euskadiWygląda na to, że przedstawiciele Kraju Basków nie będą mieli żadnej zawodowej ekipy kolarskiej. Po rozpadzie Euskaltel – Euskadi, także kontynentalne Euskadi może nie wystartować w przyszłym sezonie.

To jest przełomowy sezon w światowym kolarstwie, także z powodów finansowych. Kilka grup kolarskich przestaje istnieć, a ten kryzys dotknął także Basków. Od dłuższego czasu było wiadomo, że będąca w World Tour drużyna Euskaltel – Euskadi znika z kolarskiej mapy. Teraz okazuje się, że podobny los może spotkać kontynentalne Euskadi. Mimo złożenia wniosku do UCI kierownictwo ekipy nie widzi szans na dalszą egzystencję. Problemem jest oczywiście brak sponsorów, a co za tym idzie niedostateczna stabilizacja finansowa.

Hiszpania wygrywając w klasyfikacji narodów rankingu UCI miała w tym roku 4 drużyny (Movistar, Caja Rural-Seguros RGA, Euskadi i Burgos BH – Castilla y Leon). Na sezon 2014 zarejestrowane są dwie ekipy (Movistar i Caja Rural-Seguros RGA), ale może dołączy do tego grona Burgos BH – Castilla y Leon.

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments