NetApp EnduraZespół NetApp-Endura znalazł się w gronie czterech drużyn, które zostały obdarowane “dziką kartą” na Tour de France 2014. Kierownictwo teamu Bartosza Huzarskiego, uznaje to za “spełnienie marzeń”.

Jednocześnie niemiecki skład będzie pierwszym od 2010 roku zespołem z tego kraju, który weźmie udział w Grand Boucle. Ostatnio w Wielkiej Pętli ścigał się nieistniejący już Milram. “Nasz sen się spełni”, powiedział kierownik zespołu – Ralph Denkh. “Pracowaliśmy na to od pierwszego dnia powstania zespołu. Nasze marzenie stało się rzeczywistością, a to sprawiło, że cała drużyna wpadła w euforyczny nastrój. Nie mogliśmy oczekiwać lepszych wiadomości przed naszym otwarciem sezonu”.

“Oczywiście postaramy się odwzajemnić organizatorom, za wielkie zaufanie, którym nas obdarzono. Wielką zaletą jest także to, że ta informacja zapadła tak wcześnie. Dzięki temu możemy przygotować naszych najlepszych zawodników do najważniejszego startu”, zakończył.

Oprócz Tour de France – NetApp-Endura dostała także zaproszenia na inne wyścigi WorldTour. Zobaczmy ich na pewno m.in w Milan-Sanremo, Tirreno-Adriatico, Critérium du Dauphiné, a pod koniec sezonu w Il Lombardia.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa