hornerChris Horner (Lampre-Merida) nie otrzyma roli lidera drużyny podczas tegorocznego Giro d`Italia. Amerykanin będzie swoistym mentorem dla młodszych kolarzy, takich jak Przemysław Niemiec i Damiano Cunego, którzy dostaną szansę zabłyśnięcia we włoskim Grand Tourze.

Horner rozpocznie sezon w Challenge Mallorca, następnie wystartuje w Volta ao Algarve, Volta a Catalunya, Pais Vasco i w końcu w Giro d`Italia, gdzie jak się okazało, będzie służył młodszym kolegom doświadczeniem.

Lampre ma Niemca i Cunego, których celem ma być Giro, więc Chrisowi pozostaje w tym wyścigu rola mentora. Nie zabierze on zatem roli lidera tym zawodnikom. Być może otrzyma taką podczas Vuelty- powiedział menadżer kolarza, Baden Cooke. – Na Tour de France mają z kolei Rui Costę, ich ścieżki nie mogę przeciąć się w jednym wyścigu. To dwóch najsilniejszych kolarzy na świecie, którzy muszą mieć oddzielne plany startowe- dodał.

Menadżer Lampre, Brent Copeland nie szczędzi słów uznania dla umiejętności Chrisa Hornera i podkreśla, że pozyskanie “weterana” peletonu jest wartościowym zakupem.

Horner jest znakomitym technicznie zawodnikiem, świetnym góralem i jednym z najbardziej inteligentnych kolarzy w peletonie. Pasuje więc idealnie do naszego składu, który chce powalczyć o klasyfikację generalną w wyścigach wieloetapowych. Ludzie, którzy pracowali poprzednio z Chrisem potwierdzają wyżej wymienione umiejętności. To wszystko przyniesie naszemu zespołowi wartość, z której będą mogli skorzystać młodzi kolarze, w których tak inwestujemy- oznajmił Copeland.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska