Chris FroomeEusebio Unzue, szef ekipy Movistar potwierdza, iż w przeszłości negocjował z brytyjskim kolarzem Sky – Chrisem Froom’em. 

W wywiadzie dla Diario de Navarra Eusebio Unzue i Jose Luis Arrieta zdradzili, że prowadzili rozmowy ze zwycięzcą tegorocznego Tour de France

“Staraliśmy się ściągnąć Froom’a do Movistaru, już w 2011 roku podczas Vuelta a Espana negocjowaliśmy, jednak nie udało nam się porozumieć. Sky nie chciało pozbyć się wielkiego talentu” – mówi Unzue.

Ten rok był dla Brytyjczyka najlepszy w dotychczasowej karierze. Froome w tym sezonie do największych sukcesów poza wygraniem Tour de France może zaliczyć “generalkę” Criterium International, Tour de Romandie, Critérium du Dauphiné oraz Tour of Oman. Na drugiej pozycji zakończył tegoroczne Tirreno-Adriatico.

Przypomnijmy, że w końcowym rankingu UCI drużyna Movistar zajęła pierwsze miejsce, pokonując obecną ekipę Froom’a – Team Sky.

“Jesteśmy najlepszą drużny 2013 roku, od Australii do Chin bardzo ciężko walczyliśmy, ostatecznie pokonując Sky w ostatnim wyścigu sezonu – Tour of Beijing” – mówi Unzue.