Richie PorteRichie Porte (Team Sky) za główny cel w sezonie 2014 postawił sobie Giro d`Italia. Tasmańczyk, który był głównym pomocnikiem Chrisa Froome`a podczas ubiegłorocznego Tour de France, twierdzi, że jest w stanie powalczyć o triumf w klasyfikacji generalnej włoskiego Grand Touru.

Rola lidera Teamu Sky w tym legendarnym wyścigu, będzie pierwszym tak poważnym wyzwaniem w karierze 28-letniego Porte. Zatem naturalne są pytania o to, czy zniesie trudy trzytygodniowego wyścigu oraz jak poradzi sobie z presją.

Wygrana w zeszłorocznym Paryż-Nicea była spełnieniem moich marzeń. Zresztą cały sezon ułożył się dla mnie fantastycznie, ale ja chcę pójść o krok dalej. W Giro startowałem już dwukrotnie. Pierwszy raz był to mój debiut w Wielkim Tourze i wygrałem w nim klasyfikację młodzieżową oraz przez trzy dni jechałem w różowej koszulce lidera. Mam więc dobre wspomnienia z tej imprezy – powiedział pewny siebie Porte dla oficjalnej strony Sky.

Giro d`Italia 2014 nie jest jednak jedynym celem Porte. Chciałby on także pomóc swojemu bliskiemu koledze, Froome`owi, obronić tytuł zwycięzcy Wielkiej Pętli.

Rozmawiałem z Timem Kerrisonem [ główny menadżer Sky ds. wyścigowych- przyp.red.] jak zrobić, abym po przejechaniu Giro był gotowy do pomocy Chrisowi na Tour de France. Jeżeli Chris chce wygrać Tour jeszcze raz, a myślę, że to zrobi, to ja chcę mu w tym towarzyszyć – zadeklarował Richie Porte.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska