niewiadomaEllen van Dijk (Team Specialized- Lululemon) wygrała generalkę Boels Ladies Tour. Debiutująca w składzie Rabobank – Liv Giant Kasia Niewiadoma po wspaniałym występie na dzisiejszym etapie, została najlepszą zawodniczką w klasyfikacji młodzieżowej!

Ostatni etap Boels Ladies Tour był bardzo trudną przeprawą dla zawodniczek. Miały one do pokonania kilkanaście oznaczonych podjazdów, w tym dwa razy Cauberg. Finałowa wspinaczka to podjazd Guelhemmerweg o średnim nachyleniu 5,8 %.

Trudności związane z profilem wyścigu mocno dały się we znaki zawodniczkom. O zwycięstwo walczyły Annemiek Van Vleuten (Rabobank-Liv Giant) i Tatiana Guderzo (MCipollini Giordana). Minimalnie lepsza okazała się Włoszka Guderzo. W drugiej grupce przyjechały cztery zawodniczki, z których najszybsza była Elizabeth Armitstead (Boels – Dolmans Cycling Team).

Na piekielnie trudnym etapie fantastycznie zaprezentowała się odbywająca staż w Rabobank – Liv Giant Kasia Niewiadoma. Zajęła ona dziś bardzo wysokie 12. miejsce i awansowała ostatecznie na dziesiąte miejsce w generalce. Kasia jednocześnie została najlepszą zawodniczką w klasyfikacji młodzieżowej! To się nazywa debiut!

Malgorzata Jasińska (MCipollini-Giordana) zajęła 30. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki:

1 GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana 16 2:53:59

2 VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant 11 ,,

3 ARMITSTEAD Elizabeth Boels – Dolmans Cycling Team 6 0:14

4 VAN DER BREGGEN Anna Sengers Ladies Cycling Team 5 0:19

5 HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top 4 ,,

6 VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 2 0:26

7 BLAAK Chantal Team TIBCO – To The Top 1:27

8 DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team 2:42

9 GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant ,,

10 TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 2:44

11 ZORZI Susanna Italy ,,

12 NIEWIADOMA Katarzyna Rabobank-Liv Giant ,,

13 WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon 2:52

14 PIETERS Amy Argos – Shimano 3:00

15 DUYCK Ann-sophie Belgium 8:22

16 OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 8:44

17 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK ,,

18 VAN DOORSLAER Annelies Belgium 8:47

19 WILD Kirsten Argos – Shimano 8:48

20 GEBHARDT Elke Argos – Shimano ,,

21 STULTIENS Sabrina Rabobank-Liv Giant ,,

22 BRENNAUER Lisa Team Specialized- Lululemon ,,

23 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

24 PIJNENBORG Mascha Team Futurumshop.nl ,,

25 LETH Julie Hitec Products UCK ,,

26 SOEK Julia Sengers Ladies Cycling Team 8:51

27 ENSING Janneke Ronald McDonald Huis Groningen 8:53

28 BUSSER KANIS Janneke Argos – Shimano ,,

29 KESSLER Nina Boels – Dolmans Cycling Team 8:56

30 CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana ,,

31 VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team 9:00

32 PEETOOM Kirsten GRC Jan van Arckel ,,

33 VAN GOGH Natalie Ronald McDonald Huis Groningen ,,

34 VAN DEN HOEK Bianca Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

35 KOEDOODER Vera Sengers Ladies Cycling Team ,,

36 DE VOCHT Liesbet Rabobank-Liv Giant ,,

37 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team ,,

38 JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana ,,

39 POST Jermaine Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

40 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS ,,

41 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant ,,

42 HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden 9:05

43 ROY Sarah Team Futurumshop.nl ,,

44 SLIK Rozanne Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

45 MOBERG Emilie Hitec Products UCK ,,

46 ELVIN Gracie Orica – AIS ,,

47 SPRATT Amanda Orica – AIS ,,

48 VAN DER ZIJDEN Corine GRC Jan van Arckel ,,

49 TROMP Esra Argos – Shimano 9:09

50 CROKET Gilke Belgium 9:14

51 HOSKING Chloe Hitec Products UCK ,,

52 HOSKINS Melissa Orica – AIS 9:15

53 SMIT Corinne Water Land en Dijken 9:18

54 OTTEN Marissa Ronald McDonald Huis Groningen 9:27

55 NIESSEN Kirsten Restore cycling 9:35

56 MILLER Amanda Team TIBCO – To The Top 9:41

57 HATTELAND Tone Hitec Products UCK 10:38

58 KOSTER Anouska Team Futurumshop.nl ,,

59 SPOOR Winanda GRC Jan van Arckel ,,

60 ARYS Evelyn Sengers Ladies Cycling Team ,,

61 DE BEUS Margriet Restore cycling ,,

62 KRöGER Mieke Team Futurumshop.nl ,,

DNF GILLOW Shara Orica – AIS –

DNF KNOL Willeke Argos – Shimano –

DNF GRIFI Sara MCipollini-Giordana –

DNF MALTESE Michela Italy –

DNF CONFALONIERI Maria Giulia Italy –

DNF BONOMI Ilaria Italy –

DNF BELMANS Els Belgium –

DNF DRUYTS Jessy Belgium –

DNF BLOEM Judith Restore cycling –

DNF GOOSSENS Veerle Restore cycling –

DNF COLCLOUGH Katie Team Specialized- Lululemon –

DNF ELZING Karen Team Futurumshop.nl –

DNF VAN DER MEER Janine Team Futurumshop.nl –

DNF SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon –

DNF BECKERINGH Nike Water Land en Dijken –

DNF VAN HORIK Sofie Water Land en Dijken –

DNF NEAVE Ashleigh Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden –

DNF DIJKMAN Aagtje People’s Trust –

DNF BORGERINK Mariël People’s Trust –

DNF KREUZE Ingeborg People’s Trust –

DNF JELSMA Judith People’s Trust –

DNF JOLINK Nathalie People’s Trust –

DNF HOOGEBOOM Roos GRC Jan van Arckel –

DNS KOGELMAN Silke GRC Jan van Arckel –

DNS VAN BAARLE Ashlynn Restore cycling –

Klasyfikacja generalna:

1 VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 80 15:00:47

2 VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant 56 1:05

3 ARMITSTEAD Elizabeth Boels – Dolmans Cycling Team 32 1:11

4 GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana 24 1:50

5 HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top 20 2:17

6 WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon 16 2:22

7 VAN DER BREGGEN Anna Sengers Ladies Cycling Team 12 2:28

8 BLAAK Chantal Team TIBCO – To The Top 8 3:21

9 GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant 7 3:59

10 NIEWIADOMA Katarzyna Rabobank-Liv Giant 6 4:01

11 DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team 5 4:27

12 TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 3 4:37

13 PIETERS Amy Argos – Shimano 5:02

14 ZORZI Susanna Italy 6:30

15 BRENNAUER Lisa Team Specialized- Lululemon 8:28

16 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 9:52

17 HOSKINS Melissa Orica – AIS 10:04

18 ELVIN Gracie Orica – AIS 10:08

19 SPRATT Amanda Orica – AIS ,,

20 GEBHARDT Elke Argos – Shimano 10:19

21 DE VOCHT Liesbet Rabobank-Liv Giant 10:21

22 WILD Kirsten Argos – Shimano 10:22

23 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team 10:25

24 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant ,,

25 OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 10:26

26 KESSLER Nina Boels – Dolmans Cycling Team 10:31

27 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team 10:37

28 KOEDOODER Vera Sengers Ladies Cycling Team 10:39

29 SOEK Julia Sengers Ladies Cycling Team 11:00

30 JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana 11:02

31 CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana 11:06

32 TROMP Esra Argos – Shimano 11:15

33 LETH Julie Hitec Products UCK 11:34

34 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK 11:38

35 HOSKING Chloe Hitec Products UCK 11:45

36 MILLER Amanda Team TIBCO – To The Top 11:46

37 MOBERG Emilie Hitec Products UCK 11:47

38 DUYCK Ann-sophie Belgium 12:07

39 PIJNENBORG Mascha Team Futurumshop.nl 12:24

40 PEETOOM Kirsten GRC Jan van Arckel 12:29

41 VAN DOORSLAER Annelies Belgium 12:32

42 POST Jermaine Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden 12:40

43 VAN DEN HOEK Bianca Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

44 VAN DER ZIJDEN Corine GRC Jan van Arckel 12:42

45 HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden 12:45

46 ARYS Evelyn Sengers Ladies Cycling Team 12:47

47 BUSSER KANIS Janneke Argos – Shimano 12:49

48 SLIK Rozanne Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden 12:53

49 VAN GOGH Natalie Ronald McDonald Huis Groningen 13:00

50 ENSING Janneke Ronald McDonald Huis Groningen 13:04

51 STULTIENS Sabrina Rabobank-Liv Giant 13:22

52 OTTEN Marissa Ronald McDonald Huis Groningen 13:35

53 SPOOR Winanda GRC Jan van Arckel 14:15

54 KRöGER Mieke Team Futurumshop.nl 14:22

55 KOSTER Anouska Team Futurumshop.nl 14:24

56 VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team 15:03

57 SMIT Corinne Water Land en Dijken 17:11

58 HATTELAND Tone Hitec Products UCK 17:29

59 ROY Sarah Team Futurumshop.nl 22:11

60 CROKET Gilke Belgium 22:48

61 DE BEUS Margriet Restore cycling 26:08

62 NIESSEN Kirsten Restore cycling 35:13

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga