Kenny Van HummelKenny Van Hummel (Vacansoleil-DCM) wygrywając pierwszy etap Arctic Race of Norway – zdobył pierwszy triumf w tym sezonie.

Norweska etapówka rozpoczęła się dziś od płaskiego, 192,5 kilometrowego odcinka ze startem i metą w miejscowości Bodr. Na trasie rządziły ekipy sprinterów i to one doprowadziły do finiszu z dużego peletonu.

Górą z tego pojedynku wyszli zawodnicy Vacansoleil-DCM. Pierwszy był Holender Van Hummel, który pokonał swojego rodaka i klubowego kolegę – Barry`ego Markusa oraz Rudigera Seliga (Katusha).

Van Hummel założył koszulkę lidera.

Wyniki:

1 VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM 16 20 4:23:45
2 MARKUS Barry Vacansoleil – DCM 11 12 ,,
3 SELIG Rüdiger Katusha Team 6 7 ,,
4 HUSHOVD Thor BMC Racing Team 5 5 ,,
5 BOL Jetse Belkin Pro Cycling Team 4 4 ,,
6 AHLSTRAND Jonas Team Argos – Shimano 2 3 ,,
7 KOGSTAD RINGHEIM Jo Team People4you – Unaas Cycling 2 ,,
8 GRONDAHL JANSEN Amund Team Plussbank 1 ,,
9 MATZKA Ralf Team NetApp – Endura ,,
10 GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,
11 TURGOT Sébastien Team Europcar ,,
12 WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
13 HUREL Tony Team Europcar ,,
14 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
15 PLANCKAERT Baptiste Crelan-Euphony ,,
16 CAMMAERTS Edwig Cofidis Solutions Crédits ,,
17 FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team ,,
18 COMMEYNE Davy Accent.jobs – Wanty ,,
19 BACQUET Fabien BigMat – Auber 93 ,,
20 BUGGE Vegard Robinson Team Joker – Merida ,,
21 EIDSHEIM Filip Team Oster Hus – Ridley ,,
22 CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty ,,
23 BERGSLAND Jon Oneco Cycling Team ,,
24 SMITH Dion Champion System Pro Cycling Team ,,
25 NEIRYNCK Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
26 LABBE Arnaud Cofidis Solutions Crédits ,,
27 JENSEN August Team Oster Hus – Ridley ,,
28 KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,
29 DRUJON Mathieu BigMat – Auber 93 ,,
30 BARLE Florent Cofidis Solutions Crédits ,,
31 AVERY Clinton Champion System Pro Cycling Team ,,
32 BERGER Hakon Frengstad Team Ringeriks – Kraft Look ,,
33 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker – Merida ,,
34 SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi ,,
35 BYSTRŘM Sven Erik Team Oster Hus – Ridley ,,
36 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling ,,
37 KRITSKIY Timofey Katusha Team ,,
38 SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano ,,
39 ARNDT Nikias Team Argos – Shimano ,,
40 VANTOMME Maxime Crelan-Euphony ,,
41 BřRRESEN Magnus Oneco Cycling Team ,,
42 BLIKRA Haavard Team Oster Hus – Ridley ,,
43 THWAITES Scott Team NetApp – Endura ,,
44 JARC Blaz Team NetApp – Endura ,,
45 MOL Wouter Vacansoleil – DCM ,,
46 TULIK Angelo Team Europcar ,,
47 VANMARCKE Sep Belkin Pro Cycling Team ,,
48 HALLER Marco Katusha Team ,,
49 DE BUYST Jasper Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
50 EICHLER Markus Team NetApp – Endura ,,
51 ERLAND Andreas Team Plussbank ,,
52 MARTENS Paul Belkin Pro Cycling Team ,,
53 FLENS Rick Belkin Pro Cycling Team ,,
54 HAUGĺRD Phan Ĺge Oneco Cycling Team ,,
55 LARSEN Thomas Team Plussbank ,,
56 LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano ,,
57 OLSSON Michael Team People4you – Unaas Cycling ,,
58 ANDERSEN Oddbjorn Klomsten Froy – Bianchi ,,
59 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM ,,
60 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,
61 IGNATYEV Mikhail Katusha Team ,,
62 SPIKSETH Elias Froy – Bianchi ,,
63 DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony ,,
64 LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM ,,
65 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
66 CHAVANEL Sébastien Team Europcar ,,
67 BELKOV Maxim Katusha Team ,,
68 ENGER Sondre Holst Team Plussbank ,,
69 SCHWARZMANN Michael Team NetApp – Endura ,,
70 JEROME Vincent Team Europcar ,,
71 DYRNES Kristian Team Oster Hus – Ridley ,,
72 DEVILLERS Gilles Crelan-Euphony ,,
73 VAN MELSEN Kevin Accent.jobs – Wanty ,,
74 HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,
75 LAENGEN Řystein Stake Oneco Cycling Team ,,
76 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,
77 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,
78 NERZ Dominik BMC Racing Team ,,
79 HURUM Sondre Moen Oneco Cycling Team ,,
80 NAULEAU Bryan Team Europcar ,,
81 DILLIER Silvan BMC Racing Team ,,
82 GALTA Frederik Strand Team Oster Hus – Ridley ,,
83 HOEM Bjorn Tore Nilsen Team Plussbank ,,
84 LUNKE Sindre Team Plussbank ,,
85 KOHLER Martin BMC Racing Team ,,
86 REMME Stian Team Joker – Merida ,,
87 GILBERT Jérôme Accent.jobs – Wanty ,,
88 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
89 DASSONVILLE Flavien BigMat – Auber 93 ,,
90 SKJERPING Kristoffer Team Joker – Merida ,,
91 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty ,,
92 LUKKEDAHL Řivind Team Ringeriks – Kraft Look ,,
93 BACON Romain BigMat – Auber 93 ,,
94 HAFSäS Marius Andre Team Ringeriks – Kraft Look ,,
95 STAMSNIJDER Tom Team Argos – Shimano ,,
96 TANDREVOLD Halvor Landmark Froy – Bianchi ,,
97 HERMANSEN Sindre Eid Team Ringeriks – Kraft Look ,,
98 LANDA Andreas Oneco Cycling Team ,,
99 LANDER Sebastian BMC Racing Team ,,
100 HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team ,,
101 HUPOND Thierry Team Argos – Shimano ,,
102 LINDAU Philip Team People4you – Unaas Cycling ,,
103 BELL Zach Champion System Pro Cycling Team 0:26
104 NORDHAUG Lars Petter Belkin Pro Cycling Team 0:40
105 KřRNER Max Emil Team Ringeriks – Kraft Look 1:26
106 TRONDSEN Trond Froy – Bianchi 17:39
107 JENSEN Christer Team Joker – Merida ,,
108 PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling ,,
109 BERTILSSON Christian Team People4you – Unaas Cycling ,,
110 WILSSON Edvin Team Joker – Merida ,,
111 YSSAAD Yannis BigMat – Auber 93 ,,
112 VERHELST Louis Cofidis Solutions Crédits ,,
113 DRUJON Benoit BigMat – Auber 93 ,,
114 OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team ,,
115 BLYTHE Adam BMC Racing Team ,,
116 DOWNING Russell Team NetApp – Endura ,,
DNF EVENSEN Henrik Froy – Bianchi
OTL SAN WU Kin Champion System Pro Cycling Team

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej