kangert nibaliTanel Kangert (Astana) nie wystąpi ponownie w Giro d’Italia. Ekipa Astany postanowiła, że Estończyk zadebiutuje na Tour de France i pomoże Nibaliemu w odniesieniu zwycięstwa.

Kangert w minionym sezonie był jednym z budowniczych sukcesu Nibaliego na Giro d’Italia. Sam zakończył rywalizację na 14. miejscu, a na Vuelcie zajął 11. miejsce. Dodatkowo indywidualnie na włoskim wyścigu dwukrotnie zajmował pozycję na podium etapowym. 26 letni zawodnik ma na swoim koncie już cztery ukończone Wielkie Toury, ale dopiero w 2014 roku pojawi się po raz pierwszy na trasie Tour de France.

„Na chwilę obecną TdF jest w moim planie startowym. Taką decyzję podjął zespół, a ja cieszę się z takiego obrotu sprawy. Zacznę sezon od Tour de San Luis, a później w każdym z wyścigów będziemy występowali razem z Vincenzo. Ostatnim występem przed Wielką Pętlą będzie Tour de Romandie. Giro d’Italia to mój ulubiony wyścig, ale przyszedł czas na spróbowanie się na trasie TdF. Dobrze, że w debiucie będę pomocnikiem, a nie będę jechał jako lider. W przyszłości chcę wrócić na Giro w roli lidera i uzyskać jeszcze lepszy rezultat.” mówi Kangert.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments