Nino SchurterNino Schurter – aktualny mistrz świata MTB, w nowym sezonie wystartuje wraz z ekipą Orica GreenEdge w Tour de Romandie i Tour de Suisse.

Szwajcar na swoim koncie ma w sumie kilkadziesiąt medali Mistrzostw Świata i Europy w MTB w różnych kategoriach wiekowych. Na Igrzyskach Olimpijskich zdobył brąz w Pekinie i srebro w Londynie. Trzykrotnie triumfował w cyklu Pucharu Świata MTB. W świecie kolarzy górskich jest już kompletnie spełniony. Jedyne czego mu brakuje, to tytuł mistrza olimpijskiego.

27-latek poszukuje więc nowych wyzwań. Tym z pewnością będzie przygoda w barwach Orica GreenEdge (australijska ekipa ściga się na rowerach marki Scott, z którą indywidualny kontrakt ma Schurter). Jednocześnie Szwajcar będzie kontynuował swoją przygodę z kolarstwem górskim.

W jego planie startowym, pojawią się dwie szwajcarskie imprezy z kalendarza WorldTour, czyli Tour de Romandie i Tour de Suisse. “Wystartowanie w Tour de Suisse to od zawsze moje marzenie. Moje serce jest w kolarstwie górskim i tam pozostanie, ale jeśli kiedykolwiek mam zamiar wystartować w dużym, szosowym wyścigu, to sezon 2014 jest idealną okazją”, powiedział.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa