Theo BosTheo Bos (Belkin Pro Cycling) drugi dzień z rzędu najszybciej finiszował w końcówce etapu Tour of Hainan. Liderem pozostał Moreno Hofland (Belkin Pro Cycling). Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) był 15.

Kolejny sprinterski etap chińskiej etapówki prowadził z Haikou do Qionghai o długości 147 kilometrów. Wzorowy pociąg ustawili znów kolarze Belkin Pro Cycling. Najszybciej finiszował Theo Bos, który podobnie jak wczoraj pokonał lidera wyścigu – Moreno Hoflanda. Trzeci finiszował Yuri Metlishenko (Reprezentacja Ukrainy).

Bartek Matysiak finiszował na 15. miejscu. W klasyfikacji generalnej Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) cały czas jest 10.

Wyniki:

1 BOS Theo Belkin Pro Cycling Team 3:19:34
2 HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team ,,
3 METLUSHENKO Yuri Ukraine ,,
4 BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team ,,
5 JULES Justin La Pomme Marseille ,,
6 GONçALVES José La Pomme Marseille ,,
7 KURTH Michael Team Quantec – Indeland ,,
8 SCHNAIDT Fabian Champion System Pro Cycling Team ,,
9 SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project ,,
10 WALKER William Drapac Cycling Team ,,
11 SHPILEVSKY Boris RTS Racing Team ,,
12 PALMER Thomas Drapac Cycling Team ,,
13 ROGERS Rico Dene Thomas Synergy Baku Cycling Project ,,
14 PREMONT Christophe Crelan-Euphony ,,
15 MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice ,,
16 JIANG Zhi Hui Max Success Sports ,,
17 HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,
18 LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
19 SMIRNOVS Andris Rietumu – Delfin ,,
20 WERST Raymond Team Quantec – Indeland ,,
21 MANAN Anuar Synergy Baku Cycling Project ,,
22 AVERIN Maksym Atlas Personal – Jakroo ,,
23 CHAN Yat Wai Hong Kong China ,,
24 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille ,,
25 DONG Xiaoyong China ,,
26 GU Ying Chuan Max Success Sports ,,
27 MONREAL Florian Team Quantec – Indeland ,,
28 LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team ,,
29 GRECHYN Serhiy Ukraine ,,
30 KONONENKO Mykhaylo Ukraine ,,
31 BUTS Vitaliy Ukraine ,,
32 BUTTŇ Federico Burgos BH – Castilla y Leon ,,
33 XUE Chao Hua Max Success Sports ,,
34 EDMüLLER Benjamin Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
35 ALITIS Uldis Rietumu – Delfin ,,
36 KEI CHANG Wei RTS Racing Team ,,
37 QIN Chen Lu Max Success Sports ,,
38 WU Shengjun China ,,
39 BAI Lijun Max Success Sports ,,
40 KO Siu Wai Hong Kong China ,,
41 QIAO Feng China Hainan Yindongli Cycling Team ,,
42 ZHAO Kang China Hainan Yindongli Cycling Team ,,
43 CHEUNG King Wai Hong Kong China ,,
44 CLANCY Stephen Team Novo Nordisk ,,
45 HO Burr Hong Kong China ,,
46 HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk ,,
47 AMORISON Frédéric Crelan-Euphony ,,
48 BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,
49 LEUNG Chun Wing Hong Kong China ,,
50 ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project ,,
51 PRUUS Peeter Rietumu – Delfin ,,
52 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,,
53 HERNANDEZ Dario Burgos BH – Castilla y Leon ,,
54 GAZVODA Gregor Champion System Pro Cycling Team ,,
55 ZAGORODNY Volodymyr Ukraine ,,
56 BENOIT Andre Team Quantec – Indeland ,,
57 LIU Jie China ,,
58 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice ,,
59 GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
60 WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk ,,
61 PERRY Aaron Team Novo Nordisk ,,
62 SAINT MARTIN Clément La Pomme Marseille ,,
63 ZHANG Jinde China ,,
64 MCCONVEY Connor Synergy Baku Cycling Project ,,
65 MORRIS Justin Stuart Team Novo Nordisk ,,
66 VASYLYUK Andriy Ukraine ,,
67 LIU Yilin Hengxiang Cycling Team ,,
68 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,
69 VAN WINDEN Dennis Belkin Pro Cycling Team ,,
70 RETSCHKE Robert Team Quantec – Indeland ,,
71 WINTER Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,
72 PEETERS Kevin Crelan-Euphony ,,
73 CRAVEN Dan Synergy Baku Cycling Project ,,
74 PRIA Lars Rietumu – Delfin ,,
75 BECIS Armands Rietumu – Delfin ,,
76 RANACHER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
77 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,
78 WU Nan Max Success Sports ,,
79 YANG Jin China Hainan Yindongli Cycling Team ,,
80 LI Fuyu Hengxiang Cycling Team ,,
81 LAGKUTI Sergiy Ukraine ,,
82 TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille ,,
83 XING Fu Hengxiang Cycling Team ,,
84 ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille ,,
85 GOESINNEN Floris Drapac Cycling Team ,,
86 NI Yi Hui Max Success Sports ,,
87 MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice ,,
88 WANG Xin China ,,
89 DESTRIBOIS Alex RTS Racing Team ,,
90 BRAMBILLA Giorgio Atlas Personal – Jakroo ,,
91 LAPTHORNE Darren Drapac Cycling Team ,,
92 WU Lok Chun Hong Kong China ,,
93 HALMURATOV Muradjan RTS Racing Team ,,
94 DUENAS NEVADO Moises Burgos BH – Castilla y Leon ,,
95 CRAVANZOLA Paolo Team Novo Nordisk ,,
96 RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice ,,
97 POLIVODA Oleksandr Atlas Personal – Jakroo ,,
98 JIAO Pengda Champion System Pro Cycling Team ,,
99 CHAN Hing Chun Hong Kong China ,,
100 KLIMIANKOU Kanstantsin Atlas Personal – Jakroo ,,
101 LAVIEU Antoine La Pomme Marseille ,,
102 WU Peilun China ,,
103 HUCKER Robbie Drapac Cycling Team ,,
104 RIUTORT MARTINEZ Juan Carlos Burgos BH – Castilla y Leon ,,
105 DEL PINO CORROCHANO Jesus Burgos BH – Castilla y Leon ,,
106 BREYNE Jonathan Crelan-Euphony ,,
107 LIU Biao Champion System Pro Cycling Team ,,
108 SOROKIN Dimitriy Rietumu – Delfin ,,
109 RUDOLPH Malcolm Drapac Cycling Team ,,
110 XU Gang Champion System Pro Cycling Team ,,
111 OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team ,,
112 LOOZEN Luc Team Quantec – Indeland ,,
113 MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
114 LIU Jianpeng Hengxiang Cycling Team ,,
115 BELDA GARCIA David Burgos BH – Castilla y Leon ,,
116 WANG Bo Hengxiang Cycling Team ,,
117 MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk ,,
118 JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project ,,
119 WU Wenguo China Hainan Yindongli Cycling Team ,,
120 VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team ,,
121 SHI Hao Hengxiang Cycling Team 0:32
122 GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team 0:47
123 KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 0:00
124 CAO Bo China Hainan Yindongli Cycling Team 1:31
125 VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin ,,
126 CHEN Siyuan China 0:00
127 HELLMANN Julian Team Quantec – Indeland ,,
128 STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice ,,

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team 9:22:33
2 (2) AMORISON Frédéric Crelan-Euphony 0:33
3 (3) LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team 0:43
4 (4) SCHNAIDT Fabian Champion System Pro Cycling Team 0:47
5 (7) WALKER William Drapac Cycling Team ,,
6 (6) WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk ,,
7 (5) VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team ,,
8 (8) PEETERS Kevin Crelan-Euphony 0:49
9 (11) GONçALVES José La Pomme Marseille 0:50
10 (10) HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,,
11 (9) HERNANDEZ Dario Burgos BH – Castilla y Leon ,,
12 (12) KONONENKO Mykhaylo Ukraine ,,
13 (13) ZAGORODNY Volodymyr Ukraine 0:54
14 (15) MCCONVEY Connor Synergy Baku Cycling Project ,,
15 (14) LAPTHORNE Darren Drapac Cycling Team ,,
16 (16) BOS Theo Belkin Pro Cycling Team 0:58
17 (71) VASYLYUK Andriy Ukraine 1:11
18 (17) MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille 1:14
19 (40) METLUSHENKO Yuri Ukraine ,,
20 (74) BENOIT Andre Team Quantec – Indeland ,,
21 (18) BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team 1:16
22 (28) MANAN Anuar Synergy Baku Cycling Project ,,
23 (19) CHEUNG King Wai Hong Kong China ,,
24 (88) JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project 1:17
25 (23) JULES Justin La Pomme Marseille 1:18
26 (24) KURTH Michael Team Quantec – Indeland ,,
27 (22) SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project ,,
28 (20) LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
29 (21) AVERIN Maksym Atlas Personal – Jakroo ,,
30 (27) PALMER Thomas Drapac Cycling Team ,,
31 (26) JIANG Zhi Hui Max Success Sports ,,
32 (25) SMIRNOVS Andris Rietumu – Delfin ,,
33 (31) ROGERS Rico Dene Thomas Synergy Baku Cycling Project ,,
34 (29) DONG Xiaoyong China ,,
35 (30) MONREAL Florian Team Quantec – Indeland ,,
36 (38) MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice ,,
37 (35) BUTTŇ Federico Burgos BH – Castilla y Leon ,,
38 (39) GU Ying Chuan Max Success Sports ,,
39 (34) ZHAO Kang China Hainan Yindongli Cycling Team ,,
40 (43) WERST Raymond Team Quantec – Indeland ,,
41 (49) HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,
42 (41) KO Siu Wai Hong Kong China ,,
43 (63) SHPILEVSKY Boris RTS Racing Team ,,
44 (36) PERRY Aaron Team Novo Nordisk ,,
45 (62) CHAN Yat Wai Hong Kong China ,,
46 (67) PREMONT Christophe Crelan-Euphony ,,
47 (51) KEI CHANG Wei RTS Racing Team ,,
48 (60) EDMüLLER Benjamin Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
49 (46) PRUUS Peeter Rietumu – Delfin ,,
50 (48) LEUNG Chun Wing Hong Kong China ,,
51 (47) ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project ,,
52 (66) XUE Chao Hua Max Success Sports ,,
53 (65) ALITIS Uldis Rietumu – Delfin ,,
54 (55) BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,
55 (68) BUTS Vitaliy Ukraine ,,
56 (42) LI Fuyu Hengxiang Cycling Team ,,
57 (45) CRAVEN Dan Synergy Baku Cycling Project ,,
58 (61) OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice ,,
59 (56) ZHANG Jinde China ,,
60 (64) GAZVODA Gregor Champion System Pro Cycling Team ,,
61 (32) KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
62 (57) BECIS Armands Rietumu – Delfin ,,
63 (78) QIN Chen Lu Max Success Sports ,,
64 (33) STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice ,,
65 (44) WU Peilun China ,,
66 (52) RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice ,,
67 (37) HELLMANN Julian Team Quantec – Indeland ,,
68 (83) CLANCY Stephen Team Novo Nordisk ,,
69 (72) WINTER Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,
70 (90) WU Shengjun China ,,
71 (94) GRECHYN Serhiy Ukraine ,,
72 (59) JIAO Pengda Champion System Pro Cycling Team ,,
73 (50) BREYNE Jonathan Crelan-Euphony ,,
74 (86) HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk ,,
75 (79) GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
76 (53) DEL PINO CORROCHANO Jesus Burgos BH – Castilla y Leon ,,
77 (54) RIUTORT MARTINEZ Juan Carlos Burgos BH – Castilla y Leon ,,
78 (52) RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice ,,
79 (69) DESTRIBOIS Alex RTS Racing Team ,,
80 (70) BRAMBILLA Giorgio Atlas Personal – Jakroo ,,
81 (84) SAINT MARTIN Clément La Pomme Marseille ,,
82 (82) SYS Klaas Crelan-Euphony ,,
83 (77) MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice ,,
84 (99) HO Burr Hong Kong China ,,
85 (75) HALMURATOV Muradjan RTS Racing Team ,,
86 (73) HUCKER Robbie Drapac Cycling Team ,,
87 (80) GOESINNEN Floris Drapac Cycling Team ,,
88 (92) VAN WINDEN Dennis Belkin Pro Cycling Team ,,
89 (87) TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,
90 (76) CHAN Hing Chun Hong Kong China ,,
91 (103) BAI Lijun Max Success Sports ,,
92 (89) LAGKUTI Sergiy Ukraine ,,
93 (96) LIU Yilin Hengxiang Cycling Team ,,
94 (81) WU Lok Chun Hong Kong China ,,
95 (97) RETSCHKE Robert Team Quantec – Indeland ,,
96 (93) TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille ,,
97 (85) LAVIEU Antoine La Pomme Marseille ,,
98 (91) KLIMIANKOU Kanstantsin Atlas Personal – Jakroo ,,
99 (95) DUENAS NEVADO Moises Burgos BH – Castilla y Leon ,,
100 (98) POLIVODA Oleksandr Atlas Personal – Jakroo ,,
101 (101) CRAVANZOLA Paolo Team Novo Nordisk ,,
102 (105) LIU Biao Champion System Pro Cycling Team ,,
103 (102) LOOZEN Luc Team Quantec – Indeland ,,
104 (100) BELDA GARCIA David Burgos BH – Castilla y Leon ,,
105 (106) XU Gang Champion System Pro Cycling Team ,,
106 (104) MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk ,,
107 (107) MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
108 (108) YANG Jin China Hainan Yindongli Cycling Team 1:33
109 (109) RANACHER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 1:36
110 (111) LIU Jianpeng Hengxiang Cycling Team 1:49
111 (110) PRIA Lars Rietumu – Delfin 1:50
112 (113) QIAO Feng China Hainan Yindongli Cycling Team 2:04
113 (114) WU Nan Max Success Sports 2:12
114 (120) LIU Jie China ,,
115 (116) NI Yi Hui Max Success Sports ,,
116 (117) WANG Xin China ,,
117 (118) XING Fu Hengxiang Cycling Team ,,
118 (115) SOROKIN Dimitriy Rietumu – Delfin ,,
119 (119) CHEN Siyuan China ,,
120 (121) WANG Bo Hengxiang Cycling Team ,,
121 (123) ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille 2:23
122 (124) MORRIS Justin Stuart Team Novo Nordisk 2:25
123 (125) OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team 2:39
124 (112) GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team 2:46
125 (122) SHI Hao Hengxiang Cycling Team ,,
126 (126) WU Wenguo China Hainan Yindongli Cycling Team 3:03
127 (127) VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin 4:50
128 (128) CAO Bo China Hainan Yindongli Cycling Team 5:56

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej