZ TEAM KATUSHA 0:00:20
71 Cameron MEYER ORICA GREENEDGE 0:00:20
72 Stef CLEMENT BELKIN PRO CYCLING 0:00:20
73 Michael MORKOV TINKOFF-SAXO 0:00:20
74 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 0:00:20
75 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:20
76 Karsten KROON TINKOFF-SAXO 0:00:20
77 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:30
78 Matteo TRENTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:35
79 Christopher JONES UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 0:00:35
80 Oscar GATTO CANNONDALE 0:00:39
81 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:00:44
82 Aliaksandr KUCHYNSKI TEAM KATUSHA 0:00:46
83 Kanstantsin SIUTSOU TEAM SKY 0:00:56
84 Gregory RAST TREK FACTORY RACING 0:01:09
85 Stijn DEVOLDER TREK FACTORY RACING 0:02:15
86 Barry MARKUS BELKIN PRO CYCLING 0:02:16
87 Marcus BURGHARDT BMC RACING TEAM 0:02:16
88 Martin KOHLER BMC RACING TEAM 0:02:16
89 Dario CATALDO TEAM SKY 0:02:16
90 Viacheslav KUZNETSOV TEAM KATUSHA 0:02:16
91 Murilo Antonio FISCHER FDJ.FR 0:02:16
92 William BONNET FDJ.FR 0:02:16
93 Stefano LOCATELLI BARDIANI CSF 0:02:16
94 Manuele BOARO TINKOFF-SAXO 0:02:16
95 Michel KOCH CANNONDALE 0:02:16
96 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:02:19
97 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM 0:02:19
98 Yaroslav POPOVYCH TREK FACTORY RACING 0:02:35
99 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:02:35
100 Hayden ROULSTON TREK FACTORY RACING 0:02:38
101 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:02:51
102 Mathias FRANK IAM CYCLING 0:02:54
103 Cesare BENEDETTI TEAM NETAPP-ENDURA 0:02:58
104 Preben VAN HECKE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:03:04
105 Laurent MANGEL FDJ.FR 0:03:06
106 Vladimir ISAICHEV TEAM KATUSHA 0:03:14
107 Gatis SMUKULIS TEAM KATUSHA 0:03:43
108 Michael ALBASINI ORICA GREENEDGE 0:03:43
109 Jetse BOL BELKIN PRO CYCLING 0:03:48
110 Nicola BOEM BARDIANI CSF 0:04:42
111 Kevin ISTA IAM CYCLING 0:04:48
112 Jelle WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:04:48
113 Michael VAN STAEYEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 0:04:51
114 Robert FÖRSTER UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 0:04:51
115 Sam BENNETT TEAM NETAPP-ENDURA 0:04:51
116 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 0:04:51
117 Rüdiger SELIG TEAM KATUSHA 0:04:51
118 Alan MARANGONI CANNONDALE 0:04:51
119 Evan HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 0:04:51
120 Gert STEEGMANS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:04:51
121 Maxim IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 0:04:51
122 Marcel AREGGER IAM CYCLING 0:04:51
123 Paolo LONGO BORGHINI CANNONDALE 0:04:51
124 Danny PATE TEAM SKY 0:04:51
125 Marcel SIEBERG LOTTO-BELISOL 0:05:06
126 Christopher JUUL JENSEN TINKOFF-SAXO 0:05:11
127 John MURPHY UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 0:05:19
128 Martijn MAASKANT UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 0:05:20
129 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:05:22
130 Jos VAN EMDEN BELKIN PRO CYCLING 0:05:41
131 Maarten TJALLINGII BELKIN PRO CYCLING 0:05:41
132 Gert DOCKX LOTTO-BELISOL 0:05:47
133 Michael HEPBURN ORICA GREENEDGE 0:05:59
134 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 0:06:32
135 Nicola RUFFONI BARDIANI CSF 0:06:35
136 Paolo COLONNA BARDIANI CSF 0:06:37
137 Filippo FORTIN BARDIANI CSF 0:06:39
138 Sébastien CHAVANEL FDJ.FR 0:07:20
139 Robert WAGNER BELKIN PRO CYCLING 0:07:40
140 Damien GAUDIN AG2R LA MONDIALE 0:09:36
141 Aldo Ino ILESIC UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 0:11:51
142 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 0:13:10

 

Foto:bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska/Arek Waluga