mark cavendishMark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step) wygrał ostatnią odsłonę wyścigu Post Danmark Rundt. W finiszowej rozgrywce pokonał on Bryana Coquarda (Europcar) i Tylera Farrara (Garmin-Sharp). Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Wilco Kelderman (Belkin Pro Cycling Team).

Ostatni etap Wyścigu Dookoła Danii liczył 165 km i prowadził z Roskilde do Frederiksberg. Od samego początku na czele mieliśmy piątkę zawodników. Brylował w niej zwłaszcza zawodnik Lotto – Belisol, Sander Cordeel. Belg starał się atakować z grupki i walczył do samego końca o powodzenie tego odjazdu. Niestety jego przygoda zakończyła się 12 km przed metą.

Końcowe metry to popis Marka Cavendisha (OPQS), który zanotował kolejny triumf w sezonie. Drugie miejsce zajął Bryan Coquard (Europcar), a trzeci był Tyler Farrar (Garmin-Sharp). Wilco Kelderman (Belkin Pro Cycling Team) został zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

Wyniki:

1 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 20 30 3:33:13

2 COQUARD Bryan Team Europcar 14 18 ,,

3 FARRAR Tyler Garmin – Sharp 8 12 ,,

4 PELUCCHI Matteo IAM Cycling 7 7 ,,

5 PORSEV Alexander Katusha Team 6 4 ,,

6 VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM 5 3 ,,

7 MARKUS Barry Vacansoleil – DCM 4 2 ,,

8 BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff 2 1 ,,

9 LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

10 DEHAES Kenny Lotto Belisol Team ,,

11 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,

12 KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff ,,

13 BOS Theo Belkin Pro Cycling Team ,,

14 KELDERMAN Wilco Belkin Pro Cycling Team ,,

15 ANDERSEN Asbjřrn Kragh Team Trefor ,,

16 COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

17 JENSEN Dennis Denmark ,,

18 FLECHA Juan Antonio Vacansoleil – DCM ,,

19 LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM ,,

20 AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff ,,

21 OLLEGAARD Morten Blue Water Cycling ,,

22 HALLER Marco Katusha Team ,,

23 BANDIERA Marco IAM Cycling ,,

24 ELMIGER Martin IAM Cycling ,,

25 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

26 HUNTER Robert Garmin – Sharp ,,

27 BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

28 BERLING Michael Concordia Forsikring – Riwal ,,

29 ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

30 CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

31 MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff ,,

32 ISTA Kevyn IAM Cycling ,,

33 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM ,,

34 ROBERT Frederique Lotto Belisol Team ,,

35 BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team ,,

36 THURAU Bjorn Team Europcar ,,

37 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

38 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

39 RONNING VINTHER Troels Team Cult Energy ,,

40 HUREL Tony Team Europcar ,,

41 BROWN Graeme Belkin Pro Cycling Team ,,

42 MOL Wouter Vacansoleil – DCM ,,

43 RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp ,,

44 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team ,,

45 REIHS Michael Team Cult Energy ,,

46 CORT NIELSEN Magnus Team Cult Energy ,,

47 BRANDLE Matthias IAM Cycling ,,

48 FODER HOLM Daniel Blue Water Cycling ,,

49 HANSEN Jesper Team Cult Energy ,,

50 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

51 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise 0:05

52 FERNANDEZ DE LARREA Koldo Garmin – Sharp 0:13

53 BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff ,,

54 GODDAERT Kristof IAM Cycling ,,

55 LARSSON Gustav Erik IAM Cycling ,,

56 VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy ,,

57 VELITS Martin Omega Pharma – Quick-Step ,,

58 VINJEBO NYGAARD Emil Team Trefor ,,

59 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,,

60 KREDER Michel Garmin – Sharp ,,

61 VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team ,,

62 FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step ,,

63 GAUDIN Damien Team Europcar ,,

64 MYGIND Rasmus Team Trefor 0:19

65 MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff ,,

66 CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk ,,

67 TJALLINGII Maarten Belkin Pro Cycling Team ,,

68 CLANCY Stephen Team Novo Nordisk ,,

69 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM ,,

70 PLESNER Frederik Team Trefor ,,

71 LöFKVIST Thomas IAM Cycling ,,

72 AISTRUP Nikola Concordia Forsikring – Riwal ,,

73 PEDERSEN Mark Sehested Blue Water Cycling ,,

74 BROGE Rolf Nyborg Denmark 0:22

75 MORTENSEN Mikkel Concordia Forsikring – Riwal ,,

76 RABON Frantisek Omega Pharma – Quick-Step ,,

77 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team ,,

78 NEYENS Maarten Lotto Belisol Team ,,

79 KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step ,,

80 VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step 0:34

81 HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team ,,

82 BRöCHNER Nicolai Denmark 0:37

83 QUAADE Rasmus Team Trefor 0:39

84 GULDHAMMER Rasmus Blue Water Cycling ,,

85 SřRENSEN Jimmi Denmark ,,

86 DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team ,,

87 VANDENBERGH Stijn Omega Pharma – Quick-Step ,,

88 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar ,,

89 KILSGAARD Markus Denmark ,,

90 GARBY Marc Christian Denmark ,,

91 TURGOT Sébastien Team Europcar ,,

92 GRöN Martin Concordia Forsikring – Riwal ,,

93 STEROBO Rasmus Team Cult Energy ,,

94 STEVENSON Christopher Concordia Forsikring – Riwal ,,

95 VORRE LOURING Aske Blue Water Cycling ,,

96 NIELSEN Mathias Mřller Blue Water Cycling ,,

97 BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox 0:43

98 KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Concordia Forsikring – Riwal 0:50

99 IGNATYEV Mikhail Katusha Team 1:03

100 KAISEN Olivier Lotto Belisol Team ,,

101 NIELSEN Jacob Blue Water Cycling ,,

102 DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk 1:08

103 TSATEVITCH Alexey Katusha Team ,,

104 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff 1:46

105 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,,

106 BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox 1:48

107 MORTENSEN Martin Concordia Forsikring – Riwal ,,

108 STEENSEN Andre Team Cult Energy ,,

109 GADE JACOBSEN Mathias Concordia Forsikring – Riwal ,,

110 MAASKANT Martijn Garmin – Sharp ,,

111 GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team 2:12

112 FLENS Rick Belkin Pro Cycling Team ,,

113 WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk ,,

114 MOBERG JORGENSEN Christian Team Cult Energy ,,

115 KERN Christophe Team Europcar ,,

116 HAUGAARD JENSEN Kristian Denmark 2:31

117 KRITSKIY Timofey Katusha Team 2:52

118 FOLSACH Casper Team Trefor 3:29

119 ANDERSEN Sřren Kragh Team Trefor ,,

120 CORDEEL Sander Lotto Belisol Team ,,

121 COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 3:56

122 MORRIS Justin Stuart Team Novo Nordisk 5:05

123 VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk ,,

124 WALLAYS Jelle Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00

DNF SCHONNEMANN LARSEN Kaspar Team Trefor –

DNF SELIG Rüdiger Katusha Team –

Klasyfikacja generalna:

1 KELDERMAN Wilco Belkin Pro Cycling Team 100 150 19:42:37

2 BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team 70 110 0:06

3 BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff 40 90 0:15

4 ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox 30 80 0:33

5 BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox 25 70 0:38

6 FLECHA Juan Antonio Vacansoleil – DCM 20 60 0:47

7 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 15 55 ,,

8 WALLAYS Jelle Topsport Vlaanderen – Baloise 10 50 0:51

9 CORT NIELSEN Magnus Team Cult Energy 9 45 1:08

10 RONNING VINTHER Troels Team Cult Energy 8 40 1:11

11 CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 7 36 1:17

12 THURAU Bjorn Team Europcar 6 32 1:20

13 GAUDIN Damien Team Europcar 5 28 1:26

14 HANSEN Jesper Team Cult Energy 4 24 ,,

15 ISTA Kevyn IAM Cycling 3 20 1:27

16 KREDER Michel Garmin – Sharp 16 ,,

17 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise 14 1:28

18 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise 12 1:30

19 MOL Wouter Vacansoleil – DCM 10 1:31

20 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise 8 1:32

21 LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM 6 1:34

22 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise 4 1:41

23 ELMIGER Martin IAM Cycling 3 1:46

24 LöFKVIST Thomas IAM Cycling 2 1:55

25 VINJEBO NYGAARD Emil Team Trefor 1 2:10

26 MYGIND Rasmus Team Trefor 2:28

27 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM 2:29

28 COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox 2:42

29 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team 2:44

30 PORSEV Alexander Katusha Team 2:51

31 RABON Frantisek Omega Pharma – Quick-Step 3:35

32 MORTENSEN Martin Concordia Forsikring – Riwal 4:02

33 MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff 5:01

34 FERNANDEZ DE LARREA Koldo Garmin – Sharp 5:04

35 LARSSON Gustav Erik IAM Cycling 5:15

36 TJALLINGII Maarten Belkin Pro Cycling Team 5:34

37 BRANDLE Matthias IAM Cycling 5:50

38 FODER HOLM Daniel Blue Water Cycling 6:02

39 VELITS Martin Omega Pharma – Quick-Step 6:15

40 BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox 6:42

41 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team 6:56

42 CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk 6:58

43 GARBY Marc Christian Denmark 8:34

44 VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team 9:03

45 FARRAR Tyler Garmin – Sharp 9:11

46 ANDERSEN Asbjřrn Kragh Team Trefor 11:45

47 HUREL Tony Team Europcar 12:38

48 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM 12:51

49 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM 12:52

50 COQUARD Bryan Team Europcar 13:08

51 GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team 14:11

52 VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step 14:17

53 HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team 14:22

54 LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise 14:27

55 IGNATYEV Mikhail Katusha Team 14:35

56 VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy 15:41

57 KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff 16:05

58 FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step 16:30

59 DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team 16:41

60 GULDHAMMER Rasmus Blue Water Cycling 16:55

61 BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox 16:57

62 NEYENS Maarten Lotto Belisol Team 17:06

63 CORDEEL Sander Lotto Belisol Team 17:17

64 BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff 17:37

65 VANDENBERGH Stijn Omega Pharma – Quick-Step 17:55

66 AISTRUP Nikola Concordia Forsikring – Riwal 18:25

67 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 19:08

68 KAISEN Olivier Lotto Belisol Team 19:13

69 VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk 22:14

70 MARKUS Barry Vacansoleil – DCM 22:16

71 HUNTER Robert Garmin – Sharp 22:20

72 BRöCHNER Nicolai Denmark 22:52

73 HALLER Marco Katusha Team 22:59

74 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff 23:19

75 PERON Andrea Team Novo Nordisk 23:32

76 KRITSKIY Timofey Katusha Team 23:53

77 VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM 24:08

78 PELUCCHI Matteo IAM Cycling 24:26

79 FLENS Rick Belkin Pro Cycling Team 24:29

80 SřRENSEN Jimmi Denmark 24:38

81 GODDAERT Kristof IAM Cycling 25:01

82 RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp 25:41

83 STEENSEN Andre Team Cult Energy 25:42

84 JENSEN Dennis Denmark 25:44

85 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff 25:48

86 GRöN Martin Concordia Forsikring – Riwal 26:00

87 MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff 26:19

88 COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 26:29

89 DEHAES Kenny Lotto Belisol Team 26:58

90 REIHS Michael Team Cult Energy 27:04

91 DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk 27:08

92 OLLEGAARD Morten Blue Water Cycling 27:18

93 HAUGAARD JENSEN Kristian Denmark 27:31

94 MAASKANT Martijn Garmin – Sharp 27:40

95 KILSGAARD Markus Denmark 28:02

96 KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Concordia Forsikring – Riwal 28:05

97 TSATEVITCH Alexey Katusha Team 28:19

98 KERN Christophe Team Europcar 28:56

99 PEDERSEN Mark Sehested Blue Water Cycling 29:03

100 BANDIERA Marco IAM Cycling 29:06

101 MORTENSEN Mikkel Concordia Forsikring – Riwal 29:17

102 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar 29:19

103 TURGOT Sébastien Team Europcar 29:21

104 NIELSEN Jacob Blue Water Cycling 29:57

105 ANDERSEN Sřren Kragh Team Trefor 30:41

106 BROGE Rolf Nyborg Denmark 31:15

107 BROWN Graeme Belkin Pro Cycling Team 31:23

108 BOS Theo Belkin Pro Cycling Team 31:41

109 ROBERT Frederique Lotto Belisol Team ,,

110 CLANCY Stephen Team Novo Nordisk 31:58

111 AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff 32:13

112 KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step 33:49

113 PLESNER Frederik Team Trefor 33:58

114 WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk 37:17

115 VORRE LOURING Aske Blue Water Cycling 39:36

116 STEVENSON Christopher Concordia Forsikring – Riwal 40:21

117 MOBERG JORGENSEN Christian Team Cult Energy 42:07

118 BERLING Michael Concordia Forsikring – Riwal 43:15

119 STEROBO Rasmus Team Cult Energy 43:21

120 NIELSEN Mathias Mřller Blue Water Cycling 43:37

121 QUAADE Rasmus Team Trefor 45:14

122 MORRIS Justin Stuart Team Novo Nordisk 50:02

123 GADE JACOBSEN Mathias Concordia Forsikring – Riwal 55:25

124 FOLSACH Casper Team Trefor 57:21

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments