Andreas KloedenMaxime Monfort oraz Andreas Klöden opuszczą w zimę szeregi ekipy Trek. Doświadczeni zawodnicy nie mogą jednak narzekać na brak ofert.

38-letni Niemiec jest łączony przez wszystkie media kolarskie z pro-kontynentalną ekipą IAM Cycling. Szwajcarskiemu zespołowi brakuje zawodników, którzy mogą walczyć o wysokie miejsca w klasyfikacjach generalnych tygodniowych wyścigów. Mieszkający od lat w Szwajcarii kolarz, miałby także przyczynić się do pierwszego w historii dla IAM Cycling zaproszenia na któryś z Wielkich Tourów.

Z kolei 14. zawodnik setnej edycji Tour de France – Maxim Monfort jest bliski podpisania umowy z Lotto-Belisol. Z belgijską drużyną, do porozumienia dojdzie prawdopodobnie także Pim Lightart, który ucieka z tonącego Vacansoleil-DCM.

Trek nie tylko oddaje swoich podopiecznych, ale także szuka wzmocnień. Do teamu kierowanego przez Lucę Guercilena, dojdzie w 2014 prawdopodobnie mistrz Belgii w jeździe indywidualnej na czas – Kristof Vandewale (Omega Pharma – Quick Step).

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej