gebhardtElke Gebhardt (Argos – Shimano) wygrała czwarty etap Boels Ladies Tour. Niemka pokonała współtowarzyszkę ucieczki, Vere Koedooder (Sengers Ladies Cycling Team). Z peletonu najszybsza była Emilie Moberg (Hitec Products UCK).

Czwarty etap holenderskiej etapówki liczył 116 kilometrów i prowadził wokół Papendrecht. Od samego początku mieliśmy na czele dwie zawodniczki: Elke Gebhardt (Argos – Shimano) i Vere Koedooder (Sengers Ladies Cycling Team).

Niemka i Holenderka bardzo dobrze ze sobą współpracowały i utrzymywały stałą przewagę nad peletonem. Dzięki temu mogły ze sobą powalczyć na ostatnich metrach o triumf etapowy. Lepsza okazała się Genhardt, która o 3 sekundy pokonała Koedooder. Najszybciej z peletonu finiszowała Emilie Moberg (Hitec Products UCK).

Kasia Niewiadoma (Rabobank-Liv Giant) przyjechała w peletonie i awansowała na 13. miejsce w klasyfikacji generalnej. Małgorzata Jasińska (MCipollini-Giordana) zajmuje 29. miejsce.

Wyniki:

1 GEBHARDT Elke Argos – Shimano 16 2:50:00

2 KOEDOODER Vera Sengers Ladies Cycling Team 11 0:03

3 MOBERG Emilie Hitec Products UCK 6 0:21

4 OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 5 ,,

5 WILD Kirsten Argos – Shimano 4 ,,

6 CONFALONIERI Maria Giulia Italy 2 ,,

7 TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana ,,

8 VAN DE REE Monique Ronald McDonald Huis Groningen ,,

9 STULTIENS Sabrina Rabobank-Liv Giant ,,

10 VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon ,,

11 POST Jermaine Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

12 ELVIN Gracie Orica – AIS ,,

13 VAN DEN HOEK Bianca Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

14 ARYS Evelyn Sengers Ladies Cycling Team ,,

15 WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon ,,

16 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team ,,

17 ARMITSTEAD Elizabeth Boels – Dolmans Cycling Team ,,

18 PIJNENBORG Mascha Team Futurumshop.nl ,,

19 HOSKINS Melissa Orica – AIS ,,

20 VAN DER MEER Janine Team Futurumshop.nl ,,

21 DOM Annelies Belgium ,,

22 VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant ,,

23 NIEWIADOMA Katarzyna Rabobank-Liv Giant ,,

24 PIETERS Amy Argos – Shimano ,,

25 KOSTER Anouska Team Futurumshop.nl ,,

26 SOEK Julia Sengers Ladies Cycling Team ,,

27 DRUYTS Jessy Belgium ,,

28 VAN DER BREGGEN Anna Sengers Ladies Cycling Team ,,

29 HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

30 HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top ,,

31 JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana ,,

32 DE VOCHT Liesbet Rabobank-Liv Giant ,,

33 HOSKING Chloe Hitec Products UCK ,,

34 ELZING Karen Team Futurumshop.nl ,,

35 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS ,,

36 GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana ,,

37 ENSING Janneke Ronald McDonald Huis Groningen ,,

38 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant ,,

39 GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant ,,

40 JOLINK Nathalie People’s Trust ,,

41 BORGERINK Mariël People’s Trust ,,

42 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK ,,

43 LETH Julie Hitec Products UCK ,,

44 CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana ,,

45 SLIK Rozanne Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

46 BUSSER KANIS Janneke Argos – Shimano ,,

47 MALTESE Michela Italy ,,

48 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

49 VAN GOGH Natalie Ronald McDonald Huis Groningen ,,

50 VAN BAARLE Ashlynn Restore cycling ,,

51 SPRATT Amanda Orica – AIS ,,

52 KESSLER Nina Boels – Dolmans Cycling Team ,,

53 SPOOR Winanda GRC Jan van Arckel ,,

54 VAN DER ZIJDEN Corine GRC Jan van Arckel ,,

55 ROY Sarah Team Futurumshop.nl ,,

56 SMIT Corinne Water Land en Dijken ,,

57 BRENNAUER Lisa Team Specialized- Lululemon ,,

58 SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon ,,

59 GILLOW Shara Orica – AIS ,,

60 DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

61 BLAAK Chantal Team TIBCO – To The Top ,,

62 TROMP Esra Argos – Shimano ,,

63 OTTEN Marissa Ronald McDonald Huis Groningen ,,

64 DE BEUS Margriet Restore cycling ,,

65 MILLER Amanda Team TIBCO – To The Top ,,

66 BECKERINGH Nike Water Land en Dijken ,,

67 HOOGEBOOM Roos GRC Jan van Arckel ,,

68 KRöGER Mieke Team Futurumshop.nl ,,

69 BLOEM Judith Restore cycling ,,

70 PEETOOM Kirsten GRC Jan van Arckel ,,

71 ZORZI Susanna Italy ,,

72 HATTELAND Tone Hitec Products UCK ,,

73 KNOL Willeke Argos – Shimano ,,

74 VAN DOORSLAER Annelies Belgium ,,

75 BELMANS Els Belgium ,,

76 DUYCK Ann-sophie Belgium ,,

77 KOGELMAN Silke GRC Jan van Arckel ,,

78 JELSMA Judith People’s Trust ,,

79 VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team ,,

80 KREUZE Ingeborg People’s Trust ,,

81 GRIFI Sara MCipollini-Giordana ,,

82 COLCLOUGH Katie Team Specialized- Lululemon 0:40

83 CROKET Gilke Belgium ,,

84 NEAVE Ashleigh Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

85 BONOMI Ilaria Italy 0:47

86 GOOSSENS Veerle Restore cycling 1:21

87 DIJKMAN Aagtje People’s Trust 9:27

88 NIESSEN Kirsten Restore cycling 10:03

89 VAN HORIK Sofie Water Land en Dijken 11:08

DNF ARNOUTS Lauren Restore cycling –

DNF DE VRIES Simone Ronald McDonald Huis Groningen –

DNF PATTARO Francesca Italy –

DNF FIDANZA Arianna Italy –

DNF STRICKER Anna Zita Maria MCipollini-Giordana –

DNS EDMONDSON Annette Orica – AIS –

DNS LUBBINGE Leonie Ronald McDonald Huis Groningen –

Klasyfikacja generalna:

1 (1) WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon 8 9:13:39

2 (2) VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 0:04

3 (3) BRENNAUER Lisa Team Specialized- Lululemon 0:10

4 (4) SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon 0:18

5 (5) COLCLOUGH Katie Team Specialized- Lululemon 0:50

6 (6) HOSKINS Melissa Orica – AIS 1:19

7 (8) GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 1:22

8 (11) ELVIN Gracie Orica – AIS 1:33

9 (9) SPRATT Amanda Orica – AIS ,,

10 (10) GILLOW Shara Orica – AIS ,,

11 (12) ARMITSTEAD Elizabeth Boels – Dolmans Cycling Team 1:38

12 (13) VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant 1:44

13 (14) NIEWIADOMA Katarzyna Rabobank-Liv Giant 1:47

14 (15) GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant ,,

15 (16) DE VOCHT Liesbet Rabobank-Liv Giant 1:53

16 (17) SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant 1:55

17 (30) GEBHARDT Elke Argos – Shimano 2:01

18 (18) KESSLER Nina Boels – Dolmans Cycling Team 2:05

19 (20) KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team 2:07

20 (19) VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

21 (35) KOEDOODER Vera Sengers Ladies Cycling Team 2:09

22 (21) WILD Kirsten Argos – Shimano 2:10

23 (22) DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team 2:15

24 (23) OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 2:16

25 (24) TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 2:25

26 (25) HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top 2:28

27 (26) BLAAK Chantal Team TIBCO – To The Top ,,

28 (27) PIETERS Amy Argos – Shimano 2:32

29 (28) JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana ,,

30 (29) GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana ,,

31 (31) TROMP Esra Argos – Shimano 2:36

32 (32) MILLER Amanda Team TIBCO – To The Top ,,

33 (33) ARYS Evelyn Sengers Ladies Cycling Team 2:39

34 (34) VAN DER BREGGEN Anna Sengers Ladies Cycling Team ,,

35 (36) SOEK Julia Sengers Ladies Cycling Team ,,

36 (37) CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana 2:40

37 (39) MOBERG Emilie Hitec Products UCK 3:12

38 (38) HOSKING Chloe Hitec Products UCK ,,

39 (40) LETH Julie Hitec Products UCK 3:16

40 (41) FAHLIN Emilia Hitec Products UCK 3:24

41 (42) BUSSER KANIS Janneke Argos – Shimano 3:38

42 (43) PEETOOM Kirsten GRC Jan van Arckel 3:59

43 (44) HATTELAND Tone Hitec Products UCK ,,

44 (45) PIJNENBORG Mascha Team Futurumshop.nl 4:06

45 (46) VAN DER MEER Janine Team Futurumshop.nl ,,

46 (47) VAN DER ZIJDEN Corine GRC Jan van Arckel 4:07

47 (48) HOOGEBOOM Roos GRC Jan van Arckel ,,

48 (49) SPOOR Winanda GRC Jan van Arckel ,,

49 (50) KOGELMAN Silke GRC Jan van Arckel ,,

50 (51) CONFALONIERI Maria Giulia Italy 4:08

51 (53) POST Jermaine Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden 4:10

52 (55) VAN DEN HOEK Bianca Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

53 (54) HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

54 (56) KRöGER Mieke Team Futurumshop.nl 4:14

55 (57) DRUYTS Jessy Belgium 4:15

56 (58) DOM Annelies Belgium ,,

57 (60) VAN DOORSLAER Annelies Belgium ,,

58 (59) DUYCK Ann-sophie Belgium ,,

59 (61) BELMANS Els Belgium ,,

60 (62) KOSTER Anouska Team Futurumshop.nl 4:16

61 (63) ZORZI Susanna Italy ,,

62 (64) SLIK Rozanne Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden 4:18

63 (65) VAN DE REE Monique Ronald McDonald Huis Groningen 4:30

64 (66) VAN GOGH Natalie Ronald McDonald Huis Groningen ,,

65 (67) OTTEN Marissa Ronald McDonald Huis Groningen 4:38

66 (69) ENSING Janneke Ronald McDonald Huis Groningen 4:41

67 (70) STULTIENS Sabrina Rabobank-Liv Giant 5:06

68 (71) BONOMI Ilaria Italy 5:38

69 (73) KNOL Willeke Argos – Shimano 5:44

70 (74) BORGERINK Mariël People’s Trust 6:29

71 (75) VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team 6:33

72 (77) JOLINK Nathalie People’s Trust 6:37

73 (78) BLOEM Judith Restore cycling 6:38

74 (79) VAN BAARLE Ashlynn Restore cycling ,,

75 (81) JELSMA Judith People’s Trust 6:42

76 (80) GOOSSENS Veerle Restore cycling 7:38

77 (82) SMIT Corinne Water Land en Dijken 8:23

78 (83) BECKERINGH Nike Water Land en Dijken ,,

79 (84) KREUZE Ingeborg People’s Trust 9:57

80 (85) ROY Sarah Team Futurumshop.nl 13:36

81 (87) ELZING Karen Team Futurumshop.nl 13:41

82 (88) CROKET Gilke Belgium 14:04

83 (76) DIJKMAN Aagtje People’s Trust 15:43

84 (89) DE BEUS Margriet Restore cycling 16:00

85 (91) MALTESE Michela Italy 16:53

86 (92) NEAVE Ashleigh Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden 21:39

87 (90) NIESSEN Kirsten Restore cycling 25:47

88 (94) GRIFI Sara MCipollini-Giordana 28:04

89 (96) VAN HORIK Sofie Water Land en Dijken 43:50

 

Foto:Holland Ladies Tour

Arek Waluga