Nairo QuintanaNairo Quintana (Movistar) jest pewny swoich umiejętności i uważa, że jest w stanie wygrać Tour de France w najbliższych latach. Kolumbijczyk nie myśli jednak, że jego drugie miejsce w tegorocznej edycji będzie wywierało na nim dodatkową presję w następnych latach.

Młody zawodnik zaliczył imponujący debiut w lipcowym Tourze, dojeżdżając do Paryża jako najlepszy góral i najlepszy młodzieżowiec. W klasyfikacji generalnej uległ jedynie Chrisowi Froome`owi (Sky Team). Quintana uwierzył w swoje umiejętności i zapowiada walkę o triumf w Wielkiej Pętli w kolejnych edycjach.

„Tak, widzę siebie jako zwycięzcę Tour de France i nie jest to jakaś odległa perspektywa. Nie wiem czy nastąpi to za rok, dwa lub trzy, ale mam możliwości i umiejętności, które pozwalają mi to zrobić”, powiedział podczas konferencji prasowej Movistaru we wtorek w Madrycie.

„Nie sądzę, że moje drugie miejsce z tego roku ustawiło mnie w pozycji faworyta do kolejnego Touru. Przyjmuję to raczej na spokojnie. To nie jest coś, co podkreśla mnie na liście innych silnych kolarzy. Muszę ciężko pracować i starać się sprostać oczekiwaniom, nic więcej”, zakończył.

 

Foto: bettiphoto.net

Andrzej

Poprzedni artykułDrużyna Fernando Alonso podpisuje pierwsze umowy sponsorskie na sezon 2015
Następny artykułPrzepis na zwycięską mentalność według guru brytyjskich kolarzy
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments