elmigerStephane Rossetto (BigMat – Auber 93) okazał się najlepszy na ostatnim etapie Tour du Limousin. Kolejne miejsca na podium zajęli Guillaume Levarlet (Cofidis Solutions Crédits) i Angel Madrazo Ruiz (Movistar). W klasyfikacji generalnej zwyciężył prowadzący od początku imprezy Martin Elmiger (IAM Cycling).

Ostatni etap Tour du Limousin liczył niespełna 180 km i prowadził z Bourganeuf do Limoges. Na kolarzy czekało kilka krótkich wspinaczek, łącznie z tą prowadzącą do mety w Limoges. Niewielkie różnice w klasyfikacji generalnej gwarantowały emocje do samego końca wyścigu.

Swoich szans w ucieczce postanowili dziś spróbować: Evaldas Siskevicius (Sojasun), Julien Fouchard (Cofidis), Thomas Vaubourzeix i Thomas Rostollan (obaj La Pomme Marseille), Christophe Riblon (AG2R La Mondiale), Julien Duval (Roubaix-Lille Métropole), Wesley Kreder (Vacansoleil-DCM), Christophe Prémont (Crelan-Euphony), Nikolay Mihaylov (CCC Polsat Polkowice), Anthony Geslin (FDJ.fr), Mattia Pozzo (Vini Fantini-Selle Italia) i Mathieu Drujon (BigMat-Auber 93). Zgodnie współpracująca grupka na 50 km przed metą miała 3 minuty i 40 sekund przewagi nad peletonem.

W Limoges kolarze mieli do przejechania trzy pętle, po 12 km każda. Na początku pierwszej z ucieczki zaatakowali Siskevicius i Rostollan. Akcja harcowników zakończyła się kilkanaście kilometrów, ale nie był to koniec emocji. 5 km przed metą na czele znaleźli się: Levarlet (Cofidis), Izaguirre (Euskaltel), Rossetto (BigMat-Auber 93), Madrazo (Movistar) i Simon (Sojasun). To między tą piątką rozegrała się walka o etapowe zwycięstwo.

Najlepszy okazał się Stephane Rossetto (BigMat – Auber 93). Drugie miejsce zajął Guillaume Levarlet (Cofidis Solutions Crédits), a trzeci był Angel Madrazo Ruiz (Movistar). Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Martin Elmiger (IAM Cycling), który był liderem już po pierwszym etapie.

Wyniki:

1 ROSSETTO Stephane BigMat – Auber 93 16 20 4:21:47

2 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédits 11 12 0:04

3 MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team 6 7 ,,

4 IZAGIRRE INSAUSTI Gorka Euskaltel – Euskadi 5 5 0:07

5 SIMON Julien Sojasun 4 4 ,,

6 VISCONTI Giovanni Movistar Team 2 3 0:19

7 LADAGNOUS Matthieu Equipe Cycliste FDJ.fr 2 ,,

8 TRONET Steven BigMat – Auber 93 1 ,,

9 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM ,,

10 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille ,,

11 LAGUTIN Sergey Vacansoleil – DCM ,,

12 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela ,,

13 LEMOINE Cyril Sojasun ,,

14 PASQUALON Andrea Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

15 MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédits ,,

16 ELMIGER Martin IAM Cycling ,,

17 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,

18 DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement ,,

19 LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM ,,

20 PATOUX Cyrille Roubaix – Lille Métropole ,,

21 BILBAO LOPEZ DE ARMIENTA Pello Euskaltel – Euskadi ,,

22 DEVILLERS Gilles Crelan-Euphony ,,

23 DELAPLACE Anthony Sojasun ,,

24 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,

25 GATTO Oscar Vini Fantini ,,

26 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

27 STEELS Stijn Crelan-Euphony ,,

28 CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

29 MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,

30 CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty ,,

31 SAEZ DE ARREGI Adrian Euskaltel – Euskadi ,,

32 HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,

33 PLAZA MOLINA Ruben Movistar Team ,,

34 SANZ UNZUE Enrique Movistar Team ,,

35 ISTA Kevyn IAM Cycling ,,

36 GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement ,,

37 FERNANDEZ Airan Vini Fantini ,,

38 DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony ,,

39 JEANNESSON Arnold Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

40 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela ,,

41 ARASHIRO Yukiya Team Europcar ,,

42 LABORIE Christophe Sojasun ,,

43 LAVIEU Antoine La Pomme Marseille ,,

44 DI CORRADO Andrea Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

45 BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale ,,

46 VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits ,,

47 MORAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice ,,

48 BAKKE Jason La Pomme Marseille ,,

49 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM ,,

50 VIMPERE Theo BigMat – Auber 93 ,,

51 KNEISKY Morgan Roubaix – Lille Métropole ,,

52 KADRI Blel AG2R La Mondiale ,,

53 REICHENBACH Sebastien IAM Cycling ,,

54 LEMARCHAND Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

55 LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,

56 PICHOT Alexandre Team Europcar ,,

57 RIBLON Christophe AG2R La Mondiale ,,

58 FEDRIGO Pierrick Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

59 ASTARLOZA CHAURREAU Mikel Euskaltel – Euskadi ,,

60 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

61 GUAY Julien Sojasun ,,

62 VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

63 KOSHEVOY Ilia Androni – Venezuela ,,

64 KARPETS Vladimir Movistar Team ,,

65 DAVID Tom Crelan-Euphony ,,

66 HERRADA LOPEZ Jesús Movistar Team ,,

67 LALOUETTE Kevin Roubaix – Lille Métropole ,,

68 MEDEREL Maxime Sojasun 0:29

69 VACHON Florian Bretagne- Séché Environnement 0:39

70 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty ,,

71 VERMEULEN Franck Roubaix – Lille Métropole ,,

72 PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

73 VICHOT Arthur Equipe Cycliste FDJ.fr 1:12

74 BOUYER Franck Team Europcar ,,

75 QUEMENEUR Perrig Team Europcar 1:35

76 CLAES Frans Crelan-Euphony 1:44

77 LöFKVIST Thomas IAM Cycling 2:03

78 ROY Jérémy Equipe Cycliste FDJ.fr 2:17

79 BERRY Joshua La Pomme Marseille 2:25

80 MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi ,,

81 JENNINGS Christopher La Pomme Marseille ,,

82 KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,

83 MARINO Jean Marc Sojasun ,,

84 FAUCON Guillaume BigMat – Auber 93 7:17

85 PREMONT Christophe Crelan-Euphony 7:25

86 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun 8:36

87 HULSMANS Kevin Vini Fantini 10:33

88 POZZO Mattia Vini Fantini ,,

89 DE IESO Donato Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

90 ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille ,,

91 COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

92 BRUN Frederic AG2R La Mondiale ,,

DNF DUVAL Julien Roubaix – Lille Métropole –

DNF VAUBOURZEIX Thomas La Pomme Marseille –

DNF BACON Romain BigMat – Auber 93 –

DNF BAZIN Nicolas BigMat – Auber 93 –

DNF JARRIER Benoit Bretagne- Séché Environnement –

DNF PERICHON Pierre-Luc Bretagne- Séché Environnement –

DNF NARDELLI Stefano Accent.jobs – Wanty –

DNF LANG Pirmin IAM Cycling –

DNF BANDIERA Marco IAM Cycling –

DNF FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits –

DNF JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits –

DNF DE TROYER Tim Accent.jobs – Wanty –

DNF DESRIAC Loďc Roubaix – Lille Métropole –

DNF MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice –

DNF GARCIA AMBROA Ricardo Euskaltel – Euskadi –

DNF GENE Yohann Team Europcar –

DNF BOEM Nicola Bardiani Valvole – CSF Inox –

DNF ERMETI Giairo Androni – Venezuela –

DNF RADOCHLA Steffen Euskaltel – Euskadi –

DNF GESLIN Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr –

DNF DOMONT Axel AG2R La Mondiale –

DNF KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM –

DNF DRUJON Mathieu BigMat – Auber 93 –

DNF KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice –

DNF BERTAZZO Omar Androni – Venezuela –

DNF VAN MELSEN Kevin Accent.jobs – Wanty –

DNF DENIFL Stefan IAM Cycling –

DNF VOECKLER Thomas Team Europcar –

Klasyfikacja generalna:

1 ELMIGER Martin IAM Cycling 80 100 18:06:53

2 ARASHIRO Yukiya Team Europcar 56 70 0:03

3 DI CORRADO Andrea Bardiani Valvole – CSF Inox 32 50 0:18

4 LAGUTIN Sergey Vacansoleil – DCM 24 36 0:25

5 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille 20 28 0:28

6 BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale 16 24 0:31

7 FEDRIGO Pierrick Equipe Cycliste FDJ.fr 12 20 ,,

8 GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement 8 18 0:38

9 DELAPLACE Anthony Sojasun 7 16 0:40

10 LEMARCHAND Romain Cofidis Solutions Crédits 6 14 0:43

11 ROSSETTO Stephane BigMat – Auber 93 5 12 0:48

12 MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement 3 10 0:49

13 SIMON Julien Sojasun 8 0:51

14 LADAGNOUS Matthieu Equipe Cycliste FDJ.fr 7 1:01

15 MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team 6 ,,

16 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM 5 1:08

17 IZAGIRRE INSAUSTI Gorka Euskaltel – Euskadi 4 ,,

18 VIMPERE Theo BigMat – Auber 93 3 1:12

19 LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM 2 1:13

20 HONIG Reinier Crelan-Euphony 1 ,,

21 RIBLON Christophe AG2R La Mondiale 1:14

22 VISCONTI Giovanni Movistar Team 1:17

23 PLAZA MOLINA Ruben Movistar Team 1:19

24 GUAY Julien Sojasun ,,

25 BILBAO LOPEZ DE ARMIENTA Pello Euskaltel – Euskadi 1:20

26 DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement ,,

27 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,

28 CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

29 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

30 LABORIE Christophe Sojasun ,,

31 MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédits ,,

32 DEVILLERS Gilles Crelan-Euphony ,,

33 ISTA Kevyn IAM Cycling ,,

34 STEELS Stijn Crelan-Euphony ,,

35 SAEZ DE ARREGI Adrian Euskaltel – Euskadi ,,

36 JEANNESSON Arnold Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

37 REICHENBACH Sebastien IAM Cycling ,,

38 VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

39 LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,

40 KNEISKY Morgan Roubaix – Lille Métropole ,,

41 MORAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice ,,

42 VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits ,,

43 ASTARLOZA CHAURREAU Mikel Euskaltel – Euskadi ,,

44 KARPETS Vladimir Movistar Team ,,

45 DAVID Tom Crelan-Euphony ,,

46 PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr 1:40

47 VACHON Florian Bretagne- Séché Environnement ,,

48 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM 2:23

49 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 2:45

50 HERRADA LOPEZ Jesús Movistar Team 3:28

51 ROY Jérémy Equipe Cycliste FDJ.fr 3:41

52 PICHOT Alexandre Team Europcar 3:45

53 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela 4:05

54 MEDEREL Maxime Sojasun 4:12

55 KREDER Wesley Vacansoleil – DCM 4:30

56 KOSHEVOY Ilia Androni – Venezuela 4:48

57 LEMOINE Cyril Sojasun 4:50

58 CLAES Frans Crelan-Euphony 5:06

59 VICHOT Arthur Equipe Cycliste FDJ.fr 5:25

60 FAUCON Guillaume BigMat – Auber 93 8:18

61 LöFKVIST Thomas IAM Cycling 8:37

62 LAVIEU Antoine La Pomme Marseille 9:19

63 JENNINGS Christopher La Pomme Marseille 12:12

64 PASQUALON Andrea Bardiani Valvole – CSF Inox 13:02

65 TRONET Steven BigMat – Auber 93 13:19

66 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

67 LALOUETTE Kevin Roubaix – Lille Métropole ,,

68 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty 13:39

69 COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 14:18

70 MARINO Jean Marc Sojasun 16:37

71 DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony 17:12

72 SANZ UNZUE Enrique Movistar Team 17:46

73 PREMONT Christophe Crelan-Euphony 18:44

74 BERRY Joshua La Pomme Marseille 19:31

75 DE IESO Donato Bardiani Valvole – CSF Inox 20:27

76 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun 23:02

77 BOUYER Franck Team Europcar 24:42

78 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédits 25:44

79 ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille 27:26

80 KADRI Blel AG2R La Mondiale 28:56

81 GATTO Oscar Vini Fantini 29:08

82 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 31:16

83 PATOUX Cyrille Roubaix – Lille Métropole 31:46

84 CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty 31:50

85 VERMEULEN Franck Roubaix – Lille Métropole 34:16

86 QUEMENEUR Perrig Team Europcar 34:20

87 BAKKE Jason La Pomme Marseille 35:09

88 MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi 36:37

89 POZZO Mattia Vini Fantini 44:56

90 HULSMANS Kevin Vini Fantini 47:04

91 BRUN Frederic AG2R La Mondiale 47:55

92 FERNANDEZ Airan Vini Fantini 48:11

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga