Sacha ModoloSiódmy i zarazem ostatni etap Tour de San Luis wygrał Sacha Modolo (Lampre-Merida), który zwyciężył po finiszu z peletonu. Triumf w klasyfikacji generalnej zapisał Nairo Quintana (Movistar).

Ostatni odcinek prowadził z San Luis do Terrazas del Portezuelo i liczył 148,1 km. Profil etapu zaliczał się do płaskich, choć było kilka pagórków, a na 17. kilometrze usytuowano premię górską trzeciej kategorii.

W ucieczkę dnia najpierw zabrali się Carlos Ochoa (Androni Giocattoli-Venezuela) i Cleberson Weber (Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia). Później do tej dwójki dołączyli Pablo Alarcon (Pino Road) oraz Carlos Betancur (AG2R). Był moment, kiedy wypracowali sobie przewagę czterech minut, ale zostali doścignięci przez peleton 30 km przed metą.

W sprinterskim pojedynku przed kreską widać było dużo więcej sił w nogach Sachy Modolo, który bardzo dobrze rozprowadzony, z łatwością pokonał Petera Sagana (Cannondale). Trzecie miejsce na etapie przypadło ostatniemu rozprowadzającemu Modolo, Maximiliano Richeze.

W klasyfikacji górskiej zwyciężył Nairo Quintana, młodzieżowej Adam Yates (Orica), a drużynowej San Luis Somos Todos.

Wyniki etapu:

1 MODOLO Sacha [www.procyclingstats.com] Lampre – Merida 16 20 3:13:28
2 SAGAN Peter Cannondale 11 12 ,,
3 RICHEZE Ariel Maximiliano Lampre – Merida 6 7 ,,
4 RICHEZE Mauro Abel Argentina 5 5 ,,
5 KEUKELEIRE Jens [www.procyclingstats.com] Orica GreenEDGE 4 4 ,,
6 NIZZOLO Giacomo Trek Factory Racing 2 3 ,,
7 BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Venezuela 2 ,,
8 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team 1 ,,
9 BOONEN Tom Omega Pharma – Quick-Step ,,
10 PHINNEY Taylor [www.procyclingstats.com] BMC Racing Team ,,
11 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia ,,
12 KRUOPIS Aidis Orica GreenEDGE ,,
13 KEOUGH Luke UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,
14 FONSECA Armindo Bretagne- Séché Environnement ,,
15 VENTOSO ALBERDI Francisco José [www.procyclingstats.com] Movistar Team ,,
16 DE MAAR Marc UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,
17 HAEDO Juan Jose Jamis – Hagens Berman ,,
18 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,
19 DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia ,,
20 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel [www.procyclingstats.com] Team Colombia ,,
21 FARRAR Tyler Garmin – Sharp 0:07
22 INTXAUSTI Beńat Movistar Team ,,
23 EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,
24 POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale ,,
25 YATES Adam [www.procyclingstats.com] Orica GreenEDGE ,,
26 KANGERT Tanel Astana Pro Team ,,
27 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander Movistar Team ,,
28 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step ,,
29 ARREDONDO MORENO Julian David Trek Factory Racing ,,
30 BIDEAU Jean Marc [www.procyclingstats.com] Bretagne- Séché Environnement ,,
31 CRESPO Marcos Buenos Aires Provincia ,,
32 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban Team Colombia 0:12
33 GODOY Sergio Daniel San Luis Somos Todos ,,
34 MOYANO Enzo Josue San Luis Somos Todos ,,
35 NERZ Dominik BMC Racing Team ,,
36 SEPúLVEDA Eduardo Bretagne- Séché Environnement ,,
37 ATAPUMA HURTADO John Darwin BMC Racing Team ,,
38 STETINA Peter BMC Racing Team ,,
39 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey Movistar Team ,,
40 GADAY OROZCO Lucas Manuel [www.procyclingstats.com] Buenos Aires Provincia 0:15
41 DELAPLACE Anthony Bretagne- Séché Environnement ,,
42 GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement ,,
43 ALZATE ESCOBAR Carlos Eduardo UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,
44 WARBASSE Lawrence BMC Racing Team ,,
45 KING Benjamin Garmin – Sharp ,,
46 DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia ,,
47 VALENCIA Juan Pablo Team Colombia ,,
48 GAIMON Phillip Garmin – Sharp ,,
49 ALARCON Pablo Chile ,,
50 SQUIRE Rob [www.procyclingstats.com] Jamis – Hagens Berman ,,
51 VANOTTI Alessandro Astana Pro Team 0:21
52 LANDA MEANA Mikel Astana Pro Team ,,
53 LASTRAS GARCIA Pablo Movistar Team ,,
54 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Venezuela ,,
55 BRENES OBANDO Gregory Jamis – Hagens Berman ,,
56 HONDO Danilo Trek Factory Racing ,,
57 DIAZ Daniel San Luis Somos Todos ,,
58 GATTO Oscar Cannondale ,,
59 FACCHINI Patrick Androni Giocattoli – Venezuela ,,
60 MARTINEZ Yasmani [www.procyclingstats.com] Cuba ,,
61 BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step ,,
62 WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk ,,
63 VANDENBERGH Stijn Omega Pharma – Quick-Step ,,
64 LUCERO Alfredo San Luis Somos Todos 0:30
65 LEZICA Facundo Argentina ,,
66 ZILIOLI Gianfranco Androni Giocattoli – Venezuela ,,
67 MALDONADO Ignacio Uruguay ,,
68 CUNEGO Damiano Lampre – Merida ,,
69 CABRERA GONZALEZ Ramiro Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia ,,
70 VIEIRA Alcides Flaviano [www.procyclingstats.com] Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia ,,
71 ZUBELDIA AGIRRE Haimar Trek Factory Racing ,,
72 SILVESTRE Fábio Trek Factory Racing ,,
73 ALVARADO Adrian Chile ,,
74 GODOY ORMENESE Caio Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 0:36
75 NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale ,,
76 WEBER Cleberson Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia ,,
77 TIVANI PEREZ German Nicolas Argentina ,,
78 POZZATO Filippo Lampre – Merida 0:40
79 RAMOS Rubén Argentina ,,
80 KORETZKY Clément [www.procyclingstats.com] Bretagne- Séché Environnement ,,
81 QUINZIATO Manuel BMC Racing Team 0:55
82 KESSIAKOFF Fredrik Astana Pro Team 0:57
83 BOLIVAR HERNANDEZ Isaac UnitedHealthcare Presented by Maxxis 1:00
84 NIBALI Vincenzo Astana Pro Team ,,
85 CARUSO Giampaolo Team Katusha ,,
86 VAN DEN BROECK Jurgen Lotto Belisol Team ,,
87 RODRIGUES DA SILVA Thiago Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia ,,
88 LOSADA ALGUACIL Alberto Team Katusha ,,
89 VICIOSO ARCOS Ángel Team Katusha ,,
90 MARTINEZ Cristian [www.procyclingstats.com] San Luis Somos Todos ,,
91 DA ROSA Cristian Egidio Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia ,,
92 DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk ,,
93 MONTAGUTI Matteo AG2R La Mondiale ,,
94 SERPA PEREZ Jose Rodolfo Lampre – Merida ,,
95 PERAUD Jean-Christophe AG2R La Mondiale ,,
96 PEREZ Walter Fernando Buenos Aires Provincia ,,
97 ARMEE Sander Lotto Belisol Team ,,
98 CLARKE Jonathan UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,
99 MOSER Moreno Cannondale ,,
100 GUZMáN Jonathan [www.procyclingstats.com] Chile ,,
101 MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk ,,
102 ANACONA GOMEZ Winner Lampre – Merida ,,
103 MALORI Adriano Movistar Team ,,
104 VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk ,,
105 FERRARI Fabricio Uruguay ,,
106 DEHAES Kenny Lotto Belisol Team 1:05
107 WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team 1:14
108 DANIELSON Thomas Garmin – Sharp ,,
109 BROWN Nathan Garmin – Sharp ,,
110 MASCARANAS Richard [www.procyclingstats.com] Uruguay ,,
111 CURUCHET Juan Ignacio Argentina ,,
112 ALONSO Lisnandi Cuba ,,
113 LOPEZ FONSECA Yennier Cuba ,,
114 CONTRERAS Emiliano Argentina ,,
115 BARRIENTOS Julian Argentina ,,
116 MORENO FERNáNDEZ Daniel Team Katusha ,,
117 RODRIGUEZ OLIVER Joaquim Team Katusha ,,
118 SANTAROMITA Ivan Orica GreenEDGE ,,
119 OCHOA Carlos José Androni Giocattoli – Venezuela ,,
120 GIACINTI Jorge [www.procyclingstats.com] San Luis Somos Todos ,,
121 NUńEZ Sixto Uruguay ,,
122 TOLOSA Sebastián José Buenos Aires Provincia ,,
123 SIVORI Ariel Buenos Aires Provincia ,,
124 SELLA Emanuele Androni Giocattoli – Venezuela ,,
125 ARONE Claudio Marcelo Buenos Aires Provincia ,,
126 BURMANN Wolfgang Chile ,,
127 SCARPONI Michele Astana Pro Team ,,
128 ALMONACID GONZáLES Patricio Chile ,,
129 GARRIDO ZENTENO Gonzalo Chile ,,
130 GUEVARA ARGUELLO Emanuel Domingo [www.procyclingstats.com] San Luis Somos Todos ,,
131 MARCATO Marco Cannondale 1:27
132 VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step 1:45
133 MEIER Christian Orica GreenEDGE 1:00
134 GADAY OROZCO Julian Paulo Buenos Aires Provincia 2:05
135 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R La Mondiale ,,
136 JACQUES-MAYNES Benjamin Jamis – Hagens Berman 5:12
137 MARCOS Leandro Cuba 14:26

Klasyfikacja generalna:

1 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander [www.procyclingstats.com] Movistar Team 80 100 24:48:48
2 GAIMON Phillip Garmin – Sharp 56 70 0:43
3 GODOY Sergio Daniel San Luis Somos Todos 32 50 2:02
4 ARREDONDO MORENO Julian David Trek Factory Racing 24 36 2:54
5 MOYANO Enzo Josue [www.procyclingstats.com] San Luis Somos Todos 20 28 3:04
6 SEPúLVEDA Eduardo Bretagne- Séché Environnement 16 24 3:43
7 DE MAAR Marc UnitedHealthcare Presented by Maxxis 12 20 3:44
8 STETINA Peter BMC Racing Team 8 18 3:51
9 ATAPUMA HURTADO John Darwin BMC Racing Team 7 16 3:57
10 POZZOVIVO Domenico [www.procyclingstats.com] AG2R La Mondiale 6 14 4:03
11 YATES Adam Orica GreenEDGE 5 12 4:35
12 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel Team Colombia 3 10 5:08
13 EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis 8 6:09
14 BOLIVAR HERNANDEZ Isaac UnitedHealthcare Presented by Maxxis 7 6:10
15 ANACONA GOMEZ Winner [www.procyclingstats.com] Lampre – Merida 6 6:25
16 MEIER Christian Orica GreenEDGE 5 8:11
17 ZUBELDIA AGIRRE Haimar Trek Factory Racing 4 8:15
18 SQUIRE Rob Jamis – Hagens Berman 3 8:27
19 ZILIOLI Gianfranco Androni Giocattoli – Venezuela 2 ,,
20 CUNEGO Damiano [www.procyclingstats.com] Lampre – Merida 1 8:31
21 WEBER Cleberson Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 9:25
22 DANIELSON Thomas Garmin – Sharp 9:50
23 SCARPONI Michele Astana Pro Team 9:56
24 VAN DEN BROECK Jurgen Lotto Belisol Team 10:12
25 GUILLOU Florian [www.procyclingstats.com] Bretagne- Séché Environnement 11:29
26 SERPA PEREZ Jose Rodolfo Lampre – Merida 12:48
27 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia 12:50
28 SELLA Emanuele Androni Giocattoli – Venezuela 13:15
29 LUCERO Alfredo San Luis Somos Todos 13:25
30 BRAMBILLA Gianluca [www.procyclingstats.com] Omega Pharma – Quick-Step 14:13
31 GODOY ORMENESE Caio Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 15:31
32 NERZ Dominik BMC Racing Team 15:57
33 VIEIRA Alcides Flaviano Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 17:20
34 VALENCIA Juan Pablo Team Colombia 17:41
35 DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia 18:01
36 LANDA MEANA Mikel Astana Pro Team 18:36
37 WARBASSE Lawrence BMC Racing Team ,,
38 KING Benjamin Garmin – Sharp 20:16
39 SANTAROMITA Ivan Orica GreenEDGE 20:27
40 LOSADA ALGUACIL Alberto [www.procyclingstats.com] Team Katusha 20:35
41 DIAZ Daniel San Luis Somos Todos 20:52
42 GADAY OROZCO Lucas Manuel Buenos Aires Provincia 21:30
43 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey Movistar Team 22:21
44 NIBALI Vincenzo Astana Pro Team 22:58
45 INTXAUSTI Beńat Movistar Team 23:13
46 HONDO Danilo Trek Factory Racing 23:31
47 FACCHINI Patrick Androni Giocattoli – Venezuela 23:46
48 OCHOA Carlos José Androni Giocattoli – Venezuela 23:59
49 MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk 24:03
50 DELAPLACE Anthony [www.procyclingstats.com] Bretagne- Séché Environnement 24:07
51 BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement 24:17
52 PHINNEY Taylor BMC Racing Team 24:39
53 KANGERT Tanel Astana Pro Team 25:20
54 PERAUD Jean-Christophe AG2R La Mondiale 25:43
55 MALDONADO Ignacio Uruguay 25:54
56 DA ROSA Cristian Egidio Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 25:57
57 FERRARI Fabricio Uruguay 26:32
58 CARUSO Giampaolo Team Katusha 26:40
59 DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia 26:48
60 KORETZKY Clément [www.procyclingstats.com] Bretagne- Séché Environnement 27:03
61 SIVORI Ariel Buenos Aires Provincia 27:07
62 GIACINTI Jorge San Luis Somos Todos 27:22
63 BOONEN Tom Omega Pharma – Quick-Step 27:46
64 BURMANN Wolfgang Chile 29:16
65 KEUKELEIRE Jens Orica GreenEDGE 29:54
66 MONTAGUTI Matteo AG2R La Mondiale 29:56
67 RAMOS Rubén Argentina ,,
68 WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team 29:58
69 BRENES OBANDO Gregory Jamis – Hagens Berman 30:39
70 VANDENBERGH Stijn [www.procyclingstats.com] Omega Pharma – Quick-Step 30:43
71 RODRIGUEZ OLIVER Joaquim Team Katusha 30:50
72 ALARCON Pablo Chile 31:18
73 JACQUES-MAYNES Benjamin Jamis – Hagens Berman 31:32
74 KESSIAKOFF Fredrik Astana Pro Team 32:11
75 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban Team Colombia 32:34
76 SAGAN Peter Cannondale 32:39
77 MORENO FERNáNDEZ Daniel Team Katusha 33:11
78 MARCATO Marco Cannondale 33:37
79 QUINZIATO Manuel BMC Racing Team 34:16
80 VAN DER SANDE Tosh [www.procyclingstats.com] Lotto Belisol Team 35:46
81 MALORI Adriano Movistar Team 36:00
82 MOSER Moreno Cannondale 36:35
83 ALZATE ESCOBAR Carlos Eduardo UnitedHealthcare Presented by Maxxis 36:46
84 PERON Andrea Team Novo Nordisk 36:53
85 LOPEZ FONSECA Yennier Cuba 37:00
86 NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale 37:30
87 KRUOPIS Aidis Orica GreenEDGE 37:49
88 KEOUGH Luke UnitedHealthcare Presented by Maxxis 38:09
89 POZZATO Filippo Lampre – Merida 38:10
90 VICIOSO ARCOS Ángel [www.procyclingstats.com] Team Katusha 38:24
91 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 38:50
92 HAEDO Juan Jose Jamis – Hagens Berman 39:00
93 MARTINEZ Yasmani Cuba 39:01
94 VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk 39:18
95 VANOTTI Alessandro Astana Pro Team 39:45
96 GATTO Oscar Cannondale 39:59
97 VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 40:39
98 NIZZOLO Giacomo Trek Factory Racing 40:41
99 FARRAR Tyler Garmin – Sharp 41:24
100 GARRIDO ZENTENO Gonzalo [www.procyclingstats.com] Chile 42:22
101 LASTRAS GARCIA Pablo Movistar Team 42:25
102 ARMEE Sander Lotto Belisol Team ,,
103 ALONSO Lisnandi Cuba 42:46
104 CLARKE Jonathan UnitedHealthcare Presented by Maxxis 42:54
105 LEZICA Facundo Argentina 43:18
106 ALVARADO Adrian Chile 43:57
107 CABRERA GONZALEZ Ramiro Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 44:19
108 CRESPO Marcos Buenos Aires Provincia 44:45
109 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Venezuela 44:51
110 ALMONACID GONZáLES Patricio [www.procyclingstats.com] Chile 45:38
111 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R La Mondiale 45:52
112 GUEVARA ARGUELLO Emanuel Domingo San Luis Somos Todos 45:54
113 MODOLO Sacha Lampre – Merida 45:56
114 MASCARANAS Richard Uruguay 46:03
115 CURUCHET Juan Ignacio Argentina 46:54
116 BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Venezuela 47:11
117 DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk 47:39
118 BROWN Nathan Garmin – Sharp ,,
119 TOLOSA Sebastián José Buenos Aires Provincia 48:47
120 RICHEZE Ariel Maximiliano [www.procyclingstats.com] Lampre – Merida 48:53
121 GUZMáN Jonathan Chile 51:03
122 FONSECA Armindo Bretagne- Séché Environnement 51:28
123 VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step 51:47
124 CONTRERAS Emiliano Argentina 54:25
125 BARRIENTOS Julian Argentina 54:48
126 ARONE Claudio Marcelo Buenos Aires Provincia 56:11
127 WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk 56:49
128 DEHAES Kenny Lotto Belisol Team 57:18
129 SILVESTRE Fábio Trek Factory Racing 1:00:51
130 MARTINEZ Cristian [www.procyclingstats.com] San Luis Somos Todos 1:01:10
131 TIVANI PEREZ German Nicolas Argentina 1:01:36
132 RICHEZE Mauro Abel Argentina 1:04:20
133 PEREZ Walter Fernando Buenos Aires Provincia 1:10:53
134 NUńEZ Sixto Uruguay 1:12:45
135 GADAY OROZCO Julian Paulo Buenos Aires Provincia 1:16:20
136 MARCOS Leandro Cuba 1:17:22
137 RODRIGUES DA SILVA Thiago Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia 1:30:29

Foto: bettniphoto.net

Marta Wiśniewska