van garderenAmerykanin Tejay Van Garderen (BMC Racing) wygrał wyścig USA Pro Challenge. Najszybszy na ostatnim etapie był Peter Sagan (Cannondale).

Tego dnia kolarze mieli do przejechania 8 pętli po 14,5 km, po ulicach Denver. Trasa mimo, że stosunkowo krótka była bardzo trudna technicznie, gdyż składała się z bardzo wielu ciasnych zakrętów.

Na pierwszym okrążeniu od peletonu oderwało się siedmiu kolarzy Ben King (RadioShack-Leopard), Christopher Juul Jensen (Saxo-Tinkoff), Chun Kai Feng (Champion System), David Riba (Novo Nordisk), Lucas Euser (UnitedHealthcare) oraz kolarze Jamis-Hagens Berman – Tyler Wren i Carson Miller. Nie udało im się jednak uzyskać dużej przewagi, gdyż główna grupa, za pomocą kolarzy Cannondale narzuciła bardzo duże tempo. Taka jazda peletonu nie pozostała bez efektów. Najpierw z wyścigu wycofał się zwycięzca Tour de France – Chris Froome, a na 10 kilometrów przed metą ucieczka została doścignięta i finisz odbywał się z dużej grupy. Po raz kolejny bezkonkurencyjny był Sagan, który na mecie wyprzedził Ryana Andersona (Optum-Kelly Benefit Strategies) i Alessandro Bazzaniego (UnitedHealthcare).

Dotychczasowy lider – Van Garderen – spokojnie dojechał do mety w czołówce i odniósł pewne zwycięstwo w całym wyścigu. Dla Amerykanina była to już druga w tym roku wygrana – wcześniej był najlepszy w wyścigu Dookoła Kalifornii.

Wyniki:

1 SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 20 30 2:27:15

2 ANDERSON Ryan Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 14 18 ,,

3 BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis 8 12 ,,

4 MEZGEC Luka Team Argos – Shimano 7 7 ,,

5 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 6 4 ,,

6 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia 5 3 ,,

7 PUTT Tanner Bontrager Cycling Team 4 2 ,,

8 PERON Andrea Team Novo Nordisk 2 1 ,,

9 DEIGNAN Philip UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

10 SCHAR Michael BMC Racing Team ,,

11 RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda ,,

12 CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team ,,

13 FRANK Mathias BMC Racing Team ,,

14 ZIRBEL Tom Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

15 VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team ,,

16 ANTHONY Jesse Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

17 BRENES OBANDO Gregory Champion System Pro Cycling Team ,,

18 DANIELSON Thomas Garmin – Sharp ,,

19 BENNETT George RadioShack – Leopard ,,

20 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff ,,

21 JONES Carter Bissell Pro Cycling ,,

22 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff ,,

23 TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda ,,

24 ACEVEDO COLLE Janier Alexis Jamis – Hagens Berman ,,

25 DUCHESNE Antoine Bontrager Cycling Team ,,

26 HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk ,,

27 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard ,,

28 CRADDOCK Lawson Bontrager Cycling Team ,,

29 ROMERO AMARAN Luis Jamis – Hagens Berman ,,

30 WILSON Nathan Bontrager Cycling Team ,,

31 ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia ,,

32 BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,

33 MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk ,,

34 SCHLECK Andy RadioShack – Leopard ,,

35 HOLLER Nikodemus Team Argos – Shimano ,,

36 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia ,,

37 COOPER Marsh Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

38 VILLELLA Davide Cannondale Pro Cycling Team ,,

39 LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team ,,

40 MORTON Lachlan Garmin – Sharp ,,

41 BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team ,,

42 BOOKWALTER Brent BMC Racing Team ,,

43 ROGERS Michael Team Saxo-Tinkoff ,,

44 EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

45 HANSEN Jesper Team Saxo-Tinkoff ,,

46 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team ,,

47 KING Benjamin RadioShack – Leopard ,,

48 ORAM James Bontrager Cycling Team ,,

49 WARBASSE Lawrence BMC Racing Team ,,

50 DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

51 TALANSKY Andrew Garmin – Sharp ,,

52 EASTMAN Ryan Bontrager Cycling Team ,,

53 PATE Danny Sky Procycling ,,

54 MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling 0:14

55 LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano ,,

56 GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano 0:23

57 TARAMARCAZ Julien BMC Racing Team 0:24

58 SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia 0:26

59 CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk ,,

60 O’LEARY Connor Bontrager Cycling Team ,,

61 BROWN Nathan Bontrager Cycling Team ,,

62 GAIMON Phillip Bissell Pro Cycling ,,

63 KING Edward Cannondale Pro Cycling Team ,,

64 DRISCOLL James Jamis – Hagens Berman 0:29

65 SCHMITT Morgan Jelly Belly p/b Kenda ,,

66 HAGMAN Alex Jelly Belly p/b Kenda ,,

67 PORTE Richie Sky Procycling ,,

68 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,,

69 GESCHKE Simon Team Argos – Shimano ,,

70 JACQUES-MAYNES Benjamin Jamis – Hagens Berman ,,

71 VOIGT Jens RadioShack – Leopard ,,

72 HAMILTON Nic Jelly Belly p/b Kenda ,,

73 DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff ,,

74 COOKE Matt Jamis – Hagens Berman ,,

75 KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard ,,

76 GALLOPIN Tony RadioShack – Leopard ,,

77 OLSSON Michael Team Argos – Shimano ,,

78 PATRICK MCCARTY Jonathan Bissell Pro Cycling ,,

79 ZABRISKIE David Garmin – Sharp 0:37

80 DENNIS Rohan Garmin – Sharp 0:43

81 DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano ,,

82 VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp 0:45

83 DE MARCHI Alessandro Cannondale Pro Cycling Team 0:50

84 VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk 0:54

85 ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard 1:01

86 MAZICH Sean Jelly Belly p/b Kenda 1:03

87 MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team 1:29

88 LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis 1:54

89 BOSWELL Ian Sky Procycling ,,

90 CARLSEN Kirk Bissell Pro Cycling 2:01

91 HUGUET Yann Team Argos – Shimano 2:19

92 NISHIZONO Ryota Champion System Pro Cycling Team 3:04

93 CLARKE Jonathan UnitedHealthcare Presented by Maxxis 3:24

94 JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

95 SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling 4:06

96 SOLADAY Thomas Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 4:23

97 MILLER Carson Jamis – Hagens Berman 4:45

98 WREN Tyler Jamis – Hagens Berman ,,

99 DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda ,,

100 BURNETT Ian Jelly Belly p/b Kenda 4:48

101 DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia ,,

102 PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia ,,

103 XU Gang Champion System Pro Cycling Team ,,

104 DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk 4:51

105 FENG Chun Kai Champion System Pro Cycling Team 6:32

106 CAMACHO BERNAL Julio Alexis Team Colombia 9:20

107 LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk 9:38

108 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff 9:46

DNF EDMONDSON Joshua Sky Procycling –

DNF DEKKER Thomas Garmin – Sharp –

DNF FROOME Christopher Sky Procycling –

Klasyfikacja generalna:

1 VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team 100 150 22:38:48

2 FRANK Mathias BMC Racing Team 70 110 1:30

3 DANIELSON Thomas Garmin – Sharp 40 90 1:42

4 ACEVEDO COLLE Janier Alexis Jamis – Hagens Berman 30 80 2:10

5 MORTON Lachlan Garmin – Sharp 25 70 2:34

6 BRENES OBANDO Gregory Champion System Pro Cycling Team 20 60 3:25

7 CRADDOCK Lawson Bontrager Cycling Team 15 55 3:42

8 BENNETT George RadioShack – Leopard 10 50 3:58

9 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 9 45 4:11

10 DEIGNAN Philip UnitedHealthcare Presented by Maxxis 8 40 4:12

11 JONES Carter Bissell Pro Cycling 7 36 4:13

12 SCHAR Michael BMC Racing Team 6 32 4:19

13 ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia 5 28 4:24

14 CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team 4 24 4:32

15 EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis 3 20 4:55

16 WILSON Nathan Bontrager Cycling Team 16 5:00

17 ORAM James Bontrager Cycling Team 14 5:45

18 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 12 6:21

19 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 10 6:31

20 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia 8 6:40

21 BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team 6 7:31

22 VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp 4 7:37

23 MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk 3 7:52

24 BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team 2 8:56

25 ROGERS Michael Team Saxo-Tinkoff 1 10:18

26 HANSEN Jesper Team Saxo-Tinkoff 10:30

27 WARBASSE Lawrence BMC Racing Team 10:53

28 TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda 12:04

29 BOOKWALTER Brent BMC Racing Team 12:59

30 KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard 13:16

31 SCHLECK Andy RadioShack – Leopard 13:22

32 ANTHONY Jesse Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 14:04

33 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 15:01

34 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia 15:27

35 SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia 17:07

36 LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano 19:25

37 GALLOPIN Tony RadioShack – Leopard 19:30

38 SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 19:46

39 HAGMAN Alex Jelly Belly p/b Kenda 20:18

40 TALANSKY Andrew Garmin – Sharp 20:44

41 ZIRBEL Tom Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 21:08

42 SCHMITT Morgan Jelly Belly p/b Kenda 21:58

43 DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis 22:10

44 VILLELLA Davide Cannondale Pro Cycling Team 23:46

45 HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk 25:38

46 CARLSEN Kirk Bissell Pro Cycling 26:25

47 LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis 26:43

48 ROMERO AMARAN Luis Jamis – Hagens Berman 28:16

49 HOLLER Nikodemus Team Argos – Shimano 29:00

50 GAIMON Phillip Bissell Pro Cycling 29:47

51 WREN Tyler Jamis – Hagens Berman 29:54

52 BOSWELL Ian Sky Procycling 30:19

53 DUCHESNE Antoine Bontrager Cycling Team ,,

54 OLSSON Michael Team Argos – Shimano 31:10

55 JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis 33:14

56 GESCHKE Simon Team Argos – Shimano 33:33

57 ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard 33:35

58 VOIGT Jens RadioShack – Leopard 33:51

59 ZABRISKIE David Garmin – Sharp 34:19

60 PATE Danny Sky Procycling 34:35

61 COOPER Marsh Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 36:20

62 JACQUES-MAYNES Benjamin Jamis – Hagens Berman 36:46

63 LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team 36:54

64 KING Edward Cannondale Pro Cycling Team 37:06

65 DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia 37:07

66 MAZICH Sean Jelly Belly p/b Kenda 37:26

67 KING Benjamin RadioShack – Leopard 37:33

68 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff 37:34

69 BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis 38:10

70 DRISCOLL James Jamis – Hagens Berman 38:38

71 GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano 39:11

72 RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda 39:30

73 DE MARCHI Alessandro Cannondale Pro Cycling Team 40:05

74 EASTMAN Ryan Bontrager Cycling Team 40:20

75 SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling 40:56

76 PUTT Tanner Bontrager Cycling Team 41:25

77 DENNIS Rohan Garmin – Sharp 41:47

78 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 42:18

79 COOKE Matt Jamis – Hagens Berman 42:24

80 ANDERSON Ryan Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 42:36

81 DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda 42:38

82 DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano 42:49

83 PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia 43:05

84 MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team 43:47

85 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff 44:48

86 DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff 45:20

87 MEZGEC Luka Team Argos – Shimano 45:59

88 CLARKE Jonathan UnitedHealthcare Presented by Maxxis 46:28

89 LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk 47:08

90 PATRICK MCCARTY Jonathan Bissell Pro Cycling 47:13

91 CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk 47:28

92 PORTE Richie Sky Procycling 47:38

93 BROWN Nathan Bontrager Cycling Team 47:39

94 FENG Chun Kai Champion System Pro Cycling Team 47:54

95 BURNETT Ian Jelly Belly p/b Kenda 47:59

96 NISHIZONO Ryota Champion System Pro Cycling Team 48:18

97 O’LEARY Connor Bontrager Cycling Team 49:09

98 PERON Andrea Team Novo Nordisk 49:18

99 TARAMARCAZ Julien BMC Racing Team 52:08

100 CAMACHO BERNAL Julio Alexis Team Colombia 53:09

101 MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling 53:53

102 HAMILTON Nic Jelly Belly p/b Kenda 55:59

103 HUGUET Yann Team Argos – Shimano 56:43

104 MILLER Carson Jamis – Hagens Berman 57:35

105 VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk 1:04:19

106 DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk 1:11:43

107 XU Gang Champion System Pro Cycling Team 1:12:45

108 SOLADAY Thomas Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 1:24:01

 

Foto:bettiniphoto.net

Sikor

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments