zoidlRiccardo Zoidl, nowy nabytek Trek Factory Racing wystartuje w przyszłorocznym Giro d’Italia. 25. letni Austriak to jedno z objawień zakończonego sezonu.

Po kilku bezbarwnych latach w austriackich ekipach, w sezonie 2013 Zoidl został jednym z bohaterów kolarskiego peletonu. 25. latek wygrał ranking UCI Europe Tour, w pokonanym polu zostawiając Bryana Coquarda (Europcar) i Davide Rebellina (CCC Polsat Polkowice). Jego najważniejszym triumfem było zwycięstwo w generalce Tour of Austria. Wygrał także Oberösterreichrundfahrt, Circuit des Ardennes International i został mistrzem swojego kraju w wyścigu ze startu wspólnego.

Bardzo dobre wyniki spowodowały, że był bardzo łakomym kąskiem na rynku transferowym. Ostatecznie trafił do Trek Factory Racing, gdzie spotka się między innymi z braćmi Schleck czy Fabianem Cancellarą. Jak sam mówi, jego głównym celem będzie udowodnienie, że wspaniały wynik na Tour of Austria nie był dziełem przypadku. To dobry góral, który nieźle radzi sobie w samotnej walce na czas. Jest przymierzany do występu na Giro d’Italia, co byłoby sporym wyzwaniem dla tego zawodnika. Jednak patrząc na skład jego nowej ekipy, jest wielka szansa, że będzie on nawet liderem na ten Wielki Tour.

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments